Kiddo

Love is a human experience, not a political statement.

“Google”, “Apple”, “Microsoft” ir “Mozilla” nori palengvinti plėtinių kūrimą

Daugelį metų “Google Chrome” buvo populiariausia naršyklė, nepriklausomai nuo to, ar naudojote vieną geriausių “Android” telefonų, ar vieną geriausių nešiojamųjų kompiuterių. Kai naršyklė tokia populiari, logiška, kad kūrėjai plūdo į šią platformą kurti programėlių ir plėtinių. Tačiau pastaraisiais metais matome, kad tokios naršyklės kaip “Microsoft Edge”, “Mozilla Firefox” ir net “Apple” “Safari” patikimumu, suderinamumu ir sparta priartėja prie “Chrome” (arba ją pranoksta).

Šiandien šios keturios bendrovės paskelbė apie naują partnerystę, pavadintą “WebExtensions Community Group” (WECG). Tai sujungia šias keturias milžines, kad būtų lengviau nei bet kada anksčiau kurti įvairioms naršyklėms skirtus plėtinius. Viena iš problemų, susijusių su vienai naršyklei kuriamais plėtiniais, yra ta, kad jei kada nors norėsite arba turėsite pereiti prie kitos naršyklės, tokio plėtinio gali nebūti.

Microsoft Edge atveju, kai ji sukurta remiantis Google atvirojo kodo platforma Chromium, perėjimas iš vienos naršyklės į kitą yra sklandus. Tačiau kai pradėsite svarstyti galimybę išbandyti “Safari” arba “Firefox”, tikimybė, kad turėsite vieną iš geriausių “Chrome” plėtinių, bus mažesnė.

Pranešime WECG komanda atskleidė šiuos standartizavimo tikslus:

Kūrėjams palengvinti plėtinių kūrimą nurodant nuoseklų modelį ir bendrą funkcionalumą, API ir leidimus.
Apibrėžti architektūrą, kuri padidintų našumą ir būtų dar saugesnė bei atsparesnė piktnaudžiavimui.
Savo darbe vadovausimės bendrais HTML ir W3C TAG projektavimo principais: orientacija į vartotoją, suderinamumas, našumas, saugumas, privatumas, perkeliamumas, tvarkytinumas ir aiškiai apibrėžta elgsena.

Remdamiesi esamu plėtinių modeliu ir API, kuriuos palaiko “Chrome”, “Microsoft Edge”, “Firefox” ir “Safari”, pradėsime darbą nuo specifikacijos kūrimo. Sieksime nustatyti bendrus pagrindus, suvienodinti įgyvendinimo būdus ir nustatyti tolesnės raidos kryptį.

Šis naujas aljansas nereiškia, kad keturios bendrovės ir kūrėjų grupės “suvienys jėgas”, kad sukurtų bendrą naršyklių plėtinių parduotuvę. Tai tiesiog reiškia, kad keturios naršyklės naudos tą pačią išdėstytą “WebExtensions Group” chartiją ir kūrimo gaires, kad naršyklių plėtinių kūrimas būtų paprastesnis, nepriklausomai nuo to, kokią naršyklę nuspręsite naudoti.