Kiddo

Love is a human experience, not a political statement.

Viskas ką žinome apie “Windows Sun Valley”

Atnaujintas dizainas, įdiegtos naujos funkcijos ir bandymas sugrąžinti “Windows” į dėmesio centrą.

“Microsoft” šiuo metu rengia svarbų “Windows” atnaujinimą, kuris, kaip tikimasi, bus pristatytas vėliau šiais metais, galbūt kaip naujos kartos “Windows 11”, kuriame bus atnaujintas dizainas ir įdiegtos naujos funkcijos, turinčios pagerinti naudotojų darbo eigą 2021 m. ir vėliau. Naudotojo sąsajos pastangos turi kodinį pavadinimą “Sun Valley” (Saulės slėnis), paremtą “Cobalt” versija. Kompanija “Microsoft” nori atgaivinti darbalaukį, o “Sun Valley” yra ta vieta, nuo kurios viskas prasidės.

Bendrovė “Microsoft” paskelbė, kad birželio 24 d. surengs renginį “Kas toliau dėl “Windows”, kuriame, manome, paskelbs apie “Sun Valley” ir pasauliui pristatys naujos kartos “Windows”. Taigi laikykite tai kai kurių dalykų, kuriuos, kaip mums buvo pasakyta, “Microsoft” ruošia šiam didžiajam “Sun Valley” išleidimui, peržiūra.

Su tuo pereikime prie visko, kas žinoma.

Didelis UI atnaujinimas

Vienas iš “Microsoft” “Sun Valley” tikslų – šiek tiek atnaujinti “Windows” naudotojo sąsają. Bus suapvalinti mygtukų, programų langų ir apvalkalo elementų, tokių kaip pradžios meniu ir veiksmų centras, kampai, senosios sąsajos, tokios kaip failų naršyklė, failų ypatybės ir kopijavimo dialogo langai, bus labiau suderintos su šiuolaikinėmis “Windows” sąsajomis, taip pat bus išvalytos kai kurios operacinės sistemos dalys, kad būtų sukurta paprastesnė ir taupesnė naudotojo patirtis, pritaikyta šiuolaikinėms darbo eigoms.

Šias pastangas “Microsoft” apibūdino kaip “Windows Desktop” atgaivinimą. Praėjusiais metais “Microsoft” paskelbė, kad 2021 m. “iš naujo investuos” į “Windows 10”. Darbo skelbimuose “Microsoft” karjeros svetainėje taip pat aprašomi planai “atjauninti” “Windows” naudotojo patirtį, o “Windows” įvardijama kaip “PAGALIAU”.

Atgaivinimas, reinvestavimas ir atjauninimas. Būtent tai “Microsoft” nori pasiekti su “Windows 10 Sun Valley”.

Girdėjau, kad “Microsoft” rengia atnaujintą užduočių juostą, kurioje bus centruotas prisegtų ir (arba) paleistų programų dizainas. Užduočių juosta taip pat yra šiek tiek aukštesnė, be to, man sakė, kad “Microsoft” taip pat planuoja sutvarkyti sistemos dėklą ir palengvinti jo naudojimą liečiant. Taip pat žinau, kad “Microsoft” stengiasi suapvalinti “aštrius” “Windows” vartotojo sąsajos elementus, pavyzdžiui, “Start” meniu, kontekstinius meniu, peršokimo sąrašus ir mygtukus.

Be esamo Pradžios meniu dizaino suapvalinimo, “Microsoft” taip pat kuria visiškai naują Pradžios meniu išdėstymą, kuris bus unikalus Saulės slėnyje. Kaip suprantu, tai ne tik “Windows 10X” pradžios meniu, paprasčiausiai perkeltas į “Windows 10”, bet veikiau atnaujinta jo versija, pritaikyta darbalaukiui.

Šis naujasis “Start” meniu bus centruoto dizaino su programėlių tinkleliu, naujausiais dokumentais ir jūsų naudotojo vardu / piktograma, išjungimo parinktimis ir “File Explorer” nuorodomis, einančiomis išilgai apačios. Be to, viršutiniame dešiniajame kampe yra mygtukas “Visos programos”, kuriuo pateksite į atskirą programų sąrašo puslapį.

Pradžios, veiksmų centro ir “Jump List” meniu bus vizualiai atskirti nuo užduočių juostos, laikantis panašios dizaino tendencijos, pastebėtos “Windows 10X”.

