Nuo rugpjūčio 2-osios žmonija gyvena „į skolą“ planetai. 1970-aisiais, kai tokia diena buvo pradėta minėti, ji išaušo gruodžio 29-ąją.
Nevyriausybinės organizacijos „Global Footprint Network“ duomenimis, rugpjūčio 1-ąją žmonija išnaudojo paskutinius Žemės resursus 2018-iesiems, kuriuos planeta pajėgi atkurti per metus, o likusius penkis metų mėnesius nuo vakar gamtinius išteklius eikvosime skolon.
Organizacija pabrėžia, jog tokia diena dėl vis didėjančio vartojimo kasmet ateina vis anksčiau, ir tai reiškia, kad žmonija iki jos savo poreikiams bus sueikvojusi daugiau medžių, vandens, derlingo dirvožemio ir žuvų negu žemė pajėgi skirti žmonėms maitinti, apgyvendinti ir transportuoti, o anglies dvideginio bus išmesta daugiau negu vandenynai ir miškai pajėgūs absorbuoti.
„Global Footprint Network“ skaičiavimais, dabartiniams žmonijos poreikiams patenkinti mums reikėtų beveik dviejų tokių planetų, o tiksliau – 1,7 Žemės.
Daugiau naujienų
Inžinieriai iš Ispanijos džiaugiasi patobulinę „Hyperloop“ technologiją: dar greitesnė kapsulė ir sumažėjusios tunelių priežiūros sąnaudos (Video)
6 pagrindinės priežastys, kodėl pasaulyje tiek daug žmonių neigia klimato kaitą: kodėl tai vyksta ir kaip tai susiję su šimtais milijonų dolerių (Video)
Žemė prarijo kitą planetą ir (galbūt) dėl to joje radosi gyvybė