Powered by Wetter2.com
November 22, 2024

Kiddo.lt

РУССКИЙ ВОЕННЫЙ КОРАБЛЬ, ИДИ НАХУЙ

Nauji mini LED “MacBook Pro” modeliai gali turėti įtakos visai nešiojamųjų kompiuterių rinkai

Kalbama, kad dviejuose būsimuose “MacBook Pro” modeliuose – 14 colių “MacBook Pro” ir 16 colių “MacBook Pro” (2021 m.) – bus montuojami mini LED skydeliai ir našesnis M1X (arba M2) lustų rinkinys, o tiekėjų atnaujinimai rodo, kad oficialus pristatymas gali būti visai netoli.

Nors perspektyva, kad “MacBook Pro” naudos tą pačią ekrano technologiją kaip ir neseniai išleistas “iPad Pro 12.9”, daugelį jaudina, gerbiamas analitikas Ming-Chi Kuo mano, kad “Apple” dalyvavimas mini LED gamyboje gali turėti domino efektą kitiems nešiojamųjų kompiuterių gamintojams, o tai gali paskatinti mini LED ekranų diegimą, kad jie taptų pramonės standartu.

“Manome, kad “MacBook”, o ne “iPad” daugiausia lemia mini LED skydelių tiekimą”, – sako Kuo, kaip praneša “MacRumors”. “MacBook” pristatymai per pastaruosius kelerius metus nedaug išaugo. Tačiau tikimės, kad 2021 ir 2022 m. “MacBook” siuntos gerokai padidės – 20 % per metus arba daugiau dėl mini LED panelių, “Apple” silicio ir visiškai naujų dizainų pritaikymo.”

Kuo yra tas pats analitikas, kuris prognozavo, kad būsimasis “MacBook Air” atnaujinimas pasižymės įvairiaspalviais korpusais, taip pat tikimasi, kad jame bus atnaujintas mini LED ekranas.

Šių teiginių tikslumą sužinosime tik po to, kai produktas bus pristatytas vėliau 2022 m. Atrodo, kad “MacBook Pro” ir “MacBook Air” produktų anonsai bus paskelbti kažkada trečiąjį ketvirtį, o “Bloomberg” žurnalistas Markas Gurmanas pranešė, kad planuojama surengti kelis renginius, kurių metu bus pristatyti nauji kelių “Apple” šeimos linijų produktai, pavyzdžiui, “iPhone 13” ir atnaujinto dizaino “iPad mini”.

Tai mažai tikėtina ir gali būti neįspudinga.

Suprantama, kad žmonės trokšta mini LED ekranų “Mac” produktuose (atsižvelgiant į tai, kad traukia viskas, kas “nauja ir blizgu”), tačiau turėtume būti atsargūs, kad ši technologija netaptų pramonės standartu.

Paprastai “Apple” produktų linija laikoma labiau prabangia, o ne įperkama, ir nors žmonės, kurie paprastai gali sau leisti įsigyti “MacBook Pro” ar “iPad Pro”, gali būti pajėgūs padengti papildomas išlaidas, reikalingas brangiai ekrano technologijai įdiegti, tipinis “Chromebook” naudotojas ar studentas, kuriam reikia pigaus darbo įrenginio, gali būti ne toks laimingas, kad mokės už tokią funkciją.

Manau, labai mažai tikėtina, kad mini LED arba OLED ekranai artimiausiu metu taps pramonės standartu, net jei Kuo mano, kad “Apple” susidomėjimas šia technologija padės sumažinti gamybos sąnaudas ir padidinti pasiūlą. Tai nereiškia, kad tai niekada neįvyks, tačiau nors įprasti LCD ekranai su LED apšvietimu vis dar aktualūs, sunku pateisinti, kad į mažesnio biudžeto įrenginius būtų įtraukta kažkas panašaus į “Mini-LED” arba “microLED” technologiją.

Juk OLED ir mini LED ekranai jau daugelį metų naudojami televizorių pavidalu ir, nepaisant to, kad mini LED technologija atsirado nuo pat jos išradimo 2000 m. (arba 1987 m. OLED technologijos atveju), produktai, kuriuose naudojamos šios plokštės, vis dar yra beprotiškai brangūs. “Apple” daro didelę įtaką technologijų rinkai, tačiau atrodo, kad per artimiausius kelerius metus tokios prabangios technologijos bus įtrauktos į nešiojamųjų kompiuterių standartinę įrangą.

Ir tai tik darant prielaidą, kad apskritai matysite naudą iš mini LED ekrano naudojimo, kuris daugeliui tipinių nešiojamųjų kompiuterių naudotojų gali atrodyti kaip iššvaistyta investicija. Naudojant mini LED ekraną, palyginti su LCD ekranu, galima įžvelgti šiuos privalumus:

  • Gilesnė juoda spalva
  • Didesnis kontrasto santykis ir ryškumas
  • Mažiau sunaudoja energijos
  • Mažiau linkęs perdegti ekranas nei OLED

Jei nedirbate dizaino srityje, pavyzdžiui, skaitmeninio meno ar vaizdo įrašų redagavimo srityje, galite negauti daug naudos iš lengviau prieinamų LCD ekranų, naudojamų daugumoje šiuolaikinių nešiojamųjų kompiuterių.

“Apple” neatsitiktinai į savo gaminius diegia naujas technologijas – visuose “Apple Watch” modeliuose ir naujausiuose “iPhone” modeliuose naudojami OLED ekranai. Netgi sklando gandai, kad 2022 m. bus paskelbti dar du “MacBook Pro” modeliai su OLED ekranais, tačiau artimiausiais mėnesiais numatoma integruoti mini LED, todėl atrodo mažai tikėtina, kad “Apple” pasiūlys abiejų tipų ekranų technologijas.

Neturiu iliuzijų, kad LCD ekranai amžinai bus pramonės pagrindas, tačiau platesnis mini LED arba OLED diegimas dar toli, ir nepaisant to, kokią įtaką “Apple” daro visai nešiojamųjų kompiuterių gamybai, sunku patikėti, kad vienintelė bendrovė, nusprendusi, kad jos prabangių produktų linijoje turėtų būti nauja ekranų technologija, paskatins kitas bendroves sekti jos pavyzdžiu. Kaip sakoma, “jei nieko nesugadinta, nekeisk”.