Powered by Wetter2.com
November 22, 2024

Kiddo.lt

РУССКИЙ ВОЕННЫЙ КОРАБЛЬ, ИДИ НАХУЙ

“Windows 11”: išleidimo data, kaina ir viskas, ką reikia žinoti

“Microsoft” paskelbė apie planus netrukus išleisti “Windows 11”. Pasirodo, “Windows 10” vis dėlto nebuvo paskutinė “Windows” versija, bet tai nieko, nes “Windows 11” bus nemokama visiems “Windows 10” naudotojams, joje bus daug naujų funkcijų ir patobulinimų, palyginti su dabartine “Windows” versija. Štai viskas, ką reikia žinoti.

“Windows 11” išleidimo data

“Microsoft” teigia, kad naujus “Windows 11” kompiuterius tikisi pradėti tiekti šį rudenį. Maždaug tuo pačiu metu “Windows 11” taip pat bus pradėta platinti kaip nemokamas atnaujinimas “Windows 10” naudotojams, nors ne visiems iš karto bus pasiūlytas atnaujinimas. Atnaujinimas į “Windows 11” taip pat bus neprivalomas, o tai reiškia, kad “Windows 10” naudotojai galės ir toliau naudoti “Windows 10”, kol 2025 m. bus nutrauktas jos palaikymas.

Naujos “Windows 11” funkcijos

“Windows 11” turi daug naujų funkcijų ir pakeitimų, kuriais ji skiriasi nuo “Windows 10”. Pirmiausia, “Windows 11” turi visiškai naują naudotojo sąsajos (UI) dizainą, nuo pat pradžių sukurtą atsižvelgiant į paprastumą ir patogumą. “Microsoft” stengėsi supaprastinti vartotojo sąsają kuo daugiau sričių, sukurdama švarią, sklandžią erdvę darbui ir pramogoms.

“Microsoft” teigia, kad naujoji vartotojo sąsaja padės jums išlikti produktyviems ar kūrybingiems, nes operacinė sistema stengiasi netrukdyti. Įmonė prideda naujų produktyvumo funkcijų, kurios padeda išlaikyti jūsų srautą, pavyzdžiui, naujas funkcijas, tokias kaip naujas meniu “Snap Navigator”, kuris iškrenta iš programos lango maksimizavimo mygtuko. Tai leidžia pritraukti programą prie iš anksto nustatyto tinklelio išdėstymo rinkinio netraukiant lango prie ekrano krašto.

Užduočių juostoje taip pat įdiegta nauja pokalbių programa, kuria galite dalytis failais, tekstu ir vaizdo įrašais su draugais, šeima ar kolegomis naudodamiesi “Microsoft Teams” vartotojams skirta programa. “Microsoft” integruoja “Teams” į “Windows 11” ir kitais būdais, pavyzdžiui, galimybe dalytis programos langu į “Teams” skambutį tiesiai iš užduočių juostos, taip pat nutildyti mikrofoną iš sistemos dėklo srities.

“Microsoft” sukūrė naują pradžios meniu ir užduočių juostą, kuri dabar pagal nutylėjimą yra centruota. Neliko “gyvų” plytelių, o vietoj jų – programėlių piktogramų tinklelis, kurį galima pertvarkyti. Užduočių juostoje prisegtos ir veikiančios programos dabar taip pat centruotos, o spustelėjus ir perkeliant daiktus atsiranda daug naujų subtilių animacijų. Sisteminis skydelis ir veiksmų centras taip pat buvo patobulinti, o pranešimai ir greitieji veiksmai dabar suskirstyti į du atskirus meniu.

Greitieji veiksmai dabar vadinami greitaisiais nustatymais ir rodomi spustelėjus sistemos piktogramas, esančias užduočių juostos dešinėje. Čia galite prisijungti prie “Wi-Fi” arba “Bluetooth” įrenginio, įjungti naktinį apšvietimą, konfigūruoti fokusavimo režimą ir dar daugiau. Spustelėję datą ir laiką, atversite kalendoriaus rodinį ir pranešimus.

Taip pat yra nauja išvesties patirtis, užrakintas ekranas ir moderni failų naršyklės vartotojo sąsaja. Kompanija “Microsoft” taip pat pristato naują “Widgets” skydelį, kuriame yra tokios funkcijos kaip “To Do”, “Calendar”, “Photos” ir MSN naujienos.

“Windows 11” turi naujų patobulinimų liečiamam ekranui

“Windows 10”, kai kalbama apie jutiklinę patirtį, atsidūrė nuošalyje, todėl smagu matyti, kad “Microsoft” vėl sutelkė dėmesį į bandymus sukurti gerą jutiklinę patirtį “Windows 11”. “Microsoft” prideda daug naujų gestų ir funkcijų, skirtų tam, kad “Windows 11” planšetiniuose kompiuteriuose veiktų greitai ir sklandžiai.

“Microsoft” padidino aplink programų langus esančių smūgio langelių dydį, kad naudojant lietimu būtų lengviau keisti jų dydį. Taip pat yra daug naujų subtilių animacijų, susijusių su manipuliavimu langais, siekiant, kad jutiklinė patirtis būtų sklandesnė ir būdingesnė operacinei sistemai.

