Vienas keisčiausių istorinių ginklų, kurį labiausiai pamėgo nusikaltėliai – „Apache“ revolveris, su kuriuo galėjai nušauti, nudurti ir dar primušti

Pasaulyje yra daug keistų ginklų, bet kažin, ar surasime keistesnį už šį. „Apache“ revolveris yra senas, gana primityvus, bet kartu ir toks keistas, kad net sunku įsivaizduoti, ką galvojo jo kūrėjai.

Jei jau „LeMat“ revolverį vadinome keistu, tai kaip pavadinti šį? „Apache“ revolveris atrodo kaip nužengęs iš kokio nors animacinio filmo. Jis norėtų būti ir kastetu, ir durklu, ir revolveriu. Tačiau tai – tikras ginklas, sukurtas artimai kovai. Jį dar 1860 metais išrado prancūzas Louisas Dolne. Idėja buvo paprasta – reikėjo kompaktiško ginklo, kuris būtų pakankamai universalus ir pasitarnautų artimoje kovoje.

„Apache“ revolveris, kaip matote, turi ir kastetą vietoje rankenos, ir dviašmenį durklą. Tikriausiai iš karto pastebėjote dizaino problemą – į ką taikosi ginklas, kai naudotojas nori suduoti smūgį kastetu? Tačiau yra ne visai taip. Revolverio dėtuvė yra nulenkiama žemyn ir tarsi pasislepia naudotojo delne. Tuo metu durklas kyšo iš kumščio ir yra pasiruošęs dūriui, tačiau ir jį galima užlenkti.

Akivaizdu, kad „Apache“ revolveris buvo sukurtas artimai kovai, nes net neturi vamzdžio. Jo funkciją atlieka revolverio dėtuvė, kurioje telpa šešios 7 mm kulkos. Tai, kad niekas neketino „Apache“ revolveriu šaudyti iš toliau, rodo ir tai, kad šis ginklas neturi jokio taikiklio.

Pavadinimą šiam ginklui, beje, sugalvojo ne jo kūrėjas – jį prilipdė spauda. 20 amžiaus pradžioje Paryžiuje siautė pogrindinio nusikalstamumo kultūra, vadinta „Les Apaches“. Tai buvo įvairaus plauko nusikaltėliai, kurie plėšė ir gąsdino miestelėnus. „Apache“ revolveris buvo jų mėgstamas ginklas – savo aukas jie galėjo sumušti kastetais, o jei ataka nepavykdavo, visada galėjo pasinaudoti revolveriu ar durklu.

„Apache“ revolveris buvo gaminamas iki 20 amžiaus. Tai nebuvo labai efektyvus ginklas, lyginant su kitais revolveriais. Jis neturėjo jokio saugiklio, todėl net nusikaltėliai vieną vietą būgne visada palikdavo tuščią. Įdomu tai, kad norint papildyti amuniciją, „Apache“ revolverio dėtuvę reikėdavo visiškai išimti, todėl procesas buvo lėtesnis nei daugelis būtų norėjęs.

Nors daug informacijos apie tai nėra, panašų ginklą Antrojo pasaulinio karo metu tikriausiai naudojo britų komandosai.

Leave a Reply