Kiddo

Love is a human experience, not a political statement.

Buvę VW ir “Audi” vadovai turė sumokėti “Volkswagen” milijonus dėl “Dieselgate

“Volkswagen” gaus apie 350 mln. JAV dolerių kaip dalį susitarimo su vadovais, kurie vadovavo bendrovei per “Dieselgate” išmetamųjų teršalų sukčiavimo skandalą, teigiant, kad jie pažeidė “pareigą elgtis rūpestingai”.

Buvęs generalinis direktorius Martinas Vinterkornas sutiko sumokėti bendrovei 11,2 mln. eurų (13,6 mln. JAV dolerių), o buvęs “Audi” vadovas Rupertas Stadleris sumokės “Volkswagen” 4,1 mln. eurų (5 mln. JAV dolerių). Mažesnes sumas “Volkswagen” taip pat gaus iš kitų dviejų į skandalą įsitraukusių vadovų.

Didžioji dalis likusių pinigų – apie 270 mln. eurų (beveik 330 mln. JAV dolerių) – bus gauta iš vadinamojo direktorių ir pareigūnų draudimo, kuris paprastai padeda apsaugoti vadovus nuo individualios atsakomybės, bet taip pat gali būti naudojamas kompensuoti bendrovės teisines ir kitas išlaidas.

Ši išmoka yra menka, palyginti su 40 mlrd. dolerių baudomis, teismo mokesčiais ir susitarimais, kuriuos “Volkswagen” iki šiol sumokėjo, kad išspręstų skandalą, arba 86 mlrd. dolerių, kuriuos nuo to laiko išleido elektromobiliams. Tačiau tai dar vienas ženklas, kad bendrovė ir jos vadovai, esami ir buvę, vis dar tvarkosi su “Dieselgate” padariniais – net jei tai reiškia, kad reikia sumokėti bendrovei, kuri pati 2017 m. pripažino savo kaltę.

Žinia apie susitarimą paskelbta 62 puslapių preliminarioje ataskaitoje, kurioje nagrinėjamas vadovų vaidmuo skandale, kai “Volkswagen” ir daugelis jos submarkių diegė “išderinimo įtaisus”, dėl kurių dyzeliniai automobiliai reguliavimo institucijoms atrodė ne tokie nešvarūs. Valdybos ataskaita parengta po kovo mėn. baigto didelio masto trečiosios šalies tyrimo, kuris nebuvo paviešintas.

Pažymėtina, kad ataskaitoje atskleidžiama, jog dabartinis “Volkswagen” vadovas Herbertas Diessas 2015 m. liepą dalyvavo susitikime su Vinterkornu, kuriame inžinieriai atskleidė informaciją apie apgaulę. Volkswagen” teigia, kad H. Diessas, kuris tą mėnesį ką tik pradėjo dirbti bendrovėje, “pagrįstai tikėjosi”, kad bendrovė išspręs tame susitikime iškeltus klausimus.