“Intel” generalinis direktorius Patas Gelsingeris kalbėjo apie būsimus “Team Blue” procesorius ir diskretines vaizdo plokštes, tvirtindamas, kad pastarosios tikrai privers “Nvidia” pasipriešinti savo GPU.
Kaip praneša “Wccftech”, interviu finansų analitikui Pierre’ui Ferragui Gelsingeris išsakė įvairius komentarus, kuriais kurstė triukšmą, įskaitant ir minėtą įspėjamąjį šūvį į “Nvidia”.
Gelsindžeris sakė: Gingeris Gingeris sakė: “Mes turime savo GPU architektūrą, su kuria pirmą kartą galėsime daryti realų spaudimą “Nvidia”.
Tai, žinoma, yra nuoroda į “Intel Arc” GPU – įmonės diskrečias aukštos klasės vaizdo plokštes, kurios turėtų pasirodyti 2022 m. pirmąjį ketvirtį. Šios plokštės, žinoma, varžysis ir su AMD, ir su “Nvidia”, tačiau būtent pastaroji užima didžiąją stalinių kompiuterių vaizdo plokščių rinkos dalį.
Gelsingeris taip pat tvirtino, kad ateinantys “Alder Lake” procesoriai, kurie turėtų debiutuoti vėliau 2021 m. – gandų malūnas mano, kad spalio mėn. bus pristatyti, o lapkričio mėn. viduryje bus pradėti pardavinėti – taip pat pasiūlys kažką ypatingo ir iš tiesų bus žingsnis į priekį, panašus į tą, kurį AMD žengė su savo pirminiais “Zen” procesoriais.
Kai pašnekovas Ferragu klausia, ar “Intel” sulauks “Zen momento”, Gelsindžeris atsako: Gelsenbergas atsako: “Mes turime daugybę reikalų… Mes diegiame heterogeninę architektūrą, kuri yra “Alder Lake” dalis, kur turime didelius ir mažus branduolius, o AMD turi tik vieną. Turėsime didesnio našumo ir efektyvesnę energijos vartojimo požiūriu branduolio versiją, gana įtikinamą…”
Žinoma, AMD tikina, kad jai reikia tik vieno tipo branduolio (bent jau kol kas), bet vis dėlto neabejojama, kad tai, ką girdėjome apie “Alder Lake” našumą, iš tiesų skamba viliojančiai.
Gelsindžeris taip pat giriasi, kad ateityje “laboratorijose” ruošiami kiti svarbūs architektūros pokyčiai, kurie yra “gana dramatiškas žingsnis į priekį ir gerokai pranoksta viską, apie ką dar buvo kalbėta”.
Tačiau kai kurios iš šių naujovių bus pristatytos tik po kelerių metų, pastebi jis, todėl, regis, galima lažintis, kad čia jis turi omenyje “Meteor Lake”, kuris bus didysis “Intel” perėjimas prie 7 nm technologinio proceso, tikimasi, kad įvyks 2023 m., jei viskas vyks pagal planą.
Galbūt GPU daro spaudimą kainodarai?
Žinoma, generalinio direktoriaus pareiga yra kalbėti apie savo įmonės perspektyvas ir būsimus produktus, tačiau pakankamai aišku, kad po neseniai oficialiai paskelbtų diskrečiųjų vaizdo plokščių (ir kai kurių kitų atskleidimų, susijusių su šių produktų prekės ženklu) “Intel” dabar stengiasi pradėti rimtai reklamuoti būsimus “Intel Arc” grafikos procesorius.
Aplinkybė, kad “Intel” taikosi tiesiai į “Nvidia”, norėdama “iš tikrųjų” daryti spaudimą “Team Green” komandai, tikrai yra ambicinga. Nežinome, kaip tas spaudimas bus daromas, ir galime tikėtis, kad “Intel” galėtų bent iš dalies užpulti dėl kainų. Atvirai kalbant, pastaruoju metu grafikos plokščių kaina tapo gana juokinga, o gandų malūnas mano, kad “Nvidia” naujos kartos plokštės, kurios turėtų pasirodyti 2022 m. (galbūt labai vėlai), gali būti dar brangesnės.
Bent jau tai, kad rinkoje atsiras trečias žaidėjas ir bus daugiau diskrečiųjų žaidimų GPU, bus didžiulė paspirtis vien dėl didesnio pasirinkimo ir atsargų kiekio, ypač atsižvelgiant į tai, kad nuolat girdime, jog lustų trūkumas gali užsitęsti 2022 m., o gal net ir 2023 m…
Daugiau naujienų
„Microsoft“ žaidimų pajamos padidėjo 61 %, nes dėmesio centre atsidūrė debesų kompiuterija ir dirbtinis intelektas.
„Black Ops 6“ pasiekė didžiausią premjerinį savaitgalį ‚Call of Duty‘ istorijoje
Dauguma dabartinių dirbtinio intelekto technologijų yra 90 proc. rinkodaros, sako Linusas Torvaldsas