Kiddo

Love is a human experience, not a political statement.

7 įdomiausios macOS Monterey funkcijos

Safari pasikeitimai

Naršyklės nėra patrauklios, ir “Safari” nėra išimtis. Tačiau be naršyklių būtume atskirti nuo pasaulio. Su “macOS Big Sur” “Apple” atliko daug “Safari” programos pakeitimų, įskaitant pradžios puslapio pridėjimą ir geresnį veikimą. Dabar su “macOS Monterey” atlikta papildomų pakeitimų, kurie prasideda nuo naujo skirtukų juostos dizaino.Sukurta taip, kad užimtų mažiau vietos, naujoji skirtukų juosta įgauna naršomos svetainės spalvą, be to, kiekvieną puslapį išplečia iki “Safari” lango krašto. Taip pat yra plūduriuojančių skirtukų, kurie buvo sujungti su išmaniosios paieškos lauku. Kartu jie suteikia prieigą prie papildomų “Safari” funkcijų vienu skirtuko spustelėjimu.

Naudodami skirtukų grupes galite išsaugoti ir tvarkyti skirtukus pagal savo poreikius. Pridėkite skirtukų grupėms pavadinimus, juos redaguokite ir lengvai perjunkite atgal ir pirmyn. Geriausia tai, kad pakeitimai, atlikti su skirtukų grupėmis, galioja ir kituose “Apple” įrenginiuose, pavyzdžiui, “iPhone” ir “iPad”.

Facetime… Androide

“Apple” nusprendė, kad šiais metais “FaceTime” turi būti labai pakeista. Tarp jų “macOS” sistemoje įdiegtas erdvinis garsas ir mikrofono režimas, taip pat tinklelio vaizdas ir portreto režimas. Didžiausias privalumas: Dabar į “FaceTime” seansą galite pakviesti “Windows” ir “Android” draugus. Ir kaip ir kiekviename “Apple” įrenginyje, sesija yra šifruota ir saugi.

AirPlay mac įrenginiuose

“MacOS Monterey” “AirPlay” pagaliau atkeliavo į “Mac”. Naudodamiesi ja galite bendrinti, atkurti ir pateikti turinį iš kito “Apple” įrenginio savo kompiuteryje. Taip pat prireikus galite veidrodiniu būdu atspindėti arba išplėsti savo ekraną. Jūsų “Mac” taip pat (pagaliau) gali veikti kaip “AirPlay” garsiakalbis.

“Focus”

Įprasta daugelio žmonių diena užpildyta asmeniniu, darbo ir miego laiku. Dabar, dėka “Focus”, galite priskirti pranešimų nustatymus pagal tai, ką darote tam tikru metu. Taip, pavyzdžiui, galėsite susikaupti darbui arba netrukdomi romantiškai vakarieniauti. Galite susikurti “Focus” tvarkaraštį “Mac” kompiuteryje ir “Apple” mobiliuosiuose įrenginiuose.

“Universal Control”

Kasmet “Mac” ir “iPad” vis labiau suartėja, o “macOS Monterey” ir “iPadOS 15” – ne išimtis. Naudodami “Universal Control” galite naudoti vieną klaviatūrą, pelę ar sekimo pultelį ir judėti pirmyn ir atgal iš vieno įrenginio į kitą. Galite net vilkti ir nuleisti turinį iš vieno “Mac” kompiuterio į kitą. Kadangi tai yra “Apple”, “Universal Control” nereikia papildomai konfigūruoti. Tiesiog padėkite įrenginius vieną šalia kito.

Shortcuts macbookuose

“Mac” jau turi “Automator”, tačiau nuo šio rudens bus galima naudoti ir “Shortcuts”, kuriais galėsite automatizuoti dažniausiai atliekamus veiksmus. Pirmą kartą pristatytas “iOS”, šis įrankis gali būti svarbus ir dar labiau palengvinti jūsų darbo eigą. Šią funkciją tikriausiai išbandysiu pirmiausia, kai pasirodys “MacOS Monterey”.

Žemėlapiai

Galiausiai atnaujinta žemėlapių programėlė, kuri šiemet iš esmės atnaujinta ir “macOS”, ir mobiliuosiuose įrenginiuose. Miestai dabar rodomi detaliau, o keliai, medžiai, pastatai ir visa kita – detaliau. Be to, 3D orientyrai pateikiami ir dieną, ir naktį.