Powered by Wetter2.com
November 21, 2024

Kiddo.lt

РУССКИЙ ВОЕННЫЙ КОРАБЛЬ, ИДИ НАХУЙ

Kodėl atrodo, kad “Apple” priima tiek daug blogų dizaino sprendimų?

Jei naudojate daugiau nei kelis “Apple” produktus, negalėjote nepastebėti, kiek daug kabelių ir priedų šiais laikais reikia.

Kai kuriems daiktams įkrauti reikia “Lightning” laido (net stalinių kompiuterių priedams, pvz. “trackpad’ams ir pelėms), kai kurie naudoja USB-C, o “MagSafe” grįžo į “Mac”, “iPhone” ir “Apple Watch” (tikėtina, kad vėliau šiais metais jis bus grąžintas į “MacBook Pro” liniją).

To netruko pastebėti ir “Bloomberg” žurnalistas Markas Gurmanas, svarstydamas, ar “Apple” galėtų supaprastinti visą šią netvarką.

Pavyzdžiui, “iPhone”, “iPad”, “Mac” ir stalinių kompiuterių priedams naudoti USB-C jungtį, o visiems belaidžiams įrenginiams – vieningą “MagSafe” jungtį (šiuo metu “Apple Watch” laikrodis yra keistokas, nes jam reikalingas patentuotas įkroviklis), ir visuose “Mac” kompiuteriuose turėti vieną “MagSafe” jungtį.

Tada neišvengiamai reikės “Mac” kompiuteriams skirto rakto arba doko, ir viskas pradės atrodyti šiek tiek netvarkinga.

Ar yra kokia nors išeitis?

Pirma, kaip “Apple” pateko į šią bėdą? Daugelis “Apple” pasirinkimų ir sprendimų neturi prasmės.

Pavyzdžiui, “Apple” tiekė “iPhone” su “Lightning-to-USB-A” laidais dar ilgai po to, kai visi “Mac” kompiuteriai perėjo prie USB-C. Kodėl?

Nebuvo prasmės “Mac” klaviatūras, peles ir trackpad’us maitinti “iPhone” kabeliu. Man tai vis dar atrodo keistas dizaino pasirinkimas.

Tačiau “Apple” yra bendrovė, kuri pelės įkrovimo lizdą įrengė apačioje, todėl jos negalima naudoti, kol ji įkraunama, todėl galbūt mes žinome, kas čia negerai.

Tai keistų dizaino sprendimų kultūra, ir galiausiai tai tampa labai chaotiška.

Ar “Apple” galėtų viską supaprastinti?

Žinoma, galėtų.

USB-C atrodo pats protingiausias numatytasis variantas, bet nors “Apple” su šiuo prievadu jau bandė, atrodo, kad ji nesiryžta eiti į priekį. O kadangi “Apple” dabar turi daugybę magnetinių jungčių, skirtų tiek laidiniam, tiek belaidžiam energijos perdavimui, spėju, kad artimiausiais metais mūsų laukia įvairių jungčių lietus.

Jei man reiktų statyti pinigus už tai, kas bus toliau, mano pinigai būtų skirti didesnei painiavai visų “Apple” daiktų savininkams.

Kodėl?

Nes “Apple” uždirba pinigus iš priedų pardavimo.

Daug pinigų.

Visi tie parduodami kabeliai, jungtys ir įkrovikliai duoda daug pajamų.

Be to, “Apple” uždirba pinigus, iš tokių technologijų kaip “Lightning” ir “MagSafe” licencijavimo trečiųjų šalių bendrovėms.

Tai dar vienas puikus pinigų šaltinis.

Perėjimas prie paprastesnės ir lengviau naudojamos sistemos galiausiai atsilieptų “Apple” pelnui. Taigi, turime šią keistą, painią įvairių technologijų mišrainę, kurios dauguma yra patentuotos ir visos sukurtos tam, kad iš naudotojų išspaustų daugiau pinigų.

Ir jei “Apple” kada nors pavyks viską supaprastinti, tarkime, naudojant kažką panašaus į nepasisekusį “AirPower” belaidį įkroviklį, galite lažintis, kad visą šią painiavą supaprastinantis sprendimas nebus pigus.