“Apple” turi M1 lustą. “Google” šiuo metu dirba su savo silicio procesoriumi. Ir dar yra “Microsoft”, ginanti savo “Qualcomm” susietus SQ1 ir SQ2 procesorius, kurie naudojami “Surface Pro X”. Ar ne laikas “Microsoft” atsiskirti nuo “Qualcomm” ir veikti savarankiškai, kaip jos technologijų pramonės broliai?
Gali būti, kad “Microsoft” nerūpi šios konkrečios lenktynės ir ji norėtų išlaikyti esamą partnerystę, ypač atsižvelgiant į tai, kad “Qualcomm” neseniai pareiškė, jog stiprins savo įmonę, kad galėtų neatsilikti nuo “Apple”. Tačiau tai aukštas tikslas, kuriam įgyvendinti prireiks laiko. Iki tol “Microsoft” liks su tuo, ką siūlo “Qualcomm”.
Turint omenyje šiuos dalykus, kyla klausimas: Kokia yra optimali “Microsoft” silicio strategija, atsižvelgiant į dabartinę situaciją? Windows Central” kalbėjosi su pramonės analitikais, kad sužinotų daugiau.
“Microsoft” silicon Ar tai būtų naudinga?
Kalbėdamas apie tai, ar “Microsoft” turėtų kokios nors naudos gamindama savo procesorių, “Yole Développement” kompiuterinių technologijų ir rinkos kategorijos vyresnysis analitikas Johnas Lorenzas pasidalijo tam tikromis mintimis. Jis pažymėjo, kad užduoties apimtis “Apple” turi kitokią reikšmę nei “Microsoft”. “Windows” OS turi veikti dešimčių kitų OEM gamintojų įrenginiuose, o “Apple” turi rūpintis tik “Apple”, – sakė jis.
Be to, Lorenzas pabrėžė, kad “Apple” turi organizacinio lygmens istoriją šiame sektoriuje dėl savo pastangų kuriant “iPad” ir “iPhone”. “Tokia organizacinė patirtis yra gilus pamatas, kurį būtų sunku atkartoti bet kokiais trumpaisiais keliais”, – aiškino jis ir pridūrė, kad nors tam tikra bendra nauda įmanoma, kliūčių, su kuriomis susidurtų “Microsoft” kelyje į silicį, yra daug.
Įžvalgų šiuo klausimu pateikė ir “Moor Insights & Strategy” vyresnysis analitikas Anshel Sag. “Nauda iš tikrųjų būtų prasminga tik tuo atveju, jei “Microsoft” būtų sukūrusi pakankamai konkrečiai ARM sistemai būdingų “Windows” optimizavimų, dėl kurių “Microsoft” būtų naudinga kurti savo procesorius”, – teigė jis. “Iš tikrųjų dėl to tai daro “Apple” ir “Google”.”
“Jūs iš tiesų geriau kontroliuojate savo aparatinę ir programinę įrangą bei jų derinimą”, – sakė IDC kompiuterinių puslaidininkių grupės tyrimų viceprezidentas Shane’as Rau. “Pavyzdžiui, “Apple” atveju, turėdami M1, jie gali jį pritaikyti darbui su “MacOS”. Taigi, galima įsivaizduoti, kad “Microsoft” galėtų gauti tokios pat naudos. Tai reikalauja daug pradinių išlaidų, tačiau įdiegus sistemą, galima kontroliuoti savo likimą.”
Ką galima padaryti dabar?
Atsižvelgdami į tai, kad silicio ieškojimas gali būti ne pats geriausias būdas ir kad, kad ir kas nutiktų, reikės laukti, paklausėme ekspertų, ką “Microsoft” galėtų padaryti per tą laiką, kad išliktų konkurencinga.
Lorenzas teigė, kad “Windows 11” prisidės prie neatidėliotinų patobulinimų. “Windows 11” patobulins “Windows on ARM” kompiliavimo ir emuliacijos būdus, o tai atvers daugiau durų “Windows” itin mobiliuose formato veiksniuose”, – sakė jis. Tačiau jis dar nesitiki “Qualcomm” sprendimo. Atsižvelgdamas į bendrovės “Nuvia” įsigijimą ir numatomą 2022 m. sąrašą, jis teigė, kad ji gali sugrįžti į konkurencinę kovą ir pakeisti pokalbį.
