Lietuvoje viešintis finansų technologijų startuolio „Revolut“ įkūrėjas ir vadovas Nikolajus Storonskis itin optimistiškas – kitąmet planuoja pasaulyje jau turėti 20 milijonų vartotojų, vien Lietuvoje bendrovė pritraukė jau 100 tūkst. klientų. Interviu 15min jis teigia, kad tai tik pati pradžia – ketinama sudrebinti bankų dominuojamą rinką. „Revolut“ pagrindinės paslaugos visuomet išliks nemokamos, žada vadovas.
– Norime plėstis už Europos. Norime plėstis į JAV, Singapūrą, Honkongą, Australiją, taip pat Kanadą, Naująją Zelandiją. Tai pirmasis tikslas. Antra, norime gauti bankines licencijas. Ir trečia, yra krepšelis naujų produktų, kurį norime pasiūlyti.
– Tai turto, arba biudžeto, valdymas, taip pat platininės kortelės. Tai metalinė kortelė, kuri grąžintų 1 proc. lėšų kriptovaliutomis. Taip pat yra kitų smulkesnių.
– Kokiose valstybėse siekiate bankinės licencijos?
– Dėl licencijos kreipėmės Lietuvoje, taip pat ketiname kreiptis Didžiojoje Britanijoje.
– Tai puiki rinka mums, čia yra daugiau nei 100 tūkstančių vartotojų, tai apie 4 proc. vietos rinkos. Mes ir toliau būsime čia.
– Kokių dar naujų paslaugų ar funkcijų „Revolut“ vartotojams planuojate pasiūlyti artimiausiu metu?
– Tą galime daryti ateityje, tačiau dabar turime pakankamai kapitalo
– Jie pradėjo dviem metais anksčiau nei mes, ir mes jau esame dvigubai didesni nei jie. Turiu omenyje, jie tiesiog kuria vietinį banką, kol mes kuriame pasaulinę alternatyvą bankininkystei. Tai labai skirtingi tikslai ir požiūriai. Taip, produktai kartais gali būti panašūs, pvz., mobili aplikacija ir mokėjimų kortelė. Bet galiausiai mes augame sparčiau, vartotojams suteikiame daugiau vertės, pvz., tarpbankinius valiutų kursus, nemokamus pavedimus, ko N26 negali pasiūlyti. Šiuo atveju mes kaip produktas esame daug geresnis.
– Žmonės abejoja, kiek ilgai „Revolut“ pagrindinės paslaugos išliks nemokamos? Gal planuojate naujų mokesčių?
– Mes gauname komisinius visuomet, kai klientai atsiskaito mūsų kortelėmis. Tuomet turime „Premium“ sąskaitas, kurios paremtos prenumerata, verslo sąskaitos taip pat yra prenumeruojamos, toliau draudimas ir taip pat kriptovaliutos. Šios verslo šakos visos uždirba pajamas.
– Kaip kompanija mes jau esame pelningi. Kriptovaliutos sudaro apie 15 proc. pajamų.
– Kriptovaliutų rinka nuo šių metų pradžios patiria didelį nuosmukį. Kaip vertinate kriptovaliutų perspektyvas ateityje?
– Aš tikiu kriptovaliutomis ateityje, kadangi daug kompanijų ir daug žmonių dirba šioje srityje. Šiuo metu kriptovaliutos yra tik spekuliavimo įrankis. Tačiau manau, kadangi daug žmonių dirba šioje srityje, jie atras būdą padaryti taip, kad kriptovaliutos galėtų būti naudojamos kasdienėje veikloje, padaugės jų taikymo galimybių.
– Taip, planuojama artimiausiu metu pasiūlyti kelias naujas, tokias kaip „Bitcoin Cash“ ir dar kelias, taip pat „Ripple“.
– Pagrindinė konkurencija – iš naujų skaitmeninių bankų, tokių kaip N26. Tačiau jie kuria kitokį produktą nei mes. Tad iš tiesų konkuruojame su bankais.
– Kiek klientų ketinate turėti šiemet ir 2019-aisiais?
– Kodėl nusprendėte gauti bankinę licenciją būtent Lietuvoje?
– Lietuva dabar bando tapti fintech centru startuoliams. Jie įdėjo daug pastangų supaprastinti licencijos gavimo procedūroms. Taip pat gauname daug pagalbos. Tai viena iš priežasčių, kodėl nusprendėme žaisti čia.
– Taip, kuomet gausime bankinę licenciją, čia atidarysime didesnį biurą. Planuojame pradžioje turėti 20 žmonių. Mūsų tikslas kurti aktualius produktus ir palengvinti gyvenimą žmonėms.
– Ar dažnai sulaukiate pasiūlymų parduoti kompaniją?
– Mes šiuo metu neparduodami. Žinote, manome, kad yra puiki galimybė pasaulyje sudrebinti senąją bankinę rinką. O mes dar tik pačioje pradžioje. Nėra jokios prasmės pasitraukti dabar.
– O gal „Revolut“ pati planuoja perimti verslų naudojantis pigiu skolinimu?
– Iš tiesų nemėgstu įmonių įsigijimų, kadangi paprastai nusiperki kažką, ką tenka integruoti, tuomet tu perki naujus darbuotojus, ir tu jų nepažįsti, nežinai, kiek jie geri. Tai visuomet didelė rizika, todėl verčiau to nedarome.
– Kiek darbuotojų šiuo metu turite visoje bendrovėje?
– 400 darbuotojų.
– Ačiū už pokalbį.
Daugiau naujienų
„Microsoft“ žaidimų pajamos padidėjo 61 %, nes dėmesio centre atsidūrė debesų kompiuterija ir dirbtinis intelektas.
„Black Ops 6“ pasiekė didžiausią premjerinį savaitgalį ‚Call of Duty‘ istorijoje
Dauguma dabartinių dirbtinio intelekto technologijų yra 90 proc. rinkodaros, sako Linusas Torvaldsas