Powered by Wetter2.com
November 22, 2024

Kiddo.lt

РУССКИЙ ВОЕННЫЙ КОРАБЛЬ, ИДИ НАХУЙ

“DuckDuckGo” paleido naują el. pašto apsaugos paslaugą, skirtą sekėjams pašalinti

Naujoji bendrovės el. pašto apsaugos funkcija suteikia naudotojams nemokamą el. pašto adresą “@duck.com”, kuris, išanalizavęs laiškų turinį ir iš jo pašalinęs sekimo priemones, persiunčia laiškus į įprastą pašto dėžutę. Šią funkciją “DuckDuckGo” taip pat išplečia unikaliais vienkartiniais persiuntimo adresais, kuriuos galima lengvai susikurti “DuckDuckGo” mobiliojoje naršyklėje arba naudojant darbalaukio naršyklės plėtinius.

Asmeninis “DuckDuckGo” el. pašto adresas skirtas perduoti draugams ir pažįstamiems kontaktams, o vienkartiniai adresai geriau tinka registruojantis nemokamiems bandymams, naujienlaiškiams arba visur, kur, kaip įtariate, gali būti parduodamas jūsų el. pašto adresas. Jei el. pašto adresas pažeidžiamas, galite jį lengvai deaktyvuoti.

Šios priemonės panašios į “Apple” įdiegtas kovos su sekimu funkcijas “iOS 14” ir “iOS 15”, tačiau “DuckDuckGo” metodas integruojamas į “iOS”, “Android” ir visas pagrindines interneto naršykles. Be to, “DuckDuckGo” padės lengviau susikurti vienkartinius el. pašto adresus, skirtus naujienlaiškiams ar bet kur kitur, kur galite dalytis savo el. paštu.

Svarbiausias “DuckDuckGo” tikslas – spręsti el. pašto privatumo problemą, nes bendrovė siekia, kad įvairios internetinės užduotys būtų atliekamos naudojant privatumą tausojančius metodus. Įmonė pradėjo nuo to paties pavadinimo DuckDuckGo paieškos sistemos, o neseniai pristatė savo mobiliąją naršyklę ir darbalaukio naršyklės plėtinius, skirtus sekimo priemonėms pašalinti naršant internete.

Remiantis plačiai cituojamu 2017 m. tyrimu, el. pašto sekimo priemonės egzistuoja daugiau nei 70 proc. adresatų sąrašų. Įdiegus juos, reklamuotojai gali išsiaiškinti, kada atidarote el. laišką, kur esate jį atidarę ir kokiu įrenginiu naudojatės. Pašalinus sekimo priemones iš el. pašto pašalinami duomenų taškai iš sąrašų, kuriuose kuriami paslėpti jūsų reklaminiai profiliai, pastaraisiais metais tapę privatumo gynėjų prioritetu.

Weinbergas sakė, kad vartotojų tyrimai parodė, jog prašyti žmonių pereiti prie visiškai naujo el. pašto adreso ir paslaugų teikėjo būtų sudėtinga. Taigi užuot kūrus naują el. pašto paslaugą, el. pašto apsaugos priemonė veikia kaip tarpinis sluoksnis, saugantis prieigą prie jūsų pašto dėžutės.

“Mūsų aukštas tikslas – padaryti paprastą privatumo apsaugą prieinamą visiems, kad ir kur jie būtų”, – “The Verge” sako generalinis direktorius Gabrielis Weinbergas. “Todėl stengiamės tai įdiegti į bet kurią pagrindinę jūsų naudojamą naršyklę, operacinę sistemą ar el. pašto paslaugų teikėją.”

iPhone naudotojai gali atpažinti relinio el. pašto adreso sąvoką – funkciją, kurią “Apple” pristatė su “iOS 14” ir kuri vadinasi “Paslėpti mano el. paštą”. Registruojantis programėlei per “Apple” įrenginį, jūsų “iPhone” gali pasiūlyti atsitiktinį “Apple” el. pašto adresą. Laiškai patenka į atsitiktinį adresą, neleisdami programėlei sužinoti jūsų tikrojo el. pašto. Kompanija “Apple” sistemoje “iOS 15” pristato panašias funkcijas, kuriomis siekiama suklaidinti el. pašto sekėjus ir apsaugoti privatumą.

