“Tesla” pristatė savo naują superkompiuterį, kuris jau dabar yra penktas galingiausias pasaulyje ir bus būsimo naujo “Tesla” superkompiuterio “Dojo” pirmtakas.Jis bus naudojamas neuroniniams tinklams, maitinantiems “Tesla” autopilotą ir būsimąjį savaeigį dirbtinį intelektą, treniruoti.
Pastaruosius kelerius metus “Tesla” aiškiai orientavosi į kompiuterinę galią tiek savo transporto priemonėse, tiek už jų ribų. Viduje jai reikia pakankamai galingų kompiuterių, kad būtų galima paleisti savaiminio vairavimo programinę įrangą, o išorėje – superkompiuterių, kad būtų galima apmokyti savaiminio vairavimo programinę įrangą, veikiančią naudojant neuroninius tinklus, kuriems tiekiamas beprotiškas duomenų kiekis iš automobilių parko.
Vykdomasis direktorius Elonas Muskas (Elon Musk) rodė “Tesla” projektą “Dojo”, kurį akivaizdžiai sudaro superkompiuteris, galintis atlikti exaFLOP, vieną kvintilijoną (1018) operacijų su slankiuoju kableliu per sekundę, arba 1 000 petaFLOPS – tai vienas galingiausių kompiuterių pasaulyje.
Tesla prie “Dojo” dirbo pastaruosius kelerius metus, o Muskas užsiminė, kad jis turėtų būti parengtas iki šių metų pabaigos.Tačiau pakeliui į “Dojo” bendrovė sukūrė ir kitų superkompiuterių, o dabar “Tesla” dirbtinio intelekto skyriaus vadovas Andrejus Karpathy pristatė naujausią iš jų, skaitydamas pranešimą 2021 m. kompiuterinės regos ir modelių atpažinimo konferencijoje.
Pristatymo metu Karpathy pagyrė “Tesla” superkompiuterių komandą ir pristatė naujausią jų darbą – trečiąjį “Tesla” superkompiuterių klasterį:
“Tesla” teigia, kad šio naujojo klasterio specifikacijos yra gana beprotiškos, todėl jis turėtų būti maždaug penktas galingiausias kompiuteris pasaulyje:
- 720 mazgų su 8x A100 80GB. (iš viso 5760 GPU).
- 1,8 EFLOPS (720 mazgų * 312 TFLOPS-FP16-A100 * 8 gpu/mazgai)
- 10 PB “karštosios pakopos” NVME saugykla @ 1,6 TBps
- 640 Tb/s bendras komutavimo pajėgumas
Karpathy pakomentavo šias pastangas:
“Turime neuroninio tinklo architektūros tinklą ir 1,5 petabaito duomenų rinkinį, kuriam reikia labai daug skaičiavimo. Taigi norėjau įjungti šį beprotišką superkompiuterį, kurį dabar kuriame ir naudojame. Kompiuterinė vizija mums yra mūsų veiklos pagrindas ir tai, kas suteikia galimybę veikti autopilotui. O kad tai veiktų tikrai gerai, turime įsisavinti duomenis iš automobilių parko, treniruoti didžiulius neuroninius tinklus ir daug eksperimentuoti. Todėl daug investavome į skaičiavimus. Šiuo atveju turime klasterį, kurį sukūrėme iš 720 mazgų su 8x A100 80 GB versijos 8x A100. Taigi tai didžiulis superkompiuteris. Iš tikrųjų manau, kad pagal flopų skaičių jis yra maždaug penktas superkompiuteris pasaulyje.”
“Tesla” inžinierius nenorėjo išsamiau apibūdinti projekto “Dojo”, tačiau sakė, kad tai bus dar geresnis superkompiuteris, optimizuotas neuroninių tinklų mokymui nei dabartinis “Tesla” klasteris.Anksčiau E. Muskas taip pat sakė, kad “Tesla” ilgainiui planuoja savo superkompiuterius padaryti prieinamus kitoms bendrovėms, kad jos galėtų jais mokyti savo neuroninius tinklus.
Daugiau naujienų
„Microsoft“ žaidimų pajamos padidėjo 61 %, nes dėmesio centre atsidūrė debesų kompiuterija ir dirbtinis intelektas.
„Black Ops 6“ pasiekė didžiausią premjerinį savaitgalį ‚Call of Duty‘ istorijoje
Dauguma dabartinių dirbtinio intelekto technologijų yra 90 proc. rinkodaros, sako Linusas Torvaldsas