Powered by Wetter2.com
November 22, 2024

Kiddo.lt

РУССКИЙ ВОЕННЫЙ КОРАБЛЬ, ИДИ НАХУЙ

“Qualcomm Snapdragon 895″: Qualcomm” 2022 m. flagmanas SoC: ko tikėtis iš “Qualcomm

Geriausi 2021 m. “Android” telefonai turi vieną bendrą bruožą: visi jie turi “Snapdragon 888”. “Qualcomm” 5 nm mikroschemų rinkiniui pavyko pasiekti didžiulį našumo augimą, kartu išlaikant “Snapdragon 865” efektyvumo rodiklius, ir tai leido išsiskirti šių metų flagmanams.

Tačiau, kaip visada būna puslaidininkių pramonėje, horizonte visada yra kažkas naujo. Jau pradedame daugiau sužinoti apie “Snapdragon 895”, 2022 m. “Qualcomm” pavyzdinį mikroschemų rinkinį. Tikėtina, kad “Qualcomm” apie jį paskelbs šį gruodį, ir jis maitins daugumą kitų metų flagmanų. Štai ką žinome iki šiol.

“Snapdragon 895” Ką žinome apie aparatinę įrangą

“Snapdragon 895” Ką žinome apie aparatinę įrangą

Pirmoji informacija apie “Snapdragon 895” pasirodė prieš du mėnesius “evleaks” nutekėjusioje informacijoje, kurioje sužinojome, kad jo vidinis kodinis pavadinimas yra SM8450 ir kad jame bus integruotas “Snapdragon X65” modemas.

Nutekinime taip pat buvo užsiminta, kad “Snapdragon 895” bus pagrįstas “Arm v9” mobiliąja architektūra. Tai įdomu dėl keleto priežasčių: “Arm” šių metų pradžioje iš esmės pakeitė savo architektūrą, kad būtų užtikrintas gerokai didesnis efektyvumas ir našumas grafikos, mašininio mokymosi ir kitų lyginamųjų testų srityse.

Darant prielaidą, kad “Qualcomm” naudoja naujausias “Arm v9” konstrukcijas, mikroschemų rinkinyje “Cortex X2” branduolys gali būti naudojamas kaip “didysis” branduolys, kuris atlieka sunkųjį darbą, o po jo seka “Cortex A710” ir “Cortex A510”. X2 yra panašus į X1 branduolį, kurį matėme šiais metais, tačiau jo našumas padidėjo 40 %. Panašiai A710 yra 10 % spartesnis už dabartinės kartos A78, o A510 yra 35 % spartesnis, o energijos jam reikia 20 % mažiau.

Adreno 730 grafinis procesorius taip pat turėtų užtikrinti nemažą našumą žaidžiant žaidimus. Tai, kad platforma bus kuriama 4 nm mazge, turėtų lemti didesnį efektyvumą. Kalbant apie tai, kas gamina mikroschemų rinkinį, naujausi nutekinimai rodo, kad “Qualcomm” naudoja ir “Samsung SLSI”, ir TSMC.

Mane ypač domina, kaip A510 laikysis kasdienio naudojimo metu; maži branduoliai atlieka daug darbo atliekant kasdienes užduotis, o siūlomi patobulinimai turėtų užtikrinti geresnį akumuliatoriaus veikimo laiką; tačiau dabar visa tai yra tik spėlionės. Kad galėtume suprasti, kaip “Qualcomm” išnaudojo dizainą, mums reikės paimti į rankas telefoną su “Snapdragon 895”, o tai galėsime padaryti tik 2022 m. Iki tol mes ir toliau nekantraujame sužinoti, kaip veiks “Snapdragon 895”.

“Snapdragon 895” Daugiau informacijos turėtume sužinoti gruodžio mėn.

“Qualcomm” paprastai savo pavyzdinius lustų rinkinius paskelbia per kasmetinį aukščiausiojo lygio susitikimą “Snapdragon” gruodžio mėn. Tikėtina, kad taip bus ir šiemet, tačiau prieš pristatymą turėtume išgirsti keletą detalių.

“Snapdragon 895” pasieks 2022 m. flagmanus

Žinoma, kad “Snapdragon 895” kitais metais bus naudojamas daugumoje flagmanų. Nors dar per anksti spėlioti, kokiuose įrenginiuose bus šis lustų rinkinys, galime daryti prielaidą, kad “Samsung Galaxy S22” serijoje, “Xiaomi Mi 12”, “OnePlus 10” ir “Find X4” bus “Snapdragon 895”.

2022 m. “Qualcomm” gali sulaukti didesnės konkurencijos su “MediaTek”; lustų gamintojas atsigauna vidutinės klasės segmente, o kitais metais jis greičiausiai mes iššūkį “Qualcomm” aukštos klasės kategorijoje su “Dimensity 2000”. Bus įdomu stebėti, kaip ši dinamika susiklostys ir kaip “Qualcomm” ir “Snapdragon 895” priims iššūkį.