Po kelerius metus trukusių laipsniškų atnaujinimų aštrių briaunų “iPhone 12” šeima sėkmingai įveikė mūsų išmaniųjų telefonų apatiją, pateikdama drąsų naują požiūrį ir visą eilę patobulintų specifikacijų, pvz., geresnius vidinius įrenginius ir 5G ryšį.
Pačioje šio sąrašo viršūnėje yra “iPhone 12 Pro Max” ir “iPhone 12 Pro” – du liesi ir greiti aukščiausios klasės plėšrūnai, pasiruošę pasprukti nuo savo apkūnių varžovų. Kuo šie telefonai skiriasi? Galbūt nustebsite sužinoję, kad tai ne tik telefonų dydis, yra ir kitų skirtumų, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį.
Taigi kuo jie skiriasi ir kaip jie prilygsta vienas kitam? Kuris iš jų labiau vertas “Pro” vardo? Ir, svarbiausia, kuris telefonas geresnis? Apžvelgsime, kad galėtumėte priimti teisingą sprendimą tarp “iPhone 12 Pro” ir jo dar aukštesnės specifikacijos (ir todėl brangesnio) brolio “Pro Max”.
iPhone 12 Pro vs iPhone 12 Pro Max kainos
128 GB “iPhone 12 Pro” parduotuvėse pasirodė 2020 m. spalio 23 d., o 128 GB modelio kaina prasideda nuo 999 $ / 999 £ / 1 699 AU$. Jei norite 256 GB, turėsite pakloti 1 099 USD / 1 099 GBP / 1 899 AU$, o aukščiausios klasės 512 GB modelis kainuoja 1 299 USD / 1 299 GBP / 2 219 AU$.
Dėl “Covid-19” protrūkio, smarkiai paveikusio tiekimo grandines, šiek tiek vėlavo “iPhone 12 Pro Max” pasirodymas. Galiausiai 2020 m. lapkričio 13 d. jis buvo pristatytas už 1 099 USD / 1 099 GBP / 1 849 AU$ už 128 GB atminties, kaina išaugo iki 1 199 USD / 1 199 GBP / 2 019 AU$ už 256 GB ir 1 399 USD / 1 399 GBP / 2 369 AU$ už 512 GB.
Aukščiau nurodytos kainos yra nurodytos oficialioje “Apple” parduotuvėje, tačiau iš trečiųjų šalių mažmenininkų didelių sutaupymų nerasite. “Apple” įranga išlaiko savo vertę, ir vargu ar pamatysime didelį kainų kritimą, kol vėliau 2021 m. debiutuos “iPhone 13” šeima.
Dizainas
“Apple” iš tiesų iš naujo nustatė dizaino laikrodį su “iPhone 12” šeima. Naujasis kampuotas požiūris yra ryškus kontrastas pastarųjų šešerių metų suapvalintiems ir sušvelnintiems bandymams.
Tiek “iPhone 12 Pro”, tiek “iPhone 12 Pro Max” yra vos 7,4 mm storio, o jų visos keturios briaunos yra plokščios. Tik griežtai užapvalinti kampai išduoda užuominą apie išlenkimą, panašiai kaip prieš kelerius metus iPhone 4 ir iPhone 5.
Jei neturėtumėte nieko, kas suteiktų mastelio pojūtį, jums atrodytų, kad šie du jaunieji “Pro” yra identiški. Abu yra tos pačios keturių apdailų gamos – sidabrinės, grafito, auksinės ir “Pacific Blue” – ir kiekvienas jų turi tą patį blizgantį, pirštų atspaudus traukiantį nerūdijančiojo plieno apvadą.
Abu telefonai taip pat yra panašiai tvirti, nes priekyje sumontuotas “Ceramic Shield” neva keturis kartus geriau apsaugo nuo kritimo nei įprastas ekrano stiklas. Vis dėlto gana anksti atlikdami bandymus pastebėjome, kad abu telefonai, kaip ir bet kuris kitas telefonas, vis tiek yra jautrūs įbrėžimams.
Tuo tarpu sustiprinta IP68 kategorija leidžia abiem telefonams išbūti panardintiems šešių metrų gylyje iki 30 minučių.
Vienintelis reikšmingas išorinis šių dviejų telefonų skirtumas yra dydis. Kaip ir dera pagal pavadinimą, “iPhone 12 Pro Max” yra gerokai didesnis už “iPhone 12 Pro”: 14 mm aukštesnis, 7 mm platesnis ir 39 g sunkesnis.
Pridėjus didesnį kameros modulį (apie kurį kalbėsime vėliau), “iPhone 12 Pro Max” yra stambesnis nei “iPhone 12 Pro”. Prieš ryždamiesi pirkti didelį telefoną, turite tikrai norėti jo, nes tai nėra toks įrenginys, kurį lengvai įsidėsite į džinsų kišenę ar mažytę rankinę.
Dar vienas nedidelis išorinis skirtumas yra santykinis vizualinis tos ekrano išpjovos poveikis. Vien dėl to, kad “iPhone 12 Pro Max” turi daug didesnį ekraną, “Apple” Face ID įgalinanti juosta didesniame telefone atrodo daug mažiau įkyri.
