Kiddo

Love is a human experience, not a political statement.

iOs 15

FaceTime

“iOS 15” įneša didelių “FaceTime” skambučių pokyčių. Pirma, bus įdiegtas erdvinis garsas, todėl visi “FaceTime” pokalbio dalyviai skambins natūraliau, patogiau ir tikroviškiau. Tarsi visi būtumėte tame pačiame kambaryje, nes kieno nors balsas skambės iš tos vietos, kurioje jis yra ekrane. Mikrofonas taip pat patobulintas, įrengiant “Voice Isolation” ir “WIde Spectrum” režimus. Funkcija “Voice Isolation” (Balso izoliavimas) naudos mašininį mokymąsi, kad užblokuotų foninį triukšmą. Plačiojo spektro režimas veikia priešingai ir fiksuoja viską aplink jus, įskaitant jūsų pačių balsą.”FaceTime” vaizdo skambučiai bus rodomi su tinkleliu, iš kurio vis tiek bus aišku, kas kalba. Taip pat bus naudojamas portreto režimas, kad fonas būtų nutrinamas ir dėmesys būtų sutelktas į jus. Taip pat bus “SharePlay”, leidžianti dalytis patirtimi su grupe per “FaceTime”. Tai reiškia, kad galėsite klausytis ir žiūrėti “Apple Music” garso įrašus, kartu žiūrėti televizijos laidą ar filmą ir net dalytis savo ekranu su kitais. “SharePlay” veiks “iPhone”, “iPad” ir “Mac” kompiuteriuose. Bendrai naudojami atkūrimo valdikliai reiškia, kad bet kuris seanso dalyvis gali paleisti, pristabdyti ar peršokti į priekį. Atkūrimas bus sinchronizuotas.Tarp “SharePlay” palaikančių bendrovių yra “Disney+”, ESPN+, “HBO Max”, “Hulu”, “MasterClass”, “Paramount+”, “Pluto TV”, “TikTok”, “Twitch” ir kt.Dabar “FaceTime” skambučius galima bendrinti su nuoroda, o šias nuorodas galite bendrinti tradiciniais bendrinimo būdais, pavyzdžiui, “Messages”, “Calendar”, “Mail” arba trečiųjų šalių programėlėmis. Dabar “FaceTime” taip pat prieinamas “Android” ir “Windows” naudotojams, naudojant end-to-end šifravimą.

Messages

“iOS 15” patobulintos žinutės. Dabar “Messages” žinutėse galėsite matyti nuotraukų koliažus ir krūvas, kai jos bus siunčiamos. Taip pat yra nauji grojaraščių ir “Apple News” istorijų įterpiniai. Programėlėje “Naujienos” taip pat yra naujas skyrius “Shared with You” (“Bendrinta su jumis”), kuriame surenkamos visos “Apple News” istorijos, kuriomis su jumis pasidalinta “Messages”, ir jos saugomos vienoje vietoje. Funkcija “Shared with You”, skirta programai “Messages”, bendrai naudojama programose “Photos”, “Apple Music”, “News”, “Safari”, “Podcasts” ir “Apple TV”.Taip pat galite prisegti dalykus, kad iškeltumėte tą turinį tose programėlėse.

Focus

Visiškai nauja funkcija – “Focus”. Tai apima pranešimų pakeitimus, tam tikrus asmeninio ir darbinio gyvenimo režimus ir dar daugiau.

Pranešimai keičiami naudojant pranešimų santrauką. Dabar gausite didelę pranešimų, kurie siunčiami jūsų pasirinktu konkrečiu dienos laiku, “santrauką”, kuri padės sumažinti išsiblaškymą. Šioje suvestinėje sujungiami žemo prioriteto pranešimai ir į ją neįtraukiami pranešimai iš žmonių. Dabar, kai įjungsite funkciją “Netrukdyti”, būsena bus rodoma “iMessage” žinutėje. Žmonės matys, kada esate įjungę DND, ir galės pasirinkti, ar siųsti žinutę per DND, ar ne.” “Focus” taip pat leidžia nustatyti darbo, asmeninius ir kitus režimus. Naudodamas įrenginyje esantį dirbtinį intelektą, iPhone gali bandyti iš anksto nustatyti, kokius pranešimus norite gauti, pavyzdžiui, iš bendradarbių darbo valandomis. Šie “Focus” režimai taip pat gali pertvarkyti jūsų pagrindinį ekraną. Naudodami “Focus” iš esmės galite turėti darbo, asmeninį, savaitgalio ir kitus režimus.

