Kinija paskelbė naujas savo roverio “Zhurong”, kuris gegužės pabaigoje pradėjo važinėti aplink Marsą, nuotraukas. Viena iš nuotraukų – graži “Zhurong” asmenukė šalia nusileidimo platformos. Kaip tinklaraščio įraše vadina Kinijos nacionalinė kosmoso administracija, “kelionių grupės nuotrauka” buvo padaryta maža belaidžio ryšio kamera, kurią roveris padėjo ant paviršiaus, o paskui atsitraukė atgal ir išsirikiavo į eilę, kad nusifotografuotų kaip susijaudinęs tėvas.
Zhurong taip pat nufotografavo nusileidimo platformą, kurioje matyti rampa, kuria roveris nuvažiavo, Kinijos vėliava ir, jei atidžiai įsižiūrėsite į kairę nuo vėliavos, Pekino žiemos olimpinių žaidynių talismanai.
Daugiau nuotraukų rasite toliau pateiktoje “Twitter” temoje čia, įskaitant panoramą, kurioje matyti Raudonosios planetos horizontas tolumoje už roverio ir nusileidimo metu išstumto kuro žymės ant paviršiaus.
Praėjusį mėnesį “Zhurong” prisijungė prie NASA marsaeigio “Perseverance” (nors roverius skiria daugiau nei tūkstantis mylių), todėl Kinija tapo antrąja šalimi, išlaipinusia ir eksploatuojančia roverį šioje planetoje. Tikimasi, kad jis tęs tyrimus apie 90 dienų, o analizuodamas Marso klimatą ir geologiją, jis fiksuos daugiau vaizdų.
Balandžio mėnesį “Perseverance” taip pat atsiuntė keletą savo žavingų nuotraukų, tačiau jis naudojo roboto ranką (selfie lazdą, jei norite), o ne padėjo fotoaparatą ir atsitraukė nuo jo. Tai šeimyninė roverio ir jo mažojo sraigtasparnio draugo “Ingenuity” nuotrauka. Šiame tinklaraščio įraše su vaizdo įrašais NASA išsamiai aprašo, kaip buvo daroma asmenukė.
O štai Perseverance “veidas” ramioje Marso panoramoje. Planeta gali būti vieniša, bet jos fonas gana vaizdingas.
Daugiau naujienų
„Microsoft“ žaidimų pajamos padidėjo 61 %, nes dėmesio centre atsidūrė debesų kompiuterija ir dirbtinis intelektas.
„Black Ops 6“ pasiekė didžiausią premjerinį savaitgalį ‚Call of Duty‘ istorijoje
Dauguma dabartinių dirbtinio intelekto technologijų yra 90 proc. rinkodaros, sako Linusas Torvaldsas