Atnaujintas UI
Atnaujintas UI

Bus atnaujintas ir daugumos į dėžutę įkeltų programų dizainas, įskaitant “Windows” nustatymų programą. Jau matėme, kad “Alarms & Clock” buvo atnaujinta nauju dizainu, ir man buvo pasakyta, kad dauguma kitų į dėžutę dedamų programėlių bus atnaujintos naudojant naują “Microsoft” WinUI dizaino įrankių rinkinį.

Taip pat suprantu, kad pamatysime naujesnes, supaprastintas animacijas, kurios leis patirti sklandesnę patirtį. “Windows 10X” jau turi sklandžią animaciją, todėl tikiuosi, kad didžioji dalis, jei ne visos, šių animacijų bus įdiegtos ir “Windows 10” darbalaukyje.

Naujos OS funkcijos

Be vartotojo sąsajos atnaujinimų, “Microsoft” taip pat planuoja įdiegti naujų “Windows” naudotojo patirties funkcijų, kurios padidins žmonių darbo našumą. Jau matėme keletą naujų funkcijų, įskaitant naująjį “naujienų ir interesų” valdiklį užduočių juostoje, tačiau jų bus dar daugiau.

“Microsoft” planuoja į nustatymų programą įtraukti naują baterijos naudojimo diagramą, kurioje bus išskirta, kurios programos per tam tikrą valandą naudojo daugiausiai energijos, ir pateiktos priemonės, kad ateityje jos neišsekintų baterijos.

Taip pat įdiegta nauja funkcija, leidžianti atskirti “Microsoft Edge” skirtukus nuo programų langų momentinės pagalbos rodinyje, kad būtų lengviau tvarkyti, rasti ir užfiksuoti norimą turinį. Tai bus patogu tiems, kurie vienu metu turi daug atidarytų skirtukų ir programėlių ir gali neprisiminti, kuris skirtukas kuriame naršyklės lange atidarytas.

Taip pat man buvo pasakyta, kad “snap assist” bus atnaujinta, kad būtų patikimesnė prijungiant prie didesnio ekrano ir iš jo, nes dabar ji prisimins, kurios programos yra prijungtos, o ne pamirš, kai prijungsite arba atjungsite. “Microsoft” taip pat kuria naują išskleidžiamąjį meniu, kuris bus rodomas užvedus pelės žymeklį ant lango valdiklių ir kuris leis pritraukti programėles į bet kurią ekrano pusę, netraukiant visos programėlės prie ekrano krašto.

Girdėjau, kad “Microsoft” kuria naują “prietaisų skydelio” funkciją, kuri gali įsikurti užduočių peržiūros srityje ir kurioje bus galima apžvelgti viską, kas vyksta su jūsų “Microsoft” ar įmonės paskyra, įskaitant artėjančius kalendoriaus įvykius, naujausius dokumentus “Office” programoje, el. laiškus, atliktinus darbus ir kitas su jūsų tinklu susijusias naujienas ir interesus.

Taip pat yra naujas skydelis “Widgets”, kuriame bus pateikiamos MSN naujienos, taip pat naujausia informacija apie orus, sporto lyderių lentelės ir kt.

Naujų atnaujinimų sulauks ir išraiškingi įvesties metodai, tokie kaip balsas ir rašiklis. Nauja valdymo balsu vartotojo sąsaja yra kur kas švaresnė, su suapvalintais kampais ir pan. Rašiklių naudotojai taip pat gaus atnaujintą specialią kontekstinio meniu sąsają, kuri atsiranda naudojant “Windows” su periferiniu rašikliu.

Girdėjau, kad “Microsoft” kuria naują “gestų sluoksnį”, kuris bus įrengtas virš vartotojo sąsajos ir leis jutikliniams naudotojams gestais valdyti programų langus ir sistemos navigaciją. Panašiai kaip šiandien “Windows 10” naudojamame “Trackpad” gestais, tačiau juos galima atlikti naudojant jutiklinį ekraną. Pavyzdžiui, keturiais ar penkiais pirštais braukdami žemyn galėsite minimizuoti programos langą.

Kada pasirodys?

“Microsoft” tikisi pristatyti “Sun Valley” šių metų rudenį. Girdėjau, kad ji bus pradėta diegti spalio mėnesį, greičiausiai galbūt su nauju “Windows” prekės ženklu, pavyzdžiui, “Windows 11”. “Windows Insiders” dalyviams “Saulės slėnio” bitai pradės rodytis vasarą.