Dirbtinio intelekto tyrimų bendrovė “OpenAI” išleido patobulintą mašininio mokymosi (ML) sistemos, kuri iš esmės verčia anglų kalbą į kodą, versiją.
Pranešama, kad ši sistema, pavadinta Codex, sukurta taip, kad ja galėtų naudotis ne tik apmokyti etatiniai programuotojai, bet ir mėgėjai programuotojai.
“Codex” dabar gali interpretuoti paprastas natūralios kalbos komandas ir vykdyti jas naudotojo vardu, todėl galima sukurti natūralios kalbos sąsają su esamomis programomis”, – rašoma “OpenAI” tinklaraštyje, kai buvo pradėta privati beta versija.
Dar ne visai čia
“OpenAI” teigimu, “Codex” yra apmokyta naudotis keliais milijardais viešojo kodo eilučių. Pranešama, kad sistema yra pakankamai išmani, kad prisitaikytų prie individualaus kūrėjo kodavimo stiliaus.
Pažymėtina, kad “Codex” palaiko “GitHub Copilot” – naują birželio mėn. pristatytą ir šiuo metu peržiūrimą įrankį, kuris padeda programuotojams teikdamas atitinkamus pasiūlymus, kai jie rašo kodą tokiose kūrimo aplinkose kaip “Microsoft” “Visual Studio Code”.
Dabar “OpenAI” kviečia programuotojus kurti ant “Codex” per savo API ir priduria, kad nors sistema geriausiai veikia su “Python”, ji taip pat “išmano” daugiau nei tuziną kitų kalbų, įskaitant “JavaScript”, “Go”, “Perl”, PHP, “Ruby”, “Swift”, “TypeScript”, “Shell” ir kt. Šiuo pradiniu laikotarpiu “OpenAI Codex” bus siūloma nemokamai.
Tačiau “VentureBeat”, remdamasis pačios “OpenAI” neseniai paskelbtu dokumentu, praneša, kad, nepaisant to, jog sistema yra labai pajėgi, ji turi “reikšmingų apribojimų”, įskaitant šališkumą ir imties neefektyvumą. Pasak straipsnio autorių, Codex kartais gali pasiūlyti sintaksiškai neteisingą kodą ir netgi gali kreiptis į neapibrėžtus kintamuosius.
Daugiau naujienų
„Microsoft“ žaidimų pajamos padidėjo 61 %, nes dėmesio centre atsidūrė debesų kompiuterija ir dirbtinis intelektas.
„Black Ops 6“ pasiekė didžiausią premjerinį savaitgalį ‚Call of Duty‘ istorijoje
Dauguma dabartinių dirbtinio intelekto technologijų yra 90 proc. rinkodaros, sako Linusas Torvaldsas