Powered by Wetter2.com
January 13, 2025

Kiddo.lt

РУССКИЙ ВОЕННЫЙ КОРАБЛЬ, ИДИ НАХУЙ

“TikTok” savininkės “ByteDance” pajamos 2020 m. padvigubėjo

Darbuotojams išplatintame vidiniame pranešime nurodoma, kad 2020 m. įmonės bendros pajamos šoktelėjo 111 proc. iki 34,3 mlrd. dolerių.
Šie skaičiai rodo, kad “TikTok” ir toliau populiarėja visame pasaulyje.
Jie pasirodė tuo metu, kai “ByteDance” ir kelios kitos Kinijos technologijų milžinės patiria vis didesnį spaudimą iš vyriausybių visame pasaulyje.
Be to, “ByteDance” metinis bendrasis pelnas išaugo 93 % ir pasiekė 19 mlrd. dolerių, o grynieji nuostoliai per tą patį laikotarpį siekė 45 mlrd. dolerių.
Grynasis nuostolis buvo priskirtas vienkartiniam apskaitos koregavimui ir nesusijęs su bendrovės veikla.

Atmintinėje taip pat nurodoma, kad praėjusių metų gruodžio mėn. “ByteDance” visose savo platformose turėjo apie 1,9 mlrd. aktyvių naudotojų per mėnesį.
“ByteDance” atstovas spaudai patvirtino šiuos skaičius BBC.


Baltųjų rūmų spaudimas


Dėl didžiulio “TikTok” populiarumo “ByteDance” atidžiai stebėjo viso pasaulio, įskaitant JAV ir Kinijos, vyriausybės.
Ketvirtadienį “Reuters” pranešė, kad šio mėnesio pradžioje prezidento Joe Bideno pasirašytas įsakas privers kai kurias Kinijos programėles imtis griežtesnių priemonių naudotojų duomenims apsaugoti, jei jos norės likti JAV rinkoje.


Tai įvyko po to, kai prezidentas J. Bidenas atšaukė savo pirmtako Donaldo Trumpo vykdomąjį įsaką, kuriuo JAV buvo uždraustos Kinijos programėlės “TikTok” ir “WeChat”.
Draudimas susidūrė su daugybe teisinių iššūkių ir niekada neįsigaliojo.
Vietoj to JAV prekybos departamentas pareiškė, kad peržiūrės programėles, sukurtas ir plėtojamas “užsienio priešininko”, pavyzdžiui, Kinijos, jurisdikcijoje.
Jis turėtų taikyti “įrodymais pagrįstą požiūrį”, kad nustatytų, ar jos kelia pavojų JAV nacionaliniam saugumui, sakė Prezidentas J. Bidenas.
Ankstesnės administracijos laikais prezidentas D. Trumpas reguliariai atakavo “ByteDance”, kaltindamas “TikTok” grėsme JAV nacionaliniam saugumui.
Politikai ir pareigūnai reiškė susirūpinimą dėl naudotojų asmeninių duomenų perdavimo Kinijos vyriausybei.
TikTok atmetė kaltinimus, kad dalijosi naudotojų duomenimis su Pekinu.
Pekino tikrinimas
Balandžio mėnesį Kinijos reguliavimo institucijos paragino 13 interneto platformų, įskaitant “ByteDance”, laikytis griežtesnių finansinių padalinių taisyklių.
Tai buvo platesnio masto pastangų pažaboti šalies technologijų milžines dalis.
Valdžios institucijos teigė, kad taip siekiama užkirsti kelią monopoliniam elgesiui ir “netvarkingai kapitalo plėtrai”.
Daugelį metų Pekinas laikėsi laisvo požiūrio ir skatino technologijų pramonės augimą.

Bendrovės pertvarkymas


Gegužės mėnesį “ByteDance” paskelbė, kad bendrovės generalinis direktorius ir vienas iš įkūrėjų Zhang Yiming atsistatydins ir iki metų pabaigos pradės eiti naujas pareigas.
Darbuotojams skirtame laiške J. Zhangas teigė, kad jį pakeis kitas įkūrėjas Rubo Liangas.
“Tiesa ta, kad man trūksta kai kurių įgūdžių, kurie yra idealus vadovas. Mane labiau domina organizacinių ir rinkos principų analizė ir šių teorijų panaudojimas siekiant dar labiau sumažinti vadybinį darbą, o ne realus vadovavimas žmonėms”, – rašė P. Zhangas įmonės interneto svetainėje paskelbtame pranešime.
“Taip pat nesu labai socialus, mieliau renkuosi vienišą veiklą, pavyzdžiui, buvimą internete, skaitymą, muzikos klausymąsi ir svarstymus apie tai, kas gali būti įmanoma”, – pridūrė jis.
Šis žingsnis tapo didžiausiu Kinijos technologijų milžinės sukrėtimu nuo jos veiklos pradžios beveik prieš dešimtmetį.