Powered by Wetter2.com
November 1, 2024

Kiddo.lt

РУССКИЙ ВОЕННЫЙ КОРАБЛЬ, ИДИ НАХУЙ

4 faktai apie senovės Egipto istoriją – tai kur paslėptas Nefertitės kapas ir kas buvo rėkiančioji mumija?

Viena iš paslaptingiausių civilizacijų neabejotinai yra Senovės Egiptas, ir ją supa daugybė mitų ir legendų. Ir nors iki šiol mokslininkai yra išsiaiškinę pakankamai daug apie faraonų laikus, tačiau vis tiek lieka daugybė neaiškumų – pavyzdžiui, kur palaidota gražiausia Egipto moteris Nefertitė? Čia pateikiame jums įdomiausius faktus, kuriuos mokslininkams pavyko išsiaiškinti per tyrinėjimų laikotarpį.

Tutanchamono auksinė kaukė galėjo būti pagaminta jo mamai

2015 m. britų archeologas Nicholas Reeves iškėlė teoriją, kad gerai visiems žinoma auksinė Tutanchamono laidotuvių kaukė iš tikrųjų galėjo būti skirta Nefertitei, kuri valdė Senovės Egiptą kartu su jaunojo faraono numanomu tėvu Echnatonu.

Archeologo spėjimas nėra iš piršto laužtas. Visų pirma, kaukės ausys yra pradurtos, o yra žinoma, kad auskarus Senovės Egipte nešiojo tik moterys ir vaikai. Tutanchamonas mirė būdamas 19 metų, o tai reiškia, kad jis jau nebuvo vaikas pagal tuometinius standartus. Antra, ant kaukės esantys hieroglifai su Tutanchamono vardu, rodos, yra perrašyti ant senesnio teksto. Mokslininkai mano, kad originaliai ant kaukės galėjo būti užrašytas Nefertitės tikras vardas: „Atonas (Senovės Egipto dievas) spinduoliuoja, nes gražioji atėjo“.

Auksinė Tutanchamono kaukė

Be to, senesnis Tutanchamono vardas – Tutanchatonas – reiškia „Gyvą Atono atvaizdą“, o vėliau, faraonui pabandžius įvykdyti religinę reformą ir Egiptą atvesti į monoteizmą, naujai priimtas Tutanchamono vardas reiškia „Gyvą Amono atvaizdą“.

Mokslininkai mano, kad spėjimas kam iš tikrųjų buvo skirta kaukė, suteikia daugiau informacijos apie nežinomą Nefertitės kapą. Po Echnatono mirties, šventikai norėjo sunaikinti viską, kas susiję su senovės dievu Atonu, o šis faraonas ir jo gražuolė žmona buvo du pagrindiniai jo garbintojai valstybėje.

Tutanchamono kapas gali turėti slaptų kambarių

Nors Nefertitės kapo vieta yra vis dar nežinoma, archeologai vis tiek nenuleidžia rankų. 2015 m. mokslininkai pastebėjo kelis pakitimus Tutanchamono kape, kurie gali reikšti, kad kažkur aplink gali būti slaptų kambarių. N.Reevesas kelia hipotezę, kad viename iš tokių kambarių gali būti palaidota Nefertitė.

Nefertitės biustas

Archeologas sako, kad dėl to, jog Tutanchamonas mirė netikėtai, nebuvo laiko pilnai užbaigti jo kapą ir faraonas buvo palaidotas Nefertitei skirtame kambaryje. Įdomus ir tai, kad 18 faraonų dinastijos, kuriai priklausė Tutanchamonas, moterų kapai buvo dešinėje, o vyrų – kairėje. Tutanchamono kapas yra dešinėje.

Žinoma, mokslininkai dar nėra patvirtinę ar ši teorija yra tiesa ar ne, bet prie to dirbama.

Jau aišku, kaip buvo transportuojami akmeniniai blokai piramidžių statybai

Jau žinoma, kad Cheopso piramidei statyti skirti akmeniniai blokai buvo gabenami 800 kilometrų. Ištyrinėję dienoraštį, kurį rašė statybose dalyvavęs žmogus, mokslininkai išsiaiškino kaip egiptiečiamsp pavyko nutransportuoti sunkius akmenis šitokį tolimą atstumą.

Medžiagos statyboms buvo gabenamos Nilu ir specialiai šiam tikslui iškastais kanalais, kurie siekdavo kiek įmanoma arčiau statomos piramidės. Baigus kelionę vandeniu, blokai buvo perkeliami ant specialių bėgių.

Tutanchamono kapas

Be to, mokslininkams pavyko atrasti 2 slėptuves piramidės papėdėje, o jose – ir kelis “saulės laivus”, skirtus Cheopso kelionėms dangumi kartu su Saulės dievu Ra. Iš šio laivo mokslininkai gavo daugiau informacijos apie to meto laivų statymo technologijas ir net gi sugebėjo sukurti šio laivo kopiją, kuri gali plaukdinti sunkius krovinius.

Rėkianti mumija – Ramzio sūnus

Vienas galingiausių Senovės Egipto faraonų, Ramzis III, buvo nužudytas po 30 metų valdymo. Ir tai padarė jo paties sūnus.

Šią teoriją paskleidė viena iš Ramzio žmonų Tiye, nes manė, kad sūnus norėjo perimti sostą iš tėvo. Ramzio III egzekucija buvo žiauri: pirmiausia jam buvo nupjautas kairiosios kojos didysis pirštas, o vėliau aštriu peiliu perrėžta gerklė. Pjūvis buvo toks gilus ir didelis, kad beveik siekė stuburą. Balzamuotojai šį sužeidimą, regis, norėjo paslėpti, nes faraonas buvo palaidotas su ant kaklo užrišta medžiaga.

Mokslininkai mano, kad rėkianti mumija yra Ramzio sūnus Pentaweras, kurį savo ruožtu nužudė kiti sąmokslininkai, beveik iš karto po tėvo mirties. Vienoje versijoje teigiama, kad jam pačiam buvo leista nusižudyti, o kitoje – kad jis buvo pasmaugtas.

Rėkiančioji mumija

Ramzio sūnaus vardas kape buvo ištrintas, kad jis negalėtų mėgautis pomirtiniu gyvenimu. Jo kūnas buvo palaidotas su avies oda, kas reiškia, kad jis nebuvo tyras ir gyvenime padarė kažką blogo. Be to, balzamuotojai skystį į jo burną pylė neišėmę organų. Tačiau jo atverta burna nereiškia skausmo, visų mumijų galvos praėjus tam tikram laiko tarpui palinksta atgal.

Senovės Egipto istorija susideda iš 40 amžių, ir tai yra viena iš stipriausių žmonijai žinomų senovės civilizacijų.