Europoje jau įdiegtas pirmasis didelės apimties 5G tinklas

Švedijos telekomunikacijų įrangos gamintoja „Ericsson“, paskelbusi pirmojo ketvirčio rezultatus, kuriems didelę įtaką turėjo geri pardavimų Šiaurės Amerikoje rodikliai, pranešė, kad kartu su Šveicarijos operatore „Swisscom“ įdiegė pirmąjį Europoje didelės apimties komercinį 5G mobiliojo ryšio tinklą.

Švedijos tinklų įrangos tiekėjos pranešime pažymima, kad 54-iuose Šveicarijos miestuose veiksiantis 5G tinklas buvo įjungtas netrukus po vidurnakčio balandžio 17 dieną. Šioje šalyje „Swisscom“ gavo licenciją eksploatuoti 5G tinklą.

Kartu „Ericsson“ pranešė, kad pirmojo ketvirčio grynasis pelnas siekė 2,4 mlrd. kronų (230 mln. eurų), palyginti su 725 mln. kronų grynaisiais nuostoliais per atitinkamą ketvirtį prieš metus.

Grynosios pardavimo įplaukos išaugo iki 48,9 mlrd. kronų, palyginti su 43,4 mlrd. kronų įplaukomis pirmąjį 2018-ųjų ketvirtį.

Bendrovės vadovas Borje Ekholmas pareiškė, kad augimą pirmiausia lėmė geri pardavimai Šiaurės Amerikoje.

„Iki šios dienos esame pranešę apie komercinius sandorius dėl 5G tinklo su 18-a operatorių – daugiau nei bet kuris kitas pardavėjas šiuo metu“, – pareiškime pridūrė B. Ekholmas.

B. Ekholmas taip pat pažymėjo, kad pradėjusi diegti 5G technologijas, bendrovė ir toliau turės skirti lėšų eksploataciniams bandymams bei kad iki 2019 metų pabaigos tikisi pradėti diegti 5G tinklus kai kuriose Azijos dalyse.

„Visa tai galiausiai turės įtakos trumpalaikio pelno maržai, bet ilgainiui sustiprins mūsų pozicijas“, – pareiškė B. Ekholmas.

Paskelbus pelno ataskaitą, „Ericsson“ akcijų kursas Stokholmo vertybinių popierių biržoje paaugo daugiau nei 3 proc. ir trečiadienį prekybos sesijos pradžioje pasiekė ketverių metų aukštumas.

„Ericsson“, viena pagrindinių Kinijos telekomunikacijų milžinės „Huawei“ konkurenčių 5G rinkoje, kiek anksčiau šiais metais yra pareiškusi nepajutusi jokių Jungtinių Valstijų spaudimo šalims uždrausti naudoti „Huawei“ įrangą baiminantis, kad tai gali pakenkti mobiliųjų telefonų tinklų saugumą, poveikio.

Leave a Reply