Powered by Wetter2.com
November 2, 2024

Kiddo.lt

РУССКИЙ ВОЕННЫЙ КОРАБЛЬ, ИДИ НАХУЙ

“Qualcomm” pasiruošusi imtis veiksmų, jei žlugs 40 mlrd. dolerių vertės “Nvidia” ir “Arm” sandoris

JAV mikroschemų gamintoja “Qualcomm” paskelbė norinti investuoti į puslaidininkių kūrėją “Arm”, jei žlugtų pastarosios 40 mlrd. dolerių vertės perėmimo sandoris su “Nvidia”.

Skirtingai nei “Nvidia”, kuri bando iš karto įsigyti “Arm”, “Qualcomm” pareiškė, kad ji kartu su pramonės atstovų konsorciumu įsigytų “Arm” akcijų paketą, jei dabartinė savininkė “SoftBank” norėtų paleisti britų įmonę į biržą.

“Jei “Arm” turės nepriklausomą ateitį, manau, kad daugelis ekosistemos įmonių, įskaitant “Qualcomm”, bus suinteresuotos investuoti į “Arm”, – sakė netrukus “Qualcomm” generaliniu direktoriumi tapsiantis Cristiano Amonas.

“Jei ji išeis iš “SoftBank” ir pradės tapti viešai kotiruojama įmone, į kurią investuoja įmonių konsorciumas, įskaitant daugelį jos klientų, manau, kad tai yra puikios galimybės”, – sakė jis.

Savo ruožtu “Nvidia” atmetė IPO idėją kaip neproduktyvią. Pasak atstovo spaudai, viešas kotiravimas tik apsunkintų “Arm” gebėjimą diegti naujoves, nes ji įžengia į naują svarbų etapą.

“Norint augti ir patenkinti dirbtinio intelekto eros paklausą, “Arm” reikia kur kas daugiau nei IPO. “Arm” reikia naujų technologijų, kurias ji galėtų teikti “Arm” licencijų turėtojams visame pasaulyje, todėl mes ėmėmės veiksmų ir sutikome pirkti “Arm”, – sakė “Nvidia”.

“Arm” įsigijimas

Nuo tada, kai 2020 m. rugsėjį buvo paskelbta apie “Nvidia” vykdomą “Arm” įsigijimą, šis procesas nebuvo sklandus – įvairios reguliavimo institucijos ir pramonės dalyviai (“Google”, “Qualcomm”, “Microsoft” ir kt.) aiškiai išreiškė savo nepritarimą.

“Arm” procesorių architektūra naudojama daugumoje mobiliųjų prietaisų ir vis daugiau kompiuterių, ji yra tokių bendrovių kaip “Apple”, “Samsung”, “Intel” ir “Qualcomm” bei “Nvidia” gaminamų lustų pagrindas.

Didžiausią susirūpinimą kelia tai, kad po įsigijimo “Arm” nebeišlaikys neutralumo gamintojų atžvilgiu ir kad bendrovės mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros veikla gali būti pakreipta taip, kad būtų naudingiausia “Nvidia”.

Atsižvelgdamos į šiuos klausimus, JAV federalinė prekybos komisija (FTC), Jungtinės Karalystės konkurencijos ir rinkų institucija (CMA) ir Europos Komisija pradėjo sandorio tyrimus. JK vyriausybė taip pat tiria galimas nacionalinio saugumo problemas, kurios gali kilti dėl to.

Dar daugiau sudėtingumo prideda “Arm” viduje vykstanti kova dėl Kinijos padalinio kontrolės. Praėjusių metų birželį “Arm” atleido savo Kinijos generalinį direktorių Alleną Wu dėl tariamo interesų konflikto, tačiau Wu atsisakė palikti savo postą. Nuo to laiko Kinijos padalinys pateikė ieškinius trims vadovams, kuriuos “Arm” valdyba išrinko pakeisti A. Wu.

Šis veiksnių kokteilis paskatino spekuliacijas dėl įsigijimo perspektyvumo, galbūt atverdamas duris tokiai bendrovei, kaip “Qualcomm”, investuoti kitu keliu.