Powered by Wetter2.com
January 13, 2025

Kiddo.lt

РУССКИЙ ВОЕННЫЙ КОРАБЛЬ, ИДИ НАХУЙ

“TikTok” tyliai atnaujino US privatumo politiką, kad galėtų rinkti naudotojų biometrinius duomenis

Populiari trumpų vaizdo įrašų dalijimosi paslauga “TikTok” tyliai pakeitė savo privatumo politiką JAV, leisdama automatiškai rinkti biometrinę informaciją, pvz., veido ir balso atspaudus, iš platformoje skelbiamo turinio.

Politikos pakeitimas, įsigaliojo birželio 2 d. Pakeitimai netaikomi “TikTok” naudotojams, gyvenantiems Europos ekonominėje erdvėje (EEE), Jungtinėje Karalystėje, Šveicarijoje ir kitose geografinėse vietovėse (išskyrus Indiją), kuriose veikia ši paslauga.

“Iš jūsų naudotojo turinio galime rinkti biometrinius identifikatorius ir biometrinę informaciją, kaip apibrėžta JAV įstatymuose, pavyzdžiui, veido ir balso atspaudus. Jei to reikalaujama pagal įstatymus, prieš rinkdami tokius duomenis mes paprašysime jūsų visų reikiamų leidimų”, – teigiama “ByteDance” valdomos bendrovės naujai įvestame skyriuje “Vaizdinė ir garsinė informacija”.

Be to, bendrovės privatumo politikoje taip pat pažymima, kad ji gali rinkti informaciją apie “garso pobūdį ir jūsų naudotojo turinyje pasakytų žodžių tekstą”, kad “įgalintų specialius vaizdo efektus, turinio moderavimą, demografinį klasifikavimą, turinio ir skelbimų rekomendacijas ir kitas operacijas, nesusijusias su asmens tapatybės nustatymu”.

Be to, kad nėra aiškiai apibrėžtas tikslus renkamų biometrinių duomenų pobūdis ir nepateikta įtikinama priežastis, kodėl apskritai reikia rinkti šiuos duomenis, neaiškiai suformuluota formuluotė gali leisti “TikTok” rinkti tokius slaptus duomenis be aiškaus naudotojų sutikimo.

Atsižvelgiant į tai, kad tik keliose JAV valstijose – Kalifornijoje, Ilinojuje, Niujorke, Teksase ir Vašingtone – galioja įstatymai, ribojantys bendrovėms rinkti biometrinius duomenis, šis žingsnis gali reikšti, kad “TikTok” neprivalo prašyti kitų valstijų naudotojų sutikimo. Kitaip tariant, naudotojai sutinka, kad jų biometriniai duomenys būtų renkami vien sutikdami su paslaugos teikimo sąlygomis.

Privatumo politikos pakeitimai buvo atlikti praėjus keliems mėnesiams po to, kai “TikTok” sutiko sumokėti 92 milijonus JAV dolerių, kad būtų patenkintas grupinis ieškinys, kuriame teigiama, kad programėlė pažeidė Ilinojaus valstijos Biometrinės informacijos privatumo įstatymą (BIPA), nes slapta rinko JAV vartotojų biometrinius ir asmeninius duomenis, siekdama nukreipti reklamą, nesilaikydama valstijos įstatyme nustatytų informuoto sutikimo reikalavimų.

Pagal susitarimą “TikTok” įsipareigojo nerinkti ir nesaugoti biometrinės informacijos, biometrinių identifikatorių, geografinės vietos nustatymo ar GPS duomenų, nebent tai būtų aiškiai nurodyta privatumo politikoje. Žvelgiant į tai, gali būti, kad pakeitimai yra susitarimo dėl ieškinio rezultatas.