Ekranas
Žinoma, “iPhone 12 Pro Max” yra toks didelis todėl, kad jo 6,7 colio ekranas yra milžiniškas, užgožiantis “iPhone 12 Pro” 6,1 colio alternatyvą.
Tačiau, nepaisant dydžio, šie ekranai yra nepaprastai panašūs. Mes žiūrime į porą “Super Retina XDR OLED” ekranų, kurių pikselių tankis yra maždaug toks pat – 460 ppi, jie turi tuos pačius HDR10 sertifikatus ir lygiai tokias pačias ryškumo specifikacijas (800 nitų tipinis, 1200 nitų maksimalus).
Tai nuostabūs ekranai, galintys išgauti ryškias, bet tikslias spalvas ir gilią juodą spalvą. Tačiau jie taip pat turi tą patį akivaizdų trūkumą – neturi greito atnaujinimo dažnio.
Nė vienas ekranas, kaip ir jų pirmtakai, negali pagreitinti dažnio daugiau nei 60 Hz. Kadangi jų “Android” konkurentai savaime pasiekia 90 Hz ar net 120 Hz dažnį, tai yra šiek tiek aplaidus dalykas.
Ypač kai “Apple” su “ProMotion” nustatė 120 Hz ekranų technologijos standartą, kuris debiutavo 2017 m. “iPad Pro”. Ji tikrai turėjo patekti ir į šiuos du “Pro” telefonus, galbūt kaip skirtumo nuo “iPhone 12” ir “iPhone 12 mini” taškas.
Be šio minusiuko, abu ekranai, mūsų nuomone, yra vieni geriausių atvaizduojant vaizdus ir vaizdo įrašus.
Kamera
Kol kas viskas panašu, tačiau dabar pasiekėme vieną iš pagrindinių “iPhone 12 Pro Max” ir “iPhone 12 Pro” skirtumų – bent jau popieriuje.
Nors abu telefonai turi 12 megapikselių jutiklių trijulę, apimančią platųjį, itin platųjį ir teleobjektyvą, ir LiDAR jutiklį, pagerinantį automatinį fokusavimą esant prastam apšvietimui, yra pora esminių skirtumų.
Pirmasis ir svarbiausias iš jų – 47 % didesnis pagrindinės plačios kameros vaizdo jutiklis. Tai paaiškina, kodėl “Max” kameros modulis yra pastebimai didesnis, tačiau jis taip pat turi paprastą privalumą – praleidžia kur kas daugiau šviesos nei jo mažasis brolis ir sesuo.
Todėl “iPhone 12 Pro Max” yra prasto apšvietimo karalius, net ir “iPhone 12” asortimente, turinčiame vienodai puikų naktinį režimą. Didesniojo telefono teleobjektyvas taip pat tapo ilgesnis 2,5 karto, palyginti su “iPhone 12 Pro” 2 kartus.
Atmetus šiuos aparatinės įrangos skirtumus, mus nustebino daugumos nuotraukų kokybės panašumas. Tai leidžia manyti, kad “Apple” fotografijos ypatumai slypi jos skaičiavimo algoritmuose ir vaizdo apdorojime, kurie, žinoma, abiejuose telefonuose yra vienodi.
Todėl abiejuose telefonuose galima naudotis tokiomis pažangiomis “Apple” funkcijomis kaip “Smart HDR 3” ir “Deep Fusion”, kurios sumaniai parenka ir sujungia ekspozicijas, kad nuotraukos būtų ryškesnės ir kontrastingesnės. Abiejose nuotraukose taip pat galima naudoti naująjį “ProRAW” standartą, kuris sujungia duomenų gausų “raw” formatą su automatiškai koreguojamu JPEG skaičiavimo patobulinimu.
Abu telefonai turi puikią galimybę fotografuoti naktinio režimo nuotraukas visomis keturiomis kameromis – įskaitant asmenukių kamerą. Tai labai įspūdinga.
O kalbant apie vaizdo įrašus, abu “Pro” gali filmuoti “Dolby Vision” patobulintais 4K ir 60 kadrų per sekundę vaizdo įrašais, ko jų ne “Pro” broliai negali pasiekti.
Trumpai tariant, “iPhone 12 Pro Max” turi geresnę kamerą, tačiau skirtumas nėra toks ryškus, kaip tikėjomės.
Specifikacijos ir veikimas
“iPhone” tapo tokie greiti, kad beveik nebėra prasmės kalbėti apie “Apple” kasmetinius patobulinimus. Tiek “iPhone 12 Pro”, tiek “iPhone 12 Pro Max” yra gerokai greitesni už savo “Android” konkurentus ir 20 % greitesni už praėjusių metų “Apple” modelius.
Tačiau, kai jie lyginami vienas su kitu, praktiškai nėra jokio skirtumo, apie kurį būtų galima kalbėti. Abiejuose telefonuose yra naujasis “Apple” lustas “A14 Bionic” ir 6 GB operatyviosios atminties, kurie yra beveik identiški tiek lyginamuosiuose testuose, tiek mūsų realioje praktikoje.