Sag nuomonė taip pat buvo susijusi su tuo, kaip šiuo metu tarpusavyje žaidžia “Windows” ir ARM. “Microsoft” turėtų investuoti daugiau išteklių, kad “Windows” taptų draugiškesnė ARM, daugiau nei iki šiol”, – sakė Sagas. “Microsoft” reikia visos ARM ekosistemos ir jos silicio tiekėjų galios, jei ji nori kovoti su “Apple” M1 fronte. Tai, žinoma, dar labiau apsunkina “Wintel” (“Windows” ir “Intel”) neišsakytą aljansą.”
Rau išsakė teoriją, kad esami “Microsoft” santykiai su “Qualcomm” gali būti atsakymas, kuris slepiasi akyse, atsižvelgiant į tai, kad “Microsoft” gali prisitaikyti prie “Qualcomm”, nes pastaroji stengiasi išlikti konkurencinga.
Windows 11 situacija
Visi trys ekspertai sutiko, kad “Windows 11” gali pakeisti situaciją, nes idealiu atveju bus kuriama efektyvesnė programinė įranga, geriau pritaikyta mažiau galingam ARM siliciui.
Tačiau tai kol kas yra viskas: Potencialas. Lorenzas pasisakė už tai, kad reikia palaukti ir pažiūrėti. Panašiai ir Sagas nemanė, kad “Windows 11” garantuoja šviesesnę ateitį. “Dar nemačiau nieko konkretaus iš “Microsoft”, kas rodytų, kad bendrovė ketina visa jėga veržtis į priekį, kaip tai daro “Apple”, – sakė jis.
Alternatyvūs sprendimai
Kyla klausimas, ar “Microsoft” geriau ilgainiui ieškoti alternatyvos “Qualcomm”, o jei taip, tai kur. Visi trys ekspertai sutiko, kad “Qualcomm” nereikėtų atmesti, nors ir turėjo minčių apie hipotetines alternatyvas.
“Įdomiai atrodo pranešimai apie “Samsung” ir AMD bendradarbiavimą, kai “Exynos” procesoriuje būtų integruota AMD grafika”, – sakė Lorenzas. “Atrodo, kad pirmiausia tai pasirodys kaip telefonų procesorius, tačiau ne per daug spekuliatyvu manyti, kad horizonte yra nešiojamojo kompiuterio versija.”
Sag teigė, kad šiuo metu rinkoje nėra geresnių alternatyvų “Qualcomm” asmeninių kompiuterių sektoriuje. Tačiau jis taip pat manė, kad “Qualcomm” nėra vienintelis vardas, kurį verta aptarti kalbant apie “Windows on ARM”. “Bus vietos ir kitiems žemesnėje rinkos dalyje, pavyzdžiui, MediaTek”, – teigė jis.
Panašiai Rau paminėjo “MediaTek”, kalbėdamas apie esamas ARM pagrindu veikiančias alternatyvas, į kurias ilgainiui gali kreiptis “Microsoft”. “Manau, kad kandidatų galima ieškoti esamoje ARM ekosistemoje”, – sakė jis. “Galbūt galbūt “MediaTek”. “MediaTek” gamina procesorius, kurie veikia “Chromebook” kompiuteriuose. Jei “Windows on ARM” taip pat gali veikti “MediaTek” ARM pagrindu veikiančioje sistemoje, tuomet tai gali būti ilgalaikės strategijos dalis, siekiant išlaikyti sveiką “Windows on ARM” ekosistemą.”
Atsižvelgdamas į tai, Rau pabrėžė, kad, jo nuomone, “Qualcomm” dar ilgai dalyvaus šiame žaidime. Sagas ir Lorenzas taip pat manė, kad “Qualcomm” artimiausioje ateityje bus svarbi. Todėl kol kas nesitikėkite sukrėtimų silicio scenoje – “Microsoft” galbūt neketina eiti į priekį kaip jos konkurentai, todėl status quo išlaikymas gali būti ateities strategija, jei tik “Qualcomm” laikysis savo įsipareigojimų ir įgaus kovinę formą.
Daugiau naujienų
„Microsoft“ žaidimų pajamos padidėjo 61 %, nes dėmesio centre atsidūrė debesų kompiuterija ir dirbtinis intelektas.
„Black Ops 6“ pasiekė didžiausią premjerinį savaitgalį ‚Call of Duty‘ istorijoje
Dauguma dabartinių dirbtinio intelekto technologijų yra 90 proc. rinkodaros, sako Linusas Torvaldsas