Live Text

Dar viena nauja funkcija – “Live Text”, kuri yra naujų įrenginyje esančių intelektinių funkcijų dalis. Tai iš esmės yra OCR teksto atpažinimo perkėlimas į vietinę kameros programėlę. Taigi nukreipus fotoaparatą į tekstą, jis pasirodys ir galėsite pasirinkti tekstą, jį nukopijuoti ar net įklijuoti kitur. Tiesioginio teksto funkcija taip pat veikia esamose nuotraukose, todėl galite ieškoti reikiamų dalykų pagal poreikį. Funkcija “Live Text” naudoja gilų neuroninį tinklą, kad nuskaitytų nuotraukas visoje sistemoje, įskaitant žiniatinklį. Pradėjus naudoti šią funkciją bus palaikomos septynios kalbos.

Spotlight

“Spotlight” naudos intelektą nuotraukų paieškai pagal vietą, žmones, scenas ir net objektus. Kartu su funkcija “Live Text” “Spotlight” gali rasti tekstą ir rašyseną nuotraukose. Taip pat bus įdiegta nauja interneto vaizdų paieška su naujais turtingais aktorių, muzikantų, televizijos laidų ir filmų rezultatais. Taip pat galėsite naudotis patobulintais kontaktų rezultatais pagal naujausius pokalbius, bendrinamas nuotraukas ir net buvimo vietą, jei ji bendrinama per “Find My”.

Photos

Nuotraukos turės naują išvaizdą ir interaktyvią sąsają, ypač skirtą “Memories”. Taip pat yra integracija su “Apple Music”, naudojant įrenginyje esantį intelektą, kad būtų suasmeninti dainų pasiūlymai ir jūsų prisiminimai būtų papildyti nauju sluoksniu.

Safari

“Safari” sukurtas naujas dizainas, kad ją būtų lengviau valdyti viena ranka, o turinys būtų pirmoje vietoje. Naujoji skirtukų juosta yra kompaktiška ir lengva, ji plūduriuoja ekrano apačioje. Norint pereiti iš vieno skirtuko į kitą, tereikia perbraukti pirštu. Skirtukų grupės leidžia išsaugoti skirtukus ir lengvai juos pasiekti bet kuriuo metu visuose įrenginiuose, įskaitant “iPhone”, “iPad” ar “Mac”. Yra pritaikomas pradžios puslapis, “iOS” interneto plėtiniai, todėl keliaujant “Safari” yra kaip niekada galinga.

Wallet

Skaitmeniniai automobilio rakteliai piniginėje pasirodys dar šiais metais. Pirmoji tai palaikys BMW bendrovė, tačiau vėliau bus palaikomi ir namų raktai, įėjimas į darbą ir net “Hotesl”. Viešbučiai “Hyatt Hotels” šią funkciją ketina įdiegti daugiau nei 1000 objektų. Tarp UWB raktus palaikančių bendrovių yra “Schlage”, “Walt Disney World”, “Aqara” ir kitos.

Remiamose valstybėse taip pat bus teikiama skaitmeninių tapatybės kortelių parama, įskaitant TSA paramą. TSA siekia, kad oro uostų saugumo patikros punktai būtų pirmoji vieta, kurioje klientai galėtų naudoti savo skaitmenines tapatybės korteles piniginėje. Visos asmens tapatybės kortelės “Piniginėje” bus šifruojamos ir saugiai saugomos “Secure Element”, t. y. toje pačioje aparatinės įrangos technologijoje, dėl kurios “Apple Pay” yra privati ir saugi.Taip, pagaliau “Piniginėje” galėsite turėti savo vairuotojo pažymėjimą.

