Daktaras Mirtis mugės lankytojus pakvies išbandyti savo eutanazijos aparatą – tereiks užsidėti VR akinius ir užsimiršti

Dažnas žmogus bijo net ir pagalvoti apie mirtį, bet mokslo dėka ji gali būti lengva, greita ir neskausminga. Tai pasiekti gali padėti prieštaringai vertinama eutanazija arba pakanka vos vieno mygtuko paspaudimo.

Bent jau taip teigia pirmojo 3D įrenginio, kuris padeda ramiai atgulti amžino poilsio, pasaulyje kūrėjas, rašė iflscience.com. Dr. Philip Nitschke, pravarde dr. Death (liet. mirtis), pranešė, kad jau šį mėnesį Amsterdamo Laidotuvių mugėje lankytojai pirmą kartą galės išbandyti mašinos prototipą, kuri virtualios realybės pagalba padės išvysti, kokia yra mirtis.

Naujasis išradimas – tai eutanazijos kapsulė, vadinama „Sarco“, trumpesniu žodžiu sarkofagui pavadinti. Mugėje užsidėjus virtualios realybės akinius bus leidžiama vartotojui pažvelgti į tai, kaip veikia ši mirties mašina. Pasak P.Nitschke, 3D spausdinimo kapsulės planas bus nemokamai pasiekiamas internete jau kitais metais. Tai suteiks galimybę lengvai pagaminti įrenginį, kuris leis žmogui ramiai palikti šį pasaulį.

Potencialiems vartotojams reikės užpildyti testą, kuris įvertins psichinę būklę. Tik tada norintieji pasinaudoti mašina galės gauti prieigos kodą, galiojantį 24 valandas. Kodas galios vos vieną kartą, juo nepasinaudojus reikės kito patvirtinimo.

„Sarco“ savo funkcijai atlikti naudos skystą azotą. Leidžiant jį į kapsulės vidų sumažės deguonies koncentracija, žmogų ištiks hipoksija – deguonies trūkumas organizme. Įprastai aplinkoje pritrūkus oro padažnėja širdies ritmas, pagreitėja kvėpavimas, atsiranda dusulys, stiprus prakaitavimas, švokštimas. Tačiau, anot mirties mašinos kūrėjo, šiame įrenginyje žmogus praranda sąmonę per vieną minutę be kančių ir skausmo.

Tam, kad procesas įvyktų reikia tik įlipti į kapsulę, atsigulti ir paspausti mygtuką. P.Nitschke teigimu, šio įrenginio tikslas yra skatinti žmones teigiamai galvoti apie mirtį ir jos nebijoti.

Leave a Reply