Powered by Wetter2.com
November 2, 2024

Kiddo.lt

РУССКИЙ ВОЕННЫЙ КОРАБЛЬ, ИДИ НАХУЙ

Ar verta rinktis “Chromebook”? Štai kodėl jie puikiai tinka daugumai nešiojamųjų kompiuterių pirkėjų

Praėjusiais metais daug daugiau žmonių susipažino su “Chromebook” kompiuterių pasauliu, nes per pandemiją juos imta naudoti nuotoliniam mokymuisi ir darbui namuose. Tikriausiai dėl to praleidau daugiau laiko atsakinėdamas į šeimos narių ir draugų klausimus apie juos nei nuo tada, kai 2011 m. jie buvo pradėti naudoti. Tai tiesa: “Chromebook” jau 10 metų ir daug kas pasikeitė.

Daugiausia apie “Chromebook” kalbėjau su žmonėmis, kurie juos perka vaikams. Tačiau šios klausimų ir atsakymų sesijos reguliariai baigiasi klausimu “Ar turėčiau jį nusipirkti sau?”. Ir paprastai atsakymas būna toks: “Tai priklauso nuo jūsų poreikių.” Tačiau pasidomėję daugelis žmonių supranta, kad jiems paprasčiausiai nereikia nieko daugiau, nei galima padaryti “Chromebook” kompiuteriu.

Dažnas argumentas prieš “Chromebook” įsigijimą yra tas, kad su tikru kompiuteriu, t. y. nešiojamuoju kompiuteriu su “MacOS”, “Windows” arba “Linux” distributyvu, galite nuveikti daug daugiau. Iš esmės tai tiesa, bet vėlgi, daugeliui žmonių daugiau daryti nereikia. To, ką galima atlikti su žiniatinklio, “Linux” ir “Android” programėlėmis “Chromebook” kompiuteriuose, vis dažniau daugiau nei pakanka kasdienėms užduotims atlikti.

Ar man pakanka “Chromebook”?

Nežinote, ar “Chromebook” jums tinka? Pradėkite nuo to, kad sudarytumėte sąrašą, ką tiksliai jums reikia daryti kompiuteryje. Įtraukite ir tai, ką norėtumėte daryti. Jei viską, kas įtraukta į jūsų sąrašą, atliekate interneto naršyklėje, sveikiname, “Chromebook” puikiai tinka.

Tiek daug dalykų, ypač kai kalbama apie produktyvumo užduotis, pavyzdžiui, teksto tvarkymą ir skaičiuokles, galima atlikti naršyklėje arba naudojant žiniatinklio programą. Žiniatinklio programos iš esmės yra interneto svetainės, kurios veikia kaip atsisiunčiamos mobiliosios programos, o “Google” turi jų pilną interneto parduotuvę.

Jei nerandate savo poreikius atitinkančios žiniatinklio programos, visuose šiuolaikiniuose “Chromebook” kompiuteriuose galima naudoti ir “Android” programas iš “Google Play” parduotuvės. Iš esmės dėl šio derinio ir kai kurių kitų pagrindinių “Chrome OS” funkcijų (apie jas kalbėsiu po akimirkos) “Chromebook” yra lengvesnė rekomendacija nei prieš kelerius metus.

Kuo geri “Chromebook” kompiuteriai?

Kaina yra vienas iš svarbiausių dalykų, dėl kurių “Chromebook” yra tokie patrauklūs. Nors aukščiausios klasės modelių kainos prasideda nuo maždaug 500 JAV dolerių, kasdieniam naudojimui galite rasti puikių variantų už 200-300 JAV dolerių. Vienas iš mano mėgstamiausių praėjusių metų modelių, “Lenovo Chromebook Duet”, parduodamas už mažiau nei 300 JAV dolerių. Tai “du viename” “Chromebook” su nuimamu klaviatūros dangteliu, todėl jį galima naudoti kaip planšetinį arba nešiojamąjį kompiuterį. Dėl USI rašiklio palaikymo galite piešti ir daryti užrašus ekrane. Prie jo galite prijungti “Bluetooth” žaidimų valdiklį ir žaisti “Android” žaidimus.

Kalbant apie žaidimus, nors tiesiogiai iš “Chromebook” negalėsite žaisti naujausių kompiuterinių žaidimų, žaidimų transliavimo paslaugos, tokios kaip “Google Stadia” ir “Nvidia GeForce Now”, suteikia galimybę žaisti žaidimus. Be to, juose taip pat galite žaisti “Android” ir naršyklinius žaidimus. Be to, tokių paslaugų kaip “Netflix”, “Hulu”, “Spotify” ir, žinoma, “YouTube” bei “YouTube Music” programėlės reiškia, kad turite daugybę pramogų galimybių.

