Microsoft oficialiai paskelbė, kad mieste pasirodė nauja “Windows” versija, kuri vadinasi “Windows 11”. Per renginį “What’s next for Windows” bendrovė ką tik pristatė pavadinimą ir sąsają, taip pat nurodė, kada galime tikėtis gauti naująją OS.
Kol kas “Windows 11” apima visiškai naują naudotojo sąsają su centruotu pradžios meniu ir užduočių juosta. Joje pašalintos tiesioginės plytelės ir pakeistos piktogramų tinkleliu, kurį galima pertvarkyti ir prisegti prie naujosios pradžios juostos. Taip pat yra nauja funkcija Widgets, kurioje talpinami tokie dalykai kaip kalendorius, orai, sporto reitingų lentelė ir naujausios žinios. Taip pat patobulintas sisteminis dėklas su nauju pranešimų ir greitųjų veiksmų vartotojo sąsajos padalijimu.
Be to, “Windows 11” patobulintas bendras “Windows” garsas ir dizainas, todėl viskas atrodo ir jaučiasi sklandžiau. Patobulinta “Windows Snap Assist” funkcija – galima rinktis naujus prisegimo išdėstymus ir naują meniu, kuris rodomas užvedus pelės žymeklį ant programų langų, kad būtų galima pasirinkti, kur norite, kad programa būtų prisegta.
Planšetinių kompiuterių “Windows 11” taip pat laukia malonumas, nes “Microsoft” padarė keletą pakeitimų, kad pagerintų bendrą “Windows” patirtį naudojant jutiklinius įrenginius. Pirmiausia aplink programų langus esantys paspaudimo langeliai yra didesni, todėl dabar lengviau keisti jų dydį. Taip pat atsirado naujų gestų, skirtų programėlėms minimizuoti ir maksimizuoti, ir galimybė programėles pritraukti į viršų ir apačią, kai jos veikia portreto režimu. Be to, yra nauja jutiklinė klaviatūra, kuri yra daug geresnė už senąją “Windows 10” klaviatūrą.
Daugeliui vidinių programėlių taip pat suteiktas naujas modernus dizainas ir funkcijos. Failų naršyklė, “Microsoft Store” ir kitos programos yra pertvarkytos “Windows 11”. Taip pat yra nauja “Pokalbių” programa, kuri veikia su “Microsoft Teams” ir pagal numatytuosius nustatymus yra prisegta prie užduočių juostos. Ji pakeičia “Skype” programą, kuri nebėra iš anksto įdiegta.
Nemokamas atnaujinimas jau šį rudenį
“Microsoft” teigia, kad “Windows 11” vartotojams bus pradėta tiekti šį rudenį, o kitą savaitę “Windows Insiders” galės pradėti bandyti išankstinę versiją. “Windows 11” bus nemokamas atnaujinimas “Windows 10” naudotojams, jei turimas kompiuteris atitinka naujus “Windows 11” sistemos reikalavimus.
Minimalūs “Windows 11” sistemos reikalavimai yra tokie:
- Šiuolaikinis 64 bitų procesorius
- 1Ghz taktinis dažnis 2 branduoliai
- 64 GB diskas
- 4 GB RAM
- UEFI, Secure Book capable & TPM 2.0
- 9-inch ekranas su 1366×768 rezoliucija
- DirectX 12 suderinama grafika / WDDM 2.x
Šie minimalūs specifikacijos reikalavimai reiškia, kad “Windows 11” yra pirmoji “Windows” versija, kurią galima naudoti tik 64 bitų kompiuteriuose. 32 bitų “Windows” versija nebesiūloma. Tačiau 32 bitų programos vis dar palaikomos “Windows 11”, todėl problemų dėl programų suderinamumo nekils.
Daugiau naujienų
„Microsoft“ žaidimų pajamos padidėjo 61 %, nes dėmesio centre atsidūrė debesų kompiuterija ir dirbtinis intelektas.
„Black Ops 6“ pasiekė didžiausią premjerinį savaitgalį ‚Call of Duty‘ istorijoje
Dauguma dabartinių dirbtinio intelekto technologijų yra 90 proc. rinkodaros, sako Linusas Torvaldsas