Kiddo

Love is a human experience, not a political statement.

Svarbūs macOs Monterey atnaujinimai kuriuos galbūt praleidote

Šiandien vykusios Pasaulinės programuotojų konferencijos (WWDC) pagrindinis pranešimas parodė, kad “Apple” per pastaruosius 12 mėnesių daug dirbo, kad į įvairius produktus įdiegtų naujų funkcijų. “Mac” ir “MacOS Monterey” atveju daugiausia dėmesio skirta “FaceTime”, “Safari”, “Mac” nuorodoms ir kelioms kitoms naujoms ar atnaujintoms funkcijoms. Dar yra šios aštuonios funkcijos, kurių galbūt nepastebėjote.

Lengvai išsaugokite nuotraukas

Nuo “MacOS Monterey” dabar galite greitai išsaugoti jums atsiųstas nuotraukas spustelėję naują išsaugojimo mygtuką tiesiai “Messages” pokalbyje. Anksčiau norint išsaugoti nuotrauką “Messages” reikėjo atlikti dar kelis žingsnius.

HTTP atnaujinimas

Daugiausia emocijų dėl atnaujintos “Safari” interneto naršyklės “MacOS Monterey” sukėlė naujos skirtuko funkcijos. Atnaujinime taip pat pridėta “Safari” galimybė automatiškai atnaujinti svetaines, kurios, kaip žinoma, palaiko HTTPS, iš HTTP. Tai prideda dar vieną saugumo lygį, kuris visada sveikintinas interneto naršyklėse.

Laiko pranešimai

Per pagrindinį pranešimą “Apple” skyrė šiek tiek laiko kalbėti apie “Focus” ir apie tai, kaip naujasis įrankis leidžia geriau kontroliuoti, kada gaunate ar negaunate pranešimų, atsižvelgiant į tai, ką tuo metu darote. Nebuvo paminėta naujoji laiko atžvilgiu jautrių pranešimų funkcija, kuri užtikrina, kad svarbiausi įspėjimai niekada nebus praleisti. Tai gali būti įspėjimai apie sukčiavimą, priminimas apie jūsų vaikus ir kt.

Nereikia atlikti jokių nustatymų

Naudodami naująją “MacOS Monterey” funkciją “Universal Control”, tarp “Mac” ir “iPad” galite judėti naudodami klaviatūrą, pelę ar sekimo pultelį, nepraleisdami nė vienos akimirkos. Tam nereikia jokių nustatymų! Vietoj to judinkite savo įvesties įrenginį kaip visada, bet šį kartą perkelkite žymeklį iš vieno įrenginio į kitą. Taip, “Apple” sako, kad tai taip paprasta.

Suderinamumas su “Automator

Be abejo, naujoji “Shortcuts for Mac” programa ilgainiui pakeis “Automator” “MacOS” sistemoje. Iki tol “Apple” suteikia galimybę “Automator” darbo eigą sklandžiai paversti trumpaisiais klavišais. Užkietėjusiems “Automator” naudotojams tai turėtų dar labiau palengvinti perėjimą prie “Shortcuts”.

Įrašymo indikatorius

“MacOS Monterey” sistemoje “Apple” praneša, kada programos turi prieigą prie “Mac” kompiuterio mikrofono. Šią informaciją galite rasti “Control Center” arba per naują programinės įrangos indikatorių, kuriame naudojama kameros indikatoriaus lemputė.

Išplėstinė apsauga nuo sukčiavimo

Naudodamiesi išplėstine apsauga nuo sukčiavimo, “Apple Card” kortelių naudotojai dabar gali naudoti reguliariai keičiamą saugumo kodą. Dėl šios priemonės internetinės kortelės numerio operacijos “Apple” įrenginiuose, įskaitant “Mac”, yra saugesnės.