Programėlių parduotuvėje “App Store” nėra nė vieno 3D žaidimo, kuris priverstų abu telefonus prakaituoti, tas pats pasakytina ir apie intensyvias užduotis, pavyzdžiui, daugiaprogramį darbą ir nuotraukų redagavimą. Šie telefonai šiuo metu yra tokie greiti, kokie tik gali būti, ir tikriausiai tokie bus, kol 2021 m. pabaigoje rinkoje pasirodys “iPhone 13 Pro” ir “iPhone 12 Pro Max”.
Džiaugiamės, kad “Apple” pagaliau pagerino savo saugyklą su dviem “Pro” modeliais. Dabar abiejuose yra standartinė 128 GB, o ne menka 64 GB ankstesnių “Pro”. Prie kasos šią talpą galima padidinti iki 256 arba 512 GB – žinoma, už didelę kainą.
Didelis “Apple” viso “iPhone 12” asortimento pardavimo privalumas yra 5G. Tiek “iPhone 12 Pro”, tiek “iPhone 12 Pro Max” siūlo galimybę prisijungti prie naujos kartos tinklo, jei toks yra. O tokių vietų šiuo metu tikrai nėra daug.
Norėtume labiau džiaugtis 5G, tačiau daugumai žmonių tai vis dar ateities dalykas. Tačiau tai gera funkcija, kurią galima turėti kišenėje, kai tinklo operatoriai pradės diegti 5G ryšį.
Baterija
Didesnis “iPhone 12 Pro Max” korpusas leido “Apple” įtraukti didžiulę bateriją – bent jau pagal “Apple” standartus. 3 687 mAh talpos “Max” elementas lenkia savo 2 815 mAh talpos brolį.
Šiek tiek apmaudu suvokti, kad “Apple” iš tikrųjų sumažino abi baterijas, palyginti su jų tiesioginiais pirmtakais. Tai daugiau nei 200 mAh 12 Pro atveju ir beveik 300 mAh Max atveju.
Tačiau kai kalbama apie tiesioginius palyginimus, “iPhone 12 Pro Max” baterija patogiai laimi, nepaisant to, kad jai tenka valdyti didesnį ekraną. Tai ilgiausiai veikiantis “iPhone 12” asortimento narys ir vienintelis iš keturių telefonų, kuris atlaikys visą dieną intensyvaus naudojimo be “Wi-Fi” prieigos taško.
Naudojant 5G neišvengiamai smarkiau sumažės akumuliatoriaus lygis, tačiau, kaip jau aptarėme, daugumai žmonių dabar tai nebus problema.
Kompanija “Apple” savo senąjį “MagSafe” prekės ženklą pritaikė naujam įmagnetintų priedų standartui, kuris naudingas abiem telefonams. Prie telefono galinės dalies galite prisegti belaidį įkroviklį, kuris veikia panašiai kaip “Qi” belaidis įkroviklis, tačiau yra saugesnis.
Deja, šis “MagSafe” įkroviklis neįtrauktas nei į vieną dėžutę. Taip pat nėra jokio įkrovimo kištuko. Viskas, ką gausite su abiem “Pros”, yra USB-C-žaibolaidis. Jei norite pasinaudoti naująja “Apple” 20 W greitojo įkrovimo galimybe, turėsite išleisti 19 USD / 19 GBP / 29 USD atitinkamam priedui.
Apibendrinimas
“iPhone 12 Pro” ir “iPhone 12 Pro Max” yra pagaminti iš to paties audinio. Tik pastarajame naudojamas didesnis kontūras.
Jei esate didesnių telefonų gerbėjas, “Max” yra akivaizdus pasirinkimas. Tačiau jei nešiojamumas ir naudojimas viena ranka yra didesnis prioritetas, tuomet “Pro” yra geresnis pasirinkimas. Tai supaprastinta išvada, kurią galima padaryti iš mūsų palyginimo, tačiau yra pora papildomų niuansų, kurie šiek tiek pakreipia svarstykles.
Nepaisant panašumų, “iPhone 12 Pro Max” apskritai yra geresnis telefonas. Jis turi geresnę kamerą, kuri užfiksuoja ryškesnius ir ryškesnius vaizdus esant prastam apšvietimui, be to, jo baterija veikia gerokai ilgiau.
Atsidavę fotografijos mėgėjai ir galingi naudotojai turėtų rimtai apsvarstyti “Max”. Tai tiesiog geriausias iš geriausių, o “iPhone 12 Pro” didžiąją dalį jo pranašumo pavogė pigesnis “iPhone 12”.
Daugiau naujienų
„Apple“ pristatė naują ‚MacBook Pro‘ liniją su M4, nano tekstūros ekranu, ‚Center Stage‘ kamera ir kt.
iOS 18.1 su apple intelligence jau čia
„Apple Intelligence“ planuoja startuoti Europos Sąjungoje su „iPhone“ ir „iPad“ kitų metų pradžioje.