Pirmoji mašina, galinti išduoti pinigus klientui net neįkėlus kojos į banko pastatą, buvo pristatyta 1939 m. Niujorke. Tai buvo svajonės išsipildymas pirmojo bankomato sumanytojui, armėnų kilmės amerikiečiui fotografui Lutheriui George`ui Simianui.
Deja, šia paslauga susidomėjo tik ta visuomenės dalis, kuriai lankytis banke ir bendrauti su ten dirbančiais žmonėmis buvo nemalonu.
Pirmaisiais bankomatais naudojosi tik Niujorko prostitutės ir kazino lankytojai. Dėl šios priežasties bankomatai iš miesto gatvių buvo pašalinti praėjus vos pusmečiui nuo jų atsiradimo.
Tikrasis bankomatų proveržis įvyko po 30 metų, 1969-aisiais. Inžinierius Donaldas Wetzelis pristatė patobulintą automatizuotą pinigų išdavimo mašiną, kuri netrukus buvo pastatyta prie vieno iš didžiųjų Niujorko bankų.
Tam, kad būtų išvengta galimų vagysčių, bankomatas buvo pagamintas iš tokios storos geležies, kad jam pažeisti reikėjo mažiausiai aštuonių valandų.
Po ketverių metų JAV atsirado dar 2 tūkst. mašinų, išduodančių pinigus. Skaičiuojama, kad šiandien JAV yra apie 400 tūkst. bankomatų.
Daugiau naujienų
„Microsoft“ žaidimų pajamos padidėjo 61 %, nes dėmesio centre atsidūrė debesų kompiuterija ir dirbtinis intelektas.
„Black Ops 6“ pasiekė didžiausią premjerinį savaitgalį ‚Call of Duty‘ istorijoje
Dauguma dabartinių dirbtinio intelekto technologijų yra 90 proc. rinkodaros, sako Linusas Torvaldsas