Powered by Wetter2.com
November 22, 2024

Kiddo.lt

РУССКИЙ ВОЕННЫЙ КОРАБЛЬ, ИДИ НАХУЙ

Televizorių dydžiai: Kokio dydžio ekrano man iš tikrųjų reikia?

Kokio dydžio televizorių turėtumėte pirkti? 50 colių? 65 ? 85? Kažkokio sienos dydžio? Kad ir kokio dydžio televizoriaus norėtumėte, tikriausiai yra televizorius, kuris yra labai panašaus dydžio. Jei jūsų neriboja spintelė ar pramogų centras, tikriausiai galite įsigyti didesnį LCD arba OLED televizorių, nei manote. Galbūt daug didesnį.

Mūsų pagrindinis patarimas yra paprastas: Įsigykite tokį didelį televizorių, kokį galite sau leisti. Ilgesnis atsakymas priklauso nuo jūsų kambario, jūsų sėdėjimo atstumo ir visų sugyventinių pritarimo faktoriaus.

Štai kaip išsiaiškinti, kokio dydžio televizorių galite įsigyti.

Televizorių dydžiai ir atstumas iki sėdimųjų vietų

Jei paklaustumėte televizijos ir teatro pramonės grupių, jos jums pasakys, kad, norėdami nustatyti idealų ekrano dydį, išmatuokite atstumą iki sėdimos vietos. Akivaizdu, kad kuo toliau sėdėsite, tuo mažesnis bus televizorius. Idealu, jei ekranas užima tam tikrą jūsų regėjimo lauko dalį, nors dėl to, kiek tai yra “idealu”, galima diskutuoti.

THX rekomenduoja, pavyzdžiui, padauginti sėdėjimo atstumą (coliais arba centimetrais) iš 0,835. Taip gausite rekomenduojamą ekrano įstrižainę. Taigi, jei sėdite, kaip dauguma žmonių, maždaug devynių pėdų atstumu nuo televizoriaus (108 coliai), THX rekomenduoja maždaug 90 colių įstrižainės ekraną. Taigi taip, tas didelis 65 colių televizorius, į kurį žiūrite, nėra “per didelis”, bent jau THX požiūriu.

Kino ir televizijos inžinierių draugija rekomenduoja 30 laipsnių žiūrėjimo kampą, kuris yra šiek tiek mažesnis nei THX. Kad atitiktumėte SMPTE rekomendaciją, padauginkite sėdėjimo atstumą iš 0,625. Taigi, atsižvelgiant į mūsų pavyzdį apie devynis metrus, tai reiškia, kad televizoriaus įstrižainė turi būti apie 68 colių (taigi tiktų 65 arba 70 colių modelis).

Nors tai geros gairės, nelaikykite jų tvirtomis taisyklėmis. Pernelyg lengva įsitraukti į skaičių žaidimą, nors tikrovė yra daug sudėtingesnė. Yra papildomų veiksnių.

Televizoriaus skiriamoji geba ir ekrano dydis: 4K, 8K, 1080p

Beveik visi nauji televizoriai yra “Ultra HD 4K” raiškos. Vis daugiau jų yra 8K raiškos. Tik mažiausi ir pigiausi modeliai tebėra tik HD (1080p arba 720p).

Kad pamatytumėte visas 4K arba 8K raiškos vaizdo detales, turite sėdėti labai arti arba turėti labai didelį televizorių. Tiesą sakant, jei sėdite 2.7m atstumu, net ir “dideli” televizoriai vis tiek yra per maži, kad galėtumėte matyti visą raišką, kurią jie gali pasiekti. Arba, kitaip tariant, kito televizoriaus raiška bus pakankama, nebent sėdėsite labai arti arba įsigysite itin didelį televizorių (daugiau nei 100 colių). Taigi taip, jums nereikia 8K televizoriaus. Jei norite sužinoti, kokiu atstumu turite sėdėti, kad nebematytumėte atskirų pikselių, “Sony” siūlo šią lentelę.

TV sizeViewing distance range (approx.)
43-inch35 inches (2.95 feet) (89cm)
49-inch39 inches (3.28 feet) (1m)
55-inch39 inches (3.28 feet) (1m)
65-inch47 inches (3.94 feet) (1.20m)
75-inch55 inches (4.59 feet) (1.40m)
85-inch63 inches (5.25 feet) (1.60m)

Kita vertus, jei turinys yra prastesnės kokybės, didelis televizorius atskleis daugiau trūkumų. Jei žiūrėdami laidas ir filmus dabartiniame televizoriuje pastebite blokavimą, vaizdo triukšmą ar kitus artefaktus, didesniame modelyje jie bus dar labiau matomi. Akylesni žiūrovai, norintys didesnio televizoriaus, taip pat turėtų ieškoti geresnio vaizdo, kuriuo jį maitintų, pavyzdžiui, 4K transliacijos ir “Blu-ray”.

Dominuoja televizoriaus kambaryje: Kiek didelis yra per didelis?


