Kiddo

Love is a human experience, not a political statement.

Hakeriai pavogė daugybę duomenų iš žaidimų milžinės EA

“Motherboard” sužinojo, kad programišiai įsilaužė į žaidimų milžinę “Electronic Arts”, žaidimų “Battlefield”, “FIFA” ir “The Sims” leidėją, ir pavogė daugybę žaidimų išeities kodų bei susijusių vidinių įrankių.

“Jūs turite visas galimybes išnaudoti visas EA paslaugas”, – teigė įsilaužėliai įvairiuose pranešimuose pogrindiniuose įsilaužėlių forumuose, kuriuos peržiūrėjo “Motherboard”. Šaltinis, turintis prieigą prie forumų, kai kurie iš jų yra užrakinti nuo viešos prieigos, pateikė “Motherboard” pranešimų ekrano nuotraukas.

Šiuose forumo pranešimuose įsilaužėliai teigė paėmę “FIFA 21” pradinį kodą, taip pat jos rungtynių serverio kodą. Įsilaužėliai taip pat teigė, kad jie gavo “Frostbite” variklio, kuris naudojamas daugelyje “EA” žaidimų, įskaitant “Battlefield”, pirminį kodą ir įrankius. Kita pavogta informacija apima nuosavybės teise priklausančias “EA” sistemas ir programinės įrangos kūrimo rinkinius (SDK) – kodų paketus, kurie gali supaprastinti žaidimų kūrimą. Iš viso programišiai teigia turintys 780 gb duomenų ir skelbia juos parduodantys įvairiuose “Motherboard” peržiūrėtuose pogrindinių įsilaužimo forumų pranešimuose.

“EA” patvirtino “Motherboard”, kad patyrė duomenų saugumo pažeidimą ir kad įsilaužėlių išvardyta informacija buvo pavogta.

“Tiriame neseniai įvykusį įsilaužimo į mūsų tinklą incidentą, kurio metu buvo pavogtas ribotas kiekis žaidimo išeities kodo ir susijusių įrankių”, – pareiškime “Motherboard” sakė “EA” atstovas spaudai. “Nebuvo prieita prie jokių žaidėjų duomenų, ir neturime pagrindo manyti, kad yra koks nors pavojus žaidėjų privatumui. Po šio incidento jau patobulinome saugumą ir nesitikime, kad tai turės įtakos mūsų žaidimams ar verslui. Vykstant šiam kriminaliniam tyrimui aktyviai bendradarbiaujame su teisėsaugos pareigūnais ir kitais ekspertais.”

Kartu su forumo pranešimais įsilaužėliai pasidalijo nedideliu ekrano nuotraukų rinkiniu, kuriame teigiama, kad jie įrodo savo prieigą prie EA duomenų, tačiau pačių vidinių duomenų viešai neišplatino. Vietoj to įsilaužėliai, bent jau tariamai, bando parduoti informaciją.

“Tik rimtiems ir reputaciją [reputaciją] turintiems nariams, visi kiti būtų ignoruojami”, – savo pranešime rašė įsilaužėliai.