Powered by Wetter2.com
November 22, 2024

Kiddo.lt

РУССКИЙ ВОЕННЫЙ КОРАБЛЬ, ИДИ НАХУЙ

“Gigabyte” išleido paaiškinimą dėl sprogstančių maitinimo blokų

“Gigabyte” GP-P850GM ir GP-P750GM maitinimo šaltiniai dėl blogų priežasčių apsuko ratą aplink techninės įrangos entuziastus. Akivaizdu, kad šie du modeliai pasižymi dideliu gedimų skaičiumi ir gali būti savininkams tiksinčios uždelsto veikimo bombos. Bendrovė “Gigabyte” išleido savo pareiškimą, kuriame išsamiai išdėstė sprendimą dėl naudotojų ir naujienų agentūrų pranešimų apie gedimus.

Vartotojai, kuriems per pastaruosius porą mėnesių pavyko iš “Newegg” įsigyti “GeForce RTX 30” serijos (Ampere) vaizdo plokštę, tikriausiai yra girdėję apie GP-P850GM arba GP-P750GM arba juos turi. Mažmeninės prekybos įmonė “Nvidia” 30 serijos RTX vaizdo plokštę suporavo su vienu iš minėtų maitinimo blokų kaip paketų dalį, todėl “Ampere” pirkėjai priverstinai turėjo pirkti maitinimo bloką kartu su vaizdo plokšte, nepriklausomai nuo to, ar jiems jo reikėjo, ar ne.

Nei GP-P850GM, nei GP-P750GM neturi geros reputacijos “Newegg”. Iš 92 vartotojų, įsigijusių GP-P850GM, 39 % vartotojų paliko vieno kiaušinio įvertinimą. Atsiliepimai apie GP-P750GM kelia dar didesnį nerimą. Pasak “Newegg”, 53 % iš 305 pirkėjų paliko žemiausią įvertinimą. Du dažniausi skundai buvo dėl to, kad įrenginiai buvo sugedę vos atvykę ir dėl ankstyvų gedimų, kurie kai kuriais atvejais sprogdavo ir kartu su savimi išsinešdavo kitus komponentus.

Pasak “Gamers Nexus”, 50 % iš 10 maitinimo blokų sugedo per apsaugos nuo per didelės galios (OPP) bandymus arba po jų. Kai kurie blokai sugedo esant 60 % apkrovai vos po pirmojo bandymo. Leidinys taip pat atliko savo bendruomenės apklausą, kurioje 16 % naudotojų teigė, kad jų maitinimo blokai netikėtai sugedo ir nebeveikė.

“Gigabyte GP-P850GM” ir GP-P750GM modifikacijos

Mūsų nuolatinis maitinimo šaltinių guru Aris Mpitziopoulos apžvelgė GP-P750GM savo “YouTube” kanale “Hardware Busters”, o jo pavyzdys taip pat sprogo su fejerverkais. A. Mpitziopoulos padarė išvadą, kad OPP ir OCP esant 12 V apsaugoms buvo nustatytos per aukštos vertės, o abejotini FET paprasčiausiai nesugebėjo susidoroti su apkrova. Net ir turint ilgametę patirtį šioje srityje, “GP-P750GM” buvo naudojamos prekės ženklų, apie kuriuos Mpitziopoulos niekada nebuvo girdėjęs, dalys, o tai verčia abejoti komponentų kokybe.

Gigabyte sprendimą sudaro tai, kad GP-P850GM ir GP-P750GM sumažinamas OPP suveikimo taškas. Gamintojas sumažino ribą nuo 120 % ir 150 % iki 110 % ir 120 % abiem įrenginiams. Savo pareiškime “Gigabyte” dar kartą patvirtina, kad “galimos problemos, apie kurias buvo pranešta, atsirado tik po labai ilgų ekstremalios apkrovos bandymų naudojant nuolatinės srovės elektroninę apkrovos įrangą ir nebūtų būdingos jokiam naudojimui realiame pasaulyje”.

Gigabyte teigia, kad senosios ir naujosios OPP ribos yra tinkamos kasdieniam naudojimui. Nepaisant to, bendrovė yra pasirengusi pasiūlyti savininkams pakaitinį įrenginį su naujomis OPP ribomis. Keisti galima GP-P850GM, kurios serijos numeris yra nuo SN20343G031011 iki SN20513G022635, ir GP-P750GM, kurios serijos numeris yra nuo SN20243G001301 iki SN20453G025430.

Vis dėlto nesame įsitikinę, kad OPP apsaugos koregavimas yra atsakymas į GP-P850GM ir GP-P750GM problemas. Dauguma “Newegg” vartotojų atsiliepimų yra susiję su DOA (dead on arrival) ir sugedusiais įrenginiais. Problema gali būti gilesnė ir gali būti susijusi su pačia konstrukcija arba “Gigabyte” parinktais maitinimo šaltinio komponentais.