Weather

Programėlė “Orai” labai atnaujinama. Joje bus nauji viso ekrano orų žemėlapiai su oro kokybe, kritulių kiekiu ir kt. Taip pat bus nauja orų grafika, pertvarkyta animacinė grafika ir visiškai naujas išdėstymas bei duomenys. Naujuose animuotuose fonuose geriau atsispindi saulės padėtis, krituliai, sniegas, lietus ir kt. Pranešimuose bus pažymėta, kada prasideda ir baigiasi lietus ar sniegas.

Maps

Su “iOS 15” naujieji “Apple Maps” pasiekia Ispaniją ir Portugaliją, o vėliau šiais metais – Italiją ir Australiją. Dar vienas didelis pokytis – naujas interaktyvusis gaublys, į kurį “Apple” įtraukė daugiau informacijos apie komercinius rajonus, pastatus ir kt. Taip pat bus aukščio informacija, kelių spalvos, pagal užsakymą sukurti orientyrai ir naujas naktinis režimas.

Važiavimo režime taip pat bus daugiau kelio detalių, įskaitant posūkių juostas, skiriamąsias juostas, autobusų juostas, dviračių juostas, pėsčiųjų perėjas, persidengiančias ir sudėtingas sankryžas ir kt. Keista, bet “CarPlay” palaikymas šioms naujoms funkcijoms atsiras tik vėliau. Bet kokiu atveju tai gali padėti daugeliui žmonių išvengti pavojingų manevrų kelyje.Tranzitas taip pat tobulinamas. Dabar galite gauti pranešimus apie artėjančią stotelę, taip pat ir “Apple Watch” laikrodyje, taip pat galite nuskaityti pastatus AR ir gauti geresnes ėjimo pėsčiomis nuorodas. Tai bus įdiegta tam tikruose miestuose, įskaitant Los Andželą, Londoną, San Franciską, Filadelfiją ir kt. Vartotojai netgi gali prisegti savo mėgstamas linijas, kad vėliau jas būtų lengva pasiekti.

Health

Programėlėje “Sveikata” bus įdiegtos kelios svarbios naujos funkcijos. Tarp jų – “Mobilumas”, kuri įvertina jūsų kritimo riziką pagal naują rodiklį, vadinamą “Ėjimo stabilumas”. Prietaise esantys jutikliai matuos jūsų greitį, eiseną, laiką, kada abi kojos yra ant žemės ir kt., kad būtų galima nustatyti jūsų pusiausvyros pokyčius. Gausite pranešimą, kai jūsų stabilumas bus žemas.Sveikatos ataskaitose bus išsamiai aprašyta, ką reiškia laboratoriniai aprašymai, ir parodyta, kokie yra jūsų tikėtini intervalai. Tai padės jums geriau suprasti savo laboratorinių tyrimų rezultatus. Programėlėje “Health” esančia informacija taip pat galite privačiai pasidalyti su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju. Iš pradžių tai palaikys šeši sveikatos priežiūros paslaugų teikėjai, o vėliau bus įtraukta daugiau.

Palaikomi įrenginiai

“iOS 15” yra naujausia ir geriausia “iOS” versija, tačiau stebėtina, kad ji vis dar palaikys “iPhone 6s/6s Plus” ir originalųjį “iPhone SE”. Štai su “iOS 15” suderinami įrenginiai.

iPhone 12 Pro Max

iPhone 12 Pro

iPhone 12

iPhone 12 mini

iPhone 11 Pro Max

iPhone 11 Pro

iPhone 11

iPhone SE (2020)

iPhone XS Max

iPhone XS

iPhone XR

iPhone X

iPhone 8 Plus

iPhone 8

iPhone 7 Plus

iPhone 7

iPhone 6s Plus

iPhone 6s

iPhone SE