Tikroji priežastis, kodėl lėktuvuose vis dar reikia elektronikos prietaisus perjungti į skrydžio režimą – toks reikalavimas taikomas ne tik dėl saugumo

Ar kada nors susimąstėte apie tai, kodėl sėdant į lėktuvą išmaniuosiuose įrenginiuose reikia įjungti skrydžio režimą?

Dauguma vartotojų mano, kad taip darome dėl to, jog mobilieji telefonai gali sutrikdyti navigacijos įrangos darbą. Vis dėlto tikroji priežastis yra visai kita.

Patys pilotai atskleidė, kad nėra duomenų, kurie patvirtintų, jog mobilieji telefonai turėtų poveikį orlaivio navigacijai.

Tuo pat metu jie sako, kad nors tokių incidentų iki šiol nebuvo, tai nereiškia, jog jų neįvyks ir ateityje.

Tačiau iš tiesų įjungti „skrydžio režimą“ pradėta reikalauti bijant, kad jų naudojimas lėktuvuose gali paveikti antžeminį ryšį.

Specialistai aiškina, kad 12 tūkst. kilometrų aukštyje esantiems mobiliesiems telefonams palaikant kontaktą su ant žemės esančiais telekomunikacijų bokštais tinklai būtų stipriai apkrauti, o ryšio kokybė – suprastėtų.

Spręsdamos šią problemą kai kurios oro linijų kompanijos lėktuvuose įrengia mobiliojo ryšio imtuvus. Tokiu būdu keleiviai gali netrukdomi siųsti trumpąsias žinutes ar skambinti.

Taip pat vis populiaresnė tampa ir belaidžio interneto prieiga. Vis dėlto net tokiu atveju skambučiai daugeliu atvejų yra draudžiami.

Leave a Reply