Powered by Wetter2.com
November 22, 2024

Kiddo.lt

РУССКИЙ ВОЕННЫЙ КОРАБЛЬ, ИДИ НАХУЙ

“Brave” pristato viešą paieškos variklio beta versiją su kovos su sekimu funkcijomis

Į privatumą orientuotos interneto naršyklės “Brave” kūrėjai jau kurį laiką bando savo paieškos variklį su nedideliu skaičiumi pakviestų naudotojų. Nuo šiandien “Brave Search” bus prieinama visiems kaip vieša beta versija oficialiose naršyklės programėlėse ir naujoje svetainėje.

Kaip pastebi “TechCrunch”, “Brave” apie savo paieškos variklį paskelbė šių metų kovo mėn., įsigijusi “Cliqz” – nuo sekimo apsaugotą naršyklę su integruotu paieškos varikliu. Panašiai kaip “DuckDuckGo”, “Brave Search” yra pagrindinių paieškos paslaugų, tokių kaip “Google” ir “Bing”, alternatyva tiems, kurie rūpinasi duomenų privatumu.

Bendrovė teigia nerenkanti IP adreso ir nenaudojanti asmens duomenų paieškos rezultatams pagerinti, todėl naudotojas gali išlikti anonimiškas. Kartu su “Brave Browser” naudotojai gali naršyti internete nebūdami sekami dėl funkcijos “Skydas”, kuri blokuoja daugumą sekimo priemonių, reklamų ir nereikalingų slapukų.

Tačiau jei nenorite atsisiųsti “Brave”, kad galėtumėte naudotis bendrovės nuo sekimo apsaugota paieška, vis tiek galite ją naudoti “Safari”, “Google Chrome” ar kitose naršyklėse. Dabar ją galima rasti svetainėje search.brave.com. Vėliau šiais metais “Brave Search” taps numatytuoju “Brave Browser” paieškos varikliu.

Nesvarbu, ar jie jau yra “Brave” naršyklės naudotojai, ar nori išplėsti savo privatumo apsaugą internete naudodami “Brave” naršyklėje integruotą “Brave Search”, ar kitų naršyklių naudotojai, ieškantys geriausiai privatumą saugančios paieškos sistemos, jie visi gali naudotis naujai išleista “Brave Search” beta versija, kurioje naudotojai yra svarbiausi ir visiškai kontroliuoja savo patirtį internete. “Brave Search” sukurta remiantis visiškai nepriklausomu indeksu ir neseka naudotojų, jų paieškų ar paspaudimų.

Pastaraisiais metais privatumas kai kurioms bendrovėms tapo svarbiausiu prioritetu, tarp jų ir “Apple”. Šiais metais “Apple” paskelbė apie “iCloud+” su funkcija “Private Relay”, kuri užmaskuoja naudotojo IP adresą, kad būtų išvengta programėlių ir svetainių sekimo. Įdomu tai, kad sklando gandai apie “Apple” investicijas į nuosavą paieškos sistemą, tačiau bendrovė niekada nerodė susidomėjimo tuo – bent jau viešai.