Kitas svarbus veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti, yra tai, ką pavadinsiu “dominavimu kambaryje”. Kokio dydžio turi būti televizorius, kad ši juoda stačiakampė plokštė atrodytų vienintelis daiktas kambaryje? Šis veiksnys neabejotinai yra subjektyvus. Kaip žmogus, savo namuose daugiau nei dešimtmetį turintis 12 pėdų pločio projekcinį ekraną ir taip pat peržiūrėjęs didelius televizorius, bet kurią dieną rinksiuosi didelį projekcinį ekraną, o ne televizorių (jau vien dėl to, kad kai “televizorius” išjungtas, projektoriaus ekranas yra baltas arba pilkas, o televizoriaus – blizgiai juodas). Daugiau nei 80 colių televizorius gali lengvai užgožti erdvę. Šiek tiek gali padėti sieninis tvirtinimas, tačiau televizoriaus kambarys gali tapti televizoriaus kambariu.

Jei abejojate, pabandykite užklijuoti arba iškirpti tokio dydžio kartoną, kokio dydžio televizorių ketinate įsigyti, ir pažiūrėkite, kaip jis atrodys jūsų kambaryje. Galbūt norėsite jį nudažyti arba uždengti juodu audiniu. Taip jis atrodys, kai bus išjungtas (nepaisant tokių funkcijų kaip “Samsung” aplinkos režimas). Galbūt jums tai nekelia rūpesčių, tačiau kai kuriems tai bus aktualu. Žinokite, kad kai televizorius iš tikrųjų bus viduje, jis bus daug nuostabesnis nei kartonas ir tikriausiai ryškesnis. Be to, jis atrodys daug, daug didesnis. Tai, be abejo, priklauso nuo jūsų kambario, interjero ir kitų žmonių, kurie gyvena tame pačiame kambaryje, nuomonės.

Ar didesni televizoriai užtikrina geresnę žiūrėjimo patirtį?

Būsiu sąžiningas, nesilaikau nė vienos iš nustatytų žiūrėjimo atstumo ir ekrano dydžio “taisyklių”. Manau, kad SMPTE ir mažesni THX skaičiai yra per daug orientuoti į televizorių. Manau, kad jie labai neįvertina to, kas lengvai įmanoma naudojant šiuolaikines technologijas tiems, kurie nori daugiau.

Sėdžiu už devynių pėdų nuo 102 colių ekrano. Tai tik 16×9 dalis. Visas ekranas yra 2,35:1 ir 128 colių įstrižainės. Vos vos įžiūriu pikselius, kai 1080p projektoriumi išplečiu visą ekrano plotį, bet standartiniame 16×9 formato ekrane to padaryti negaliu. 4K atrodo nuostabiai. Žiūrėti tokio dydžio televizorių yra priklausomybė, ir man tai patinka.

Ar norite būti tokie dideli? Tai jau kitas klausimas. Manau, kad didesnio dydžio ekranai lengviau veikia akis, nes didesnę regėjimo lauko dalį užima maždaug vienodo ryškumo ekranas. Kitaip tamsiame kambaryje dėl didelio ekrano jūsų akių vyzdžiai natūraliau uždaromi į šviesos kiekį.

Ir atvirkščiai, manau, kad mažo ekrano žiūrėjimas tamsiame kambaryje labiau nuvargina, nes jūsų vyzdžiai yra atviresni (dėl tamsaus kambario), o vienas erzinantis ryškios šviesos taškelis (televizorius) yra atviras. Daugelis žmonių skundžiasi galvos skausmais, kai žiūri televizorių tamsiame kambaryje. Viena iš galimų priežasčių – HDR televizoriaus šimtai nitų, užimančių nedidelę dalį jūsų matymo lauko. Pagalvokite apie tai, kai kas nors pašviečia jums į akis žibintuvėliu, kai valandą buvote tamsoje. Naudojant projektorių, gaunate kur kas mažiau šviesos nei televizorius, ir ji pasiskirsto didžiuliame regėjimo plote.

Tiesa, šališka šviesa, palikus įjungtą kambario apšvietimą ir sumažinus LCD ekrano foninį apšvietimą galima sumažinti nuovargį taip pat ar net geriau nei dideliame ekrane, bet man patinka žiūrėti televizorių tamsiame kambaryje. Kiekvienam savo.

Svarbiausia: Kitą televizorių galite rinktis daug, daug didesnį.

Galutinis sprendimas priklauso nuo asmeninių pageidavimų. Mano tikslas čia buvo nurodyti apytikslę idėją apie tai, kas yra įmanoma arba rekomenduojama. Aš visada klystu dėl “per didelio”. Mano senas viršininkas sakydavo, kad niekas nesigaili nusipirkęs televizorių, kuris, jų manymu, gali būti “per didelis”. Mano nuomone, 50 colių televizorius yra per mažas daugumai kambarių. Tai nereiškia, kad manau, jog visi turėtų įsigyti 102 colių ekraną, bet iš tikrųjų 50 colių plokščiaekranis televizorius iš tikrųjų nėra daug didesnis už senųjų laikų 36 colių kineskopus. Kadangi 65 ir net 75 colių televizoriai dabar yra kur kas prieinamesni, verta pagalvoti apie juos, jei turite vietos.

Jei norite tikrai didelio televizoriaus, verčiau apsvarstykite projektoriaus galimybę, jei galite kontroliuoti aplinkos apšvietimą kambaryje.