“Apple” neabejotinai pakeitė muzikos pramonę su “iPod” ir “iTunes” muzikos parduotuve, kuri suteikė galimybę pirkėjams pirkti atskiras dainas už labai mažą kainą. Įdomu tai, kad 2003 m. elektroniniame laiške, kurį parašė ne kas kitas, o Billas Gatesas, matyti, kad kiti pramonės vadovai buvo labai nustebę dėl “Apple” įžengimo į muzikos rinką.
Kaip dalijasi “Twitter” paskyra @TechEmails, kurioje skelbiami didžiųjų technologijų bendrovių vadovų siunčiami elektroniniai laiškai, vienas iš “Microsoft” įkūrėjų Billas Gatesas parašė elektroninį laišką kitiems “Microsoft” darbuotojams apie tai, kad jį nustebino Steve’o Jobso gebėjimai, susiję su “iTunes Store”.
Elektroniniame laiške, kuris buvo išsiųstas 2003 m. balandžio 30 d., S. Gatesas pabrėžia, kad S. Jobsas turėjo galią “priversti žmones, kurie teisingai supranta naudotojo sąsają”, parduoti produktus ir paslaugas kaip “nuostabius dalykus”. Buvęs “Microsoft” vadovas užsimena, kad bendrovė derėjosi dėl savo internetinės muzikos paslaugos, tačiau “Apple” išėjo į priekį su “iTunes Store”.
B. Gatesas taip pat domėjosi, kaip Steve’ui Jobsui pavyko įtikinti įrašų kompanijas prisijungti prie “iTunes Store”, nes idėja pardavinėti dainas internetu, o ne fiziniais kompaktiniais diskais, tuo metu atrodė gana kontroversiška.
Steve’o Jobso gebėjimas sutelkti dėmesį į kelis svarbius dalykus, gauti žmones, kurie teisingai supranta naudotojo sąsają, ir parduoti dalykus kaip revoliucinius – nuostabūs dalykai. Šį kartą jis kažkaip pritaikė savo talentą sudarydamas geresnį licencijavimo sandorį nei bet kas kitas už muziką. Man tai labai keista. Muzikos kompanijoms priklausančios operacijos siūlo paslaugą, kuri yra tikrai nedraugiška vartotojui ir buvo nuolat taip vertinama.
Elektroniniame laiške taip pat atskleidžiama, kad “Microsoft” svarstė idėją siūlyti prenumeruojamą transliacijos paslaugą, tačiau nebuvo tikra, ar tai geriausia išeitis, nes reikėjo sudaryti sandorius, kuriais būtų užtikrinta, kad po kurio laiko dainos išliktų prieinamos naudotojams. B. Gatesas savo kolegoms sako, kad bendrovė turi “veikti greitai, kad sukurtų kažką, kur Ul ir teisės būtų tokios pat geros” ir pasivytų “iTunes Store”.
Šis konkretus el. laiškas pirmą kartą buvo atskleistas nagrinėjant grupinį ieškinį “Comes” prieš “Microsoft”, kuriame bendrovė buvo kaltinama monopoline veikla, nes dominavo asmeninių kompiuterių pramonėje naudodama operacinę sistemą “Windows” ir kitą patentuotą programinę įrangą.
Daugiau naujienų
„Microsoft“ žaidimų pajamos padidėjo 61 %, nes dėmesio centre atsidūrė debesų kompiuterija ir dirbtinis intelektas.
„Black Ops 6“ pasiekė didžiausią premjerinį savaitgalį ‚Call of Duty‘ istorijoje
Dauguma dabartinių dirbtinio intelekto technologijų yra 90 proc. rinkodaros, sako Linusas Torvaldsas