Kiddo

Love is a human experience, not a political statement.

Dėl šio atnaujinimo HDD diskai gali būti pasirengę pagaliau įveikti SSD diskus

  • Grafenas padeda sukurti talpesnius ir patikimesnius kietuosius diskus nei SSD.

Kembridžo universiteto mokslininkai rado naują būdą, kaip ne tik padidinti tradicinių kietųjų diskų (HDD) talpą, bet ir padaryti juos patikimesnius.

Kembridžo grafeno centras kartu su Ekseterio universiteto, Indijos, Šveicarijos, Singapūro ir JAV mokslininkais pasiekė proveržį, naudodami grafeną, kuris dėl savo unikalių savybių dažnai vadinamas stebuklinga medžiaga.

Mokslininkai pakeitė kelių kietųjų diskų anglies pagrindo viršutinį sluoksnį (COC), kuris padeda apsaugoti diskų plokšteles nuo mechaninių pažeidimų ir korozijos, grafeno sluoksniais.

Be to, komanda taip pat panaudojo grafeno atsparumo karščiui savybes kartu su HAMR (angl. Heat-Assisted Magnetic Recording) technologija, kuri leidžia disko plokštelėms įkaitus išlaikyti daugiau duomenų.

“Įrodymas, kad grafenas gali būti įprastinių kietųjų diskų apsaugine danga ir kad jis gali atlaikyti HAMR sąlygas, yra labai svarbus rezultatas. Tai dar labiau paskatins naujų didelio arealinio tankio kietųjų diskų diskų kūrimą”, – sakė viena iš šio tyrimo bendraautorių Dr. Anna Ott iš Kembridžo grafeno centro.

Žymiai erdvesnis

Tyrėjai pažymi, kad COC užima nemažą diskelio tarpo dalį, ir nors nuo 1990 m. kietųjų diskų duomenų tankis padidėjo keturis kartus, COC storis sumažėjo nuo 12,5 nm iki maždaug 3 nm.

Remdamiesi savo skaičiavimais, mokslininkai mano, kad tai reiškia, jog saugojimo tankis yra maždaug vienas terabaitas kvadratiniame colyje.

Naudodama grafeną kartu su HAMR, komanda šį skaičių gali padidinti dešimt kartų. Atlikdami tyrimus jie sugebėjo pasiekti nuo keturių iki dešimties terabaitų viename kvadratiniame colyje saugojimo tankį.

Tyrimai taip pat parodė dar vieną grafeno dangos naudojimo privalumą, nes ši medžiaga pasižymėjo geresne apsauga nuo korozijos ir atsparumu dilimui nei dabartiniai moderniausi sprendimai. Iš tiesų, tyrėjai nustatė, kad vienas stebuklingos medžiagos sluoksnis koroziją sumažina 2,5 karto.

“Atsižvelgiant į tai, kad 2020 m. buvo pagaminta apie 1 mlrd. terabaitų šviežių kietųjų diskų atmintinių, šie rezultatai rodo kelią masiniam grafeno taikymui pažangiausiose technologijose”, – pažymėjo profesorius Andrea C. Ferrari, Kembridžo grafeno centro direktorius.