Netikėtas smalsumas ir draugystė – didžiulė gorila susidomėjo savo piršto dydžio primatu (Video)

Daugiau nei 200 kg sveriantis gorilos patinas praeitą savaitę susirado kiek netikėtą ir vos už jo paties pirštą didesnį draugą. 24-erių Bobo – vakarų lygumų gorila – daugiau nei dvi valandas švelniai žaidė su didelėmis ausimis ir akimis pasižyminčiu naktiniu gyvūnu galaginiu.

Kamerūno valstybėje esančiame „Mefou“ gyvūnų draustinyje globojamas Bobo po žaidimų savo draugą pakėlė į medį, kad šis galėtų tęsti savo kelionę. „Rytinio patikrinimo metu pamatėme, kad mūsų gorila rankose sūpuoja nedidelį galaginį. 200 g sveriantis mažylis tikriausiai gyveno Bobo erdvę juosiančiuose medžiuose arba už tvoros. Ir pats galaginis nerodė jokių baimės ženklų – jis laipiojo gorilos kūnu ir šokinėjo aplink didžiulę beždžionę“, – sakė draustinio atstovai.

Nedideliu draugu susidomėjo kiti Bobo šeimos nariai. Jie tikėjosi, kad gorila leis šiek tiek su juo pažaisti, tačiau didžiulis patinas niekam neleido artintis prie jo mažojo bičiulio.

Bobo & the bushbaby

Gentle giant!Our silverback gorilla Bobo made a surprising new friend this week – a wild bushbaby! Caregivers discovered him cradling the tiny primate during their morning checks, and were amazed to see him handling it with the utmost care – proving that gorillas really are the gentle giants of the forest. Bobo’s group-mates were desperately curious, particularly his favourite female Avishag, but he kept them all at a distance, making sure that no one disturbed his new friend. Bushbabies are usually nocturnal so it is very rare to see one, and even rarer to witness this kind of interaction. The little bushbaby was happy to play in Bobo's arms, hopping off to explore the grass nearby, before returning to Bobo’s hand. When the game was over, Bobo walked purposefully off on two legs to deliver his friend safely back into the trees ☮️💗

Posted by Ape Action Africa on 2018 m. Rugpjūtis 21 d., Antradienis

„Galaginiai yra naktiniai gyvūnai, tad dienos metu juos pamatyti yra labai sunku. Taip pat niekada neteko matyti, kad laukinis primatas bendrautų su draustinyje gyvenančiu išgelbėtu gyvūnu. Bobo su mažyliu praleido maždaug dvi valandas, po to jis grąžino galaginį į medį“, – tęsė jie.

Pasak draustinio darbuotojų, Bobo – draugiškas ir švelnus genties lyderis, jį gerbia jo globojama grupė. Jaunesni patinai Kibu ir Nkamum ne kartą metė iššūkį Bobo ir norėjo užimti jo poziciją, tačiau jiems nepavyko ir jie daugiau nebandė jo nugalėti. 

Leave a Reply