Jeigu pradėjote mokytis ko nors naujo, pavyzdžiui, užsienio kalbos, geriausias būdas įsiminti informaciją yra ją kartoti, kartoti, kartoti. Šis patarimas, žinoma, teisingas, tačiau šiuolaikiniai mokslininkai pataria nepamiršti ir dar vieno labai svarbaus mokymosi žingsnio.
Šis žingsnis – miegas.
Leidinyje „Psychological Science“ buvo aprašytas mokslinis tyrimas, patvirtinęs, jog kartojimasis ir praktikavimasis kartu su miegu sutvirtina įgytą informaciją bei įgūdžius ilgesniam laikui.
Mokslininkai atliko eksperimentą su dviem grupėmis, plėtusiomis savo užsienio kalbos žodyną. Vienos grupės atstovai mokėsi naujų žodžių tos pačios dienos rytą ir vakarą, o kitos – vienos dienos vakarą, o paskui, pernakt išsimiegoję, kitos dienos rytą juos pasikartojo. Po savaitės ir vėliau, po 6 mėnesių, įvertinus abiejų grupių rezultatus paaiškėjo, kad miegas tarp pamokų ne tik sumažino kartojimosi poreikį perpus, bet ir leido eksperimento dalyviams ilgai atsiminti išmoktą medžiagą.
Išvada? Be šiokio tokio „kalimo” naujų dalykų, atrodo, išmokti nepavyks. Tačiau gera žinia ta, kad intensyviai mokantis pogulis tiesiog privalomas.
Daugiau naujienų
„Microsoft“ žaidimų pajamos padidėjo 61 %, nes dėmesio centre atsidūrė debesų kompiuterija ir dirbtinis intelektas.
„Black Ops 6“ pasiekė didžiausią premjerinį savaitgalį ‚Call of Duty‘ istorijoje
Dauguma dabartinių dirbtinio intelekto technologijų yra 90 proc. rinkodaros, sako Linusas Torvaldsas