Weinbergas aiškina, kad “DuckDuckGo” el. pašto apsauga skiriasi nuo “Apple” pasiūlymų, nes ji yra daugiaplatformė, t. y. turite vieningą patirtį su vienkartiniais el. pašto adresais mobiliajame telefone, darbalaukyje, “iPhone” ar “Android”. Tačiau ji taip pat skiriasi tuo, kaip programinė įranga užgriebia sekėjus. “Apple” įkelia sekiklius į savo serverius, kurie siunčia klaidingą informaciją atgal į sekėjų serverius. DuckDuckGo tiesiog pašalina juos iš el. pašto prieš juos įkeliant. Daugumai naudotojų šis skirtumas yra nereikšmingas, tačiau jis iš tiesų yra.

Įrankio nustatymas nesudėtingas. Vartotojai užsiregistruoja per “DuckDuckGo” mobiliąją programėlę, eidami į nustatymų puslapį ir bakstelėdami “Email Protection”. Tada jie gali prisijungti prie laukiančiųjų sąrašo, kuris, pasak “DuckDuckDuckGo”, yra naujoviškas, nes nerenka el. pašto adreso – programėlėje išsaugoma laiko žyma, kuri naudojama asmens eilei eilėje nurodyti.

DuckDuckDuckGo apskaičiavo, kad laukti reikės porą savaičių, o po to naudotojai gaus pranešimą, kad galėtų nustatyti šią funkciją. Į sąrankos procesą įeina šiek tiek lengvo skaitymo apie privatumo funkcijas ir naujo “Duck.com” el. pašto adreso pasirinkimas. Viena ypatybė, kuri pabrėžiama šiame procese, yra ta, kad “DuckDuckGo” nemato ir neišsaugo jūsų el. pašto; sekimo pašalinimas atliekamas serverių atmintyje (arba RAM) ir niekada neįrašomas į diską ar kietąjį diską. Be to, “DuckDuckGo” persiuntimo programinę įrangą sukūrė nuo nulio, todėl jai nereikėjo pasikliauti trečiosios šalies atliekamu el. laiškų apdorojimu prieš jiems patenkant į jūsų pašto dėžutę.

Apsaugos nuo elektroninio pašto funkcija taip pat integruota su DuckDuckGo mobiliąja naršykle ir darbalaukio naršyklės plėtiniu, suteikiant žmonėms galimybę užpildyti savo “@duck.com” adresą arba sugeneruoti vienkartinį adresą, kuris persiunčia el. laiškus į jų pašto dėžutę. Mobiliosios ir darbalaukio naršyklės plėtiniai susiejami atidarant nuorodą, esančią el. pašto apsaugos sveikinimo laiške darbalaukio naršyklėje.

Nuo tada, kai el. laiškas gaunamas, nuskaitomas, išvalomas nuo sekimo priemonių ir persiunčiamas į jūsų el. paštą, “DuckDuckGo” el. laiško viršuje įterpia mažą juostelę, kurioje pranešama apie pašalintas sekimo priemones. Spustelėjęs šią juostelę, naudotojas gali gauti daugiau informacijos apie blokuotus sekiklius arba išjungti pažeistą vienkartinį adresą.

Labai svarbu, kad nors naudotojas gali atsakyti į el. laišką, gautą “@duck.com” adresu, jo negalima naudoti iš pradžių siunčiant el. laišką, todėl sumažėja priemonės naudingumas priekabiavimui plauti.

Ši funkcija pradėta naudoti beta bandymų metu, o “DuckDuckGo” vis dar tiria, kaip ji veiks realiame pasaulyje. Įmonė taip pat kuria privatumą užtikrinančią darbalaukio naršyklę, kurią tikisi baigti iki 2021 m. pabaigos, ir tai yra dalis platesnio siekio pasiūlyti privatumą užtikrinančias alternatyvas kiekvienai svarbesnei veiklai internete.

“Kad ir kur lankotės internete, norime jus apsaugoti”, – sakė Weinbergas.