Kinija gali turėti galvos skausmo dėl puslaidininkių srityje, nesvarbu, ar tai būtų bendro pobūdžio trūkumo problemos, ar JAV sankcijos, tačiau tai netrukdo šaliai pasiekti rekordinių integrinių grandynų (integrinių grandynų) gamybos rodiklių.
Dienraščio “South China Morning Post” duomenimis, per pirmuosius septynis 2021 m. mėnesius Kinija pagamino 203,6 mlrd. mikroschemų (via Tom’s Hardware). Tai 47,3 % daugiau nei per metus, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu 2020 m. Vien liepą Kinijos puslaidininkių bendrovės pagamino 31,6 mlrd. vienetų – tai naujas mėnesio rekordas.
Visa tai yra didesnio Kinijos plano tapti kuo labiau technologiškai nepriklausoma, vykstant mikroschemų gamybos karui su JAV, dalis. 2021 m. pagaminta daugiau nei 200 mlrd. vienetų, o iki 2021 m. liko dar penki mėnesiai, todėl nesunku pastebėti, kad šalis deda sutelktas pastangas, siekdama atsiriboti nuo priklausomybės nuo kitų šalių produkcijos.
Norėdama pasiekti tokius skaičius, Kinija turėjo įveikti bendrus išteklių apribojimus, kurie yra pasaulinės puslaidininkių trūkumo situacijos priežastis, taip pat įvairias sankcijas, kurias jos bendrovėms taikė JAV. Minėtos sankcijos turėjo įtakos grėsmei įvairių Kinijos technologijų bendrovių, ar tai būtų Semiconductor Manufacturing International Co. (SMIC), “Huawei” ar kuriai nors kitai Kinijos įmonei, kuriai dėl Jungtinių Valstijų veiksmų tapo sunkiau dirbti.
Dėl lustų trūkumo kenčia žmonės visame pasaulyje įvairiose pramonės šakose ir net jaučiamas poveikis programinei įrangai, pavyzdžiui, “Windows 11”. Dar neaišku, kaip veiksmingai Kinijos pastangos kovoti su minėtu trūkumu palengvins tokias problemas šalyje.
Daugiau naujienų
„Microsoft“ žaidimų pajamos padidėjo 61 %, nes dėmesio centre atsidūrė debesų kompiuterija ir dirbtinis intelektas.
„Black Ops 6“ pasiekė didžiausią premjerinį savaitgalį ‚Call of Duty‘ istorijoje
Dauguma dabartinių dirbtinio intelekto technologijų yra 90 proc. rinkodaros, sako Linusas Torvaldsas