Be to, dėl kai kurių tų pačių priežasčių, dėl kurių “Chromebook” tinka mokykloms ir įmonėms, jie yra puikūs šeimos kompiuteriai. Visi šeimos nariai gali turėti atskiras “Google” paskyras, o prisijungę jie gali naudotis tik savo, o ne jūsų dalykais. Vaikų paskyras galima valdyti naudojant “Google Family Link”. Į “Chromebook” kompiuterius sunkiau patekti virusams ar kitoms kenkėjiškoms programoms. O jei jis veikia ne visai tinkamai, galite jį iš naujo nustatyti naudodami “Chrome” funkciją “Powerwash” ir per porą minučių sistema bus švari ir šviežia.

“Google” reguliariai atnaujina operacinę sistemą, kad būtų užtikrintas saugumas ir pridėtos naujos funkcijos, o diegimas yra greitas ir nesudėtingas. Tiesą sakant, “Google” ką tik paskelbė apie keletą naujų įrankių ir atnaujinimų, skirtų 10 metų sukakčiai paminėti. O jei esate “Android” naudotojas, atsirado dar daugiau priežasčių rinktis “Chromebook”. “Google” pridėjo funkciją “Phone Hub”, kuri leidžia kaip niekada lengvai naudoti šiuos du įrenginius kartu.

Kalbant apie atnaujinimus, reikia žinoti vieną dalyką. “Google Chrome” įrenginiams nustatyta automatinio atnaujinimo galiojimo data. Ne “Google” aparatinė įranga palaikoma tik tiek laiko, kol nustoja gauti “Chrome OS” ir naršyklės naujinius. Modeliams, išleistiems 2020 m., ši data yra maždaug 7-8 metai nuo pirminio įrenginio išleidimo, tačiau taip būna ne visada. “Google” tvarko visų modelių AUE datų sąrašą, kurį tikrai verta patikrinti prieš perkant naują ar naudotą “Chromebook” kompiuterį.

Ką galiu daryti su “Chromebook”?

Kai kam kliūtis yra poreikis paleisti “Microsoft Office” arba kitą “Windows” ar “Mac” programinę įrangą. Nors yra “Office” programinės įrangos žiniatinklio ir mobiliųjų programėlių versijų, ne visos “Office” funkcijos dubliuojamos. Prieš pereidami norėsite įsitikinti, kad visi jums reikalingi įrankiai yra prieinami internete arba programėlėse. Tokio paties požiūrio laikykitės ir su kiekviena sąraše esančia programa, kurią būtina turėti.

Pavyzdžiui, jei jums reikia nešiojamojo kompiuterio, kad galėtumėte paleisti visą “Adobe Creative Cloud” programinę įrangą, pavyzdžiui, “InDesign” ir “Photoshop”, “Chromebook” netinka. Tačiau “Adobe” turi ribotas “CC” programų versijas, skirtas “Android”, kurios palaikomos “Chromebook” kompiuteriuose, todėl, priklausomai nuo to, ką konkrečiai darote, jums gali pavykti. Tačiau vėlgi, “Chromebook” nėra natūraliai suderinami su “Windows” ar “Mac” kompiuteriams skirta programine įranga.

Vis dėlto programinės įrangos gamintoja “Parallels” dabar gamina “Parallels for Chrome”, skirtą “Chrome Enterprise”. Ji leidžia paleisti visavertes “Windows” programas. Tačiau ji daugiausia skirta verslo naudotojams ir nėra geriausias pasirinkimas įprastam vartotojų naudojimui.

Taip pat galite naudoti “Chromebook” ir jo “Chrome Remote Desktop”, kad prisijungtumėte prie kitų kompiuterių, kuriuose įdiegta “Chrome” naršyklė. Nuotolinio darbalaukio konfigūravimas užtrunka tik kelias minutes ir gali būti naudojamas kaip apeinamas būdas pasiekti “Windows” ir “Mac” programinę įrangą per “Chromebook”. Jį taip pat galite naudoti teikdami techninę pagalbą šeimai ir draugams arba dalydamiesi su jais savo kompiuteriu, kad jie galėtų saugiai pasiekti jūsų programas ir failus.

Per pastaruosius 10 metų “Chromebook” labai išaugo, ir nors jie nėra visiems ar viskam tinkantis sprendimas, dabar jie atitinka daugelio nešiojamųjų kompiuterių pirkėjų poreikius.