Dabar naudotojai gali naudoti trijų ar keturių pirštų gestus, norėdami perbraukti programas ir atidaryti užduočių rodinį. “Microsoft” taip pat pridėjo visiškai naują jutiklinę klaviatūrą su į “SwiftKey” panašių temų palaikymu ir naują “emoji” skydelio integraciją su tokių dalykų kaip gifai palaikymu. Rašiklių naudotojams skirta rašiklio darbo erdvė atnaujinta su nauja vartotojo sąsaja ir galimybe prisegti bet kokią programėlę prie rašiklio greito paleidimo juostos.

Taip pat dabar galite nustatyti, ką “Surface Pen” rašikliu atliksite vienu bakstelėjimu, dvigubu bakstelėjimu, bakstelėjimu ir laikymu. Galite leisti atverti bet kurią pasirinktą programėlę ar funkciją, integruotą tiesiai į “Windows 11”.

“Windows 11” grįžta prie vieno didelio atnaujinimo per metus

“Microsoft” paskelbė, kad su “Windows 11” bendrovė grįžta prie tik vieno didelio funkcijų atnaujinimo per metus. Su “Windows 10” “Microsoft” bandė pateikti du pagrindinius OS atnaujinimus, tačiau dažnai sunkiai sekėsi tai padaryti be didelių klaidų, dėl kurių galutiniams naudotojams kildavo problemų.

Grįžtant prie vieno didelio atnaujinimo per metus, “Windows 11” bus suderinta su kitais konkurentais, o “Microsoft” turės daugiau laiko kurti naujas funkcijas kiekvienoje naujoje versijoje, todėl kiekviena nauja versija bus reikšmingesnė nei anksčiau. Tikimasi, kad “Windows 11” bus pristatyta šį rudenį, o tai greičiausiai reiškia, kad naujų funkcijų atnaujinimų sulauksime kiekvienų metų pabaigoje.

“Windows 11” turi naują “Microsoft Store

Vienas iš svarbiausių “Windows 11” pranešimų – “Microsoft” kuria visiškai naują programėlių parduotuvę. Šioje naujoje “Microsoft Store” programoje įdiegta nauja sklandi vartotojo sąsaja, atitinkanti likusią “Windows 11” dalį, tačiau tai nėra svarbiausia naujiena. “Microsoft” keičia kai kurias taisykles, kuriomis reglamentuojama, kokias programėles leidžiama naudoti parduotuvėje.

Naujojoje “Microsoft Store” programėlių kūrėjai dabar gali pateikti nesupakuotas “Win32” programėles .exe arba .MSI formatu. Kūrėjai taip pat gali naudoti savo turinio pristatymo tinklus ir savo prekybos platformas, o “Microsoft” negauna dalies pajamų. Tai atvers duris beveik bet kuriai “Windows” platformos programėlei, kurią galutiniai naudotojai galės įtraukti į “Microsoft Store” ir rasti joje.

Bendrovė “Microsoft” teigia į naująją “Microsoft Store” įtraukianti savo programas, pavyzdžiui, “Teams”, “Office” ir “Visual Studio”, kad parodytų pasauliui, jog rimtai žiūri į šią naująją parduotuvę, ir tikisi, kad kiti programų kūrėjai, pavyzdžiui, “Mozilla” ir “Adobe”, paseks jos pavyzdžiu.

“Microsoft” taip pat paskelbė, kad “Android” programėlės, tokios kaip “TikTok”, bus palaikomos “Windows 11” ir naujojoje “Microsoft Store”!

“Windows 11” bus atnaujinama nemokamai

Kaip minėta, “Windows 11” bus pristatyta vėliau šiais metais, o “Windows 10” naudotojams ji bus siūloma kaip nemokamas atnaujinimas. “Microsoft” teigia, kad tam nėra jokio termino, t. y. jei nenorite, neprivalėsite iš karto atnaujinti “Windows 11”.

Tačiau OEM gamintojai vis tiek turės mokėti už “Windows 11” licenciją. Pati licencija nėra nemokama, tačiau jei atnaujinsite iš “Windows 10”, išsaugosite savo licenciją, todėl ji liks aktyvuota. Būtent taip buvo pereita nuo “Windows 7” ir “Windows 8” prie “Windows 10”. Taip pat tikimės, kad “Windows 11”, kaip ir “Windows 10”, vartotojai galės įsigyti atskirai.

Ar yra “Windows 11 Insider” programa?

kaip ir “Windows 10”, naudotojai galės prisijungti prie “Windows Insider” programos ir įdiegti išankstines “Windows 11” versijas. “Microsoft” dar neišleido oficialios “Windows 11” išankstinės versijos “Insiders” naudotojams, tačiau laukti nereikėtų ilgai. Panašu, kad bendrovė planuoja pirmąją “Windows 11” peržiūros sąranką “Insiders” naudotojams pateikti jau kitą savaitę.

Norėdami būti tikri, kad būsite pirmieji eilėje, šiandien užsiregistruokite “Windows Insider” programoje ir pasirinkite “Insider Dev” kanalą, kad būtumėte teisingame kelyje į pirmąją “Windows 11” sąranką.