Kiddo

Love is a human experience, not a political statement.

Zane’as Lowe’as paaiškino naują “Apple Music” erdvinio garso funkciją

Šiandien “Apple” paskelbė Zane’o Lowe’o paaiškinimą apie “Apple Music” ir Spatial audio (erdvinį garsą.)

Straipsnyje Lowe rašo:

Iš pradžių buvo monofonija, paskui stereofonija, o dabar – erdvinis garsas. Erdvinis garsas – tai įtraukianti patirtis, kai garsas juda aplink jus įvairiomis kryptimis. Tokią patirtį iki šiol turėjome tik kine. Ar kada nors pagalvojote, kaip tai veiktų su muzika? Aš pabandžiau. Pirmą kartą turėjau galimybę klausytis “Spatial Audio” per “AirPods”; iš pradžių buvau sutrikęs. “Ar tai tikrai veikia per “AirPods”? Kada man pasiimti savo automobilį ir eiti į kokią nors klausymosi patalpą su specialiais garsiakalbiais?” O jie atsakė: “Ne, ne – tiesiog paspauskite “Play”.

Lowe’as sako, kad džiaugiasi, jog atlikėjai ateityje galės pasinaudoti keliais muzikos kanalais, kai anksčiau jie turėjo tik kairįjį ir dešinįjį stereofoninius kanalus:

Man įdomu sužinoti, kaip kitaip mane emociškai sujaudins mano mėgstamos dainos naudojant erdvinį garsą. Juk visa tai eina per mano ausis ir kažką sukelia, tiesa? Būtent tai man ir nušvito, kai klausiausi šių dainų per “Spatial”: Aš klausiausi šių dainų, kurias gerai žinojau, bet jaučiau kažką kita. Taigi, tai net ne tik tai, kaip galiausiai skambės, bet ir tai, kaip dainos bus jaučiamos.

Žvelgdamas į ateitį, Lowe sako, kad ateitis “bus labai įdomi kelionė” ir kad galiausiai menininkai gimsta su “Spatial” ir tiesiog natūraliai ją perima, jis netgi sako, kad kai kurie menininkai gali niekada nesusimąstyti apie stereofoninio įrašo kūrimą.

“Spatial Audio” veikia su tokiais įrenginiais kaip “Apple” “AirPods Pro” ir “AirPods Max”, taip pat “Beats” ausinėmis ir kitais prietaisais. Kompanija “Apple” taip pat įdiegė naują be nuostolių garso kokybę ir planuoja, kad iki metų pabaigos visos jos dainos bus prieinamos be nuostolių.