Kiddo

Love is a human experience, not a political statement.

Apple WWDC 2021

Ką tik baigėsi “Apple” konferencijos WWDC 2021 pagrindinis pranešimas, todėl apžvelkime viską, ką “Apple” paskelbė.

iOS 15

Pirmiausia buvo pristatyta “iOS 15”. “Apple” atliko didelių “iOS” pakeitimų: įdiegtos naujos “FaceTime” ir “Messages” funkcijos, naujos turinio dalijimosi galimybės ir kt. Taip pat gauti nauji žemėlapių atnaujinimai ir dideli pranešimų patobulinimai, tarp kurių – naujas fokusavimo režimas ir pranešimų santrauka.


iPadOS 15

“Apple” taip pat pristatė “iPadOS 15”, į kurią įtraukti “Widgets” pakeitimai, leidžiantys naudotojams juos patalpinti bet kurioje pagrindinio ekrano vietoje. Į “iPadOS” taip pat perkeliama “Apple iOS 14” programėlių biblioteka ir patobulinta programėlė “Notes”. Programėlė “Translate” iš “iPhone” taip pat bus perkelta į “iOS”, taip pat nauja programėlė “Swift Playgrounds”, kuri leis naudotojams kurti ir pateikti programėles tiesiai iš “iPad”.


watchOS 8

Bendrovė “Apple” paskelbė apie “watchOS 8”, į kurią įtraukti įdomūs “Health” atnaujinimai, nauja programa “Breathe”, miego stebėjimo atnaujinimai ir kt. Yra naujų treniruočių ir portreto režimo nuotraukų laikrodžio ciferblate palaikymas, naudojant skaitmeninę karūnėlę gyliui reguliuoti. Kiti nedideli patobulinimai apima GIF bendrinimą iš laikrodžio, kelių laikmačių palaikymą ir kitos valandos orų kritulius.

macOS Monterey

Naujoje “Apple” programinėje įrangoje “macOS Monterey”, yra nuostabi nauja universalaus valdymo funkcija, kuri leidžia valdyti kelis įrenginius, pavyzdžiui, “iPad” ir “iMac”, viena pele ir klaviatūra, taip pat vilkti ir perkelti turinį iš vieno įrenginio į kitą.

Sveikata

“Apple” padarė keletą mažesnių patobulinimų programoje “Health”, įskaitant tokių dalykų kaip ėjimo stabilumo matavimus, naują funkciją “Trends” ir dalijimąsi sveikatos informacija tarp šeimos narių, taip pat galimybę lengviau dalytis savo medicinine informacija su sveikatos priežiūros paslaugų teikėju.

Privatumas

Tarp būsimų privatumo pakeitimų – galimybė atsisakyti el. pašto sekimo ir tokios funkcijos kaip “Digital Legacy”, kuri leis mirusių šeimos narių giminaičiams susigrąžinti duomenis.

Icloud+

Šiandien vykusiame renginyje “Apple” taip pat pristatė programą “iCloud+”, suteikiančią naudotojams naujų privatumo funkcijų, tokių kaip “Private Relay” ir “Hide My Email”. Naudojant “Private Relay”, visas iš jūsų įrenginio išeinantis srautas šifruojamas ir siunčiamas per du atskirus retransliatorius. “Apple” teigia, kad niekas, net ir “Apple”, negali pasiekti ar peržiūrėti šių duomenų. Funkcija “Hide My Email” yra nauja funkcija, integruota į “Mail”, “Safari” ir kitas paslaugas, ji leidžia atsitiktinai parinktus, unikalius el. laiškus, kurie persiunčiami į jūsų pagrindinę paskyrą. Tai reiškia, kad galite paslėpti savo el. paštą nuo paslaugų ir taip padidinti privatumą. Į “iCloud+” taip pat įeina neribotas “HomeKit Secure Video” kamerų skaičius. Šiuo metu “iCloud” vartotojai gali naudotis tik penkiomis kameromis vienoje paskyroje, tačiau šis apribojimas “iCloud+” panaikintas. Su “iCloud+” į “iCloud” paštą įtraukiami pasirinktiniai domenų vardaiEsamiems “iCloud” prenumeratoriams “iCloud+” teikiama be papildomų išlaidų.

Siri

Dideliame pranešime “Apple” patvirtino, kad “Siri” bus perkelta į trečiųjų šalių priedus, taip pat bus atlikti kiti “HomeKit” atnaujinimai.

“Apple Music

“Apple” taip pat patvirtino, kad nuo šiandien, pirmadienio, birželio 7 d., “Apple Music” bus įdiegta erdvinio garso funkcija.

Home

Tarp “Apple” ekosistemos “Home” pakeitimų – naujas “HomePod mini” ir “Apple TV 4K” stereofoninis suporavimas, “Home” klavišai, “Share play”, daugiau “HomeKit” kameros patobulinimų ir balso atpažinimas visur, kur parduodamas “Apple HomePod mini”.