Powered by Wetter2.com
November 2, 2024

Kiddo.lt

РУССКИЙ ВОЕННЫЙ КОРАБЛЬ, ИДИ НАХУЙ

Kaip LTPO telefonų ekranai užtikrina ilgesnį telefonų baterijos veikimo laiką ir dar daugiau

Jei reguliariai sekate gandus apie būsimus telefonus, galbūt pastebėjote terminą LTPO ekranas. Tikėtina, kad ši technologija yra telefonų flagmanų ekranų ateitis, todėl tikriausiai norite sužinoti daugiau apie tai, kuo šis OLED ekranas toks ypatingas.

LTPO, sutrumpintai – žemos temperatūros polikristalinis oksidas, yra nauja ekranų technologija, leidžianti telefonų gamintojams savo įrenginiuose įdiegti kintamą atnaujinimo dažnį (VRR). Tai savo ruožtu palengvina 120 Hz atnaujinimo dažnio įdiegimą į telefonus, taip pat leidžia pailginti baterijos veikimo laiką.

Tokie LTPO ekranai jau pasirodė 2021 m. telefonuose, pavyzdžiui, “Galaxy S21 Ultra” ir “OnePlus 9 Pro”. Analitikai taip pat tikisi, kad jie pasirodys būsimuose atnaujintuose flagmanuose, pavyzdžiui, “iPhone 13 Pro” ir “Samsung Galaxy S22 Ultra”. Čia pastebėsite bendrą tendenciją: kol kas bendrovės LTPO ekranus pasilieka brangiausiems savo įrenginiams.

Taigi, ar verta atnaujinti šiuos LTPO ekranus? Kaip jie veikia? Ir kurie būsimi telefonai gaus LTPO ekranus?

Kas yra LTPO ekranas ir kaip jis veikia?

Prieš pasinerdami į technines detales, pateikiame pagrindinę informaciją apie LTPO: tai silicio oksido medžiaga, skirta palaikyti aukštą, kintamą atnaujinimo dažnį ir kartu išlaikyti aukštą energijos vartojimo efektyvumą. Ji užtikrina, kad telefono 120 Hz režimas nesunaikins jo akumuliatoriaus veikimo laiko.

Pirmoji šią technologiją išpopuliarino “Apple”, tačiau 2021 m. LTPO gamybos karaliumi tapo “Samsung”; teigiama, kad bendrovė sukurs 110 milijonų LTPO ekranų, kuriuos “Apple” vėliau šiais metais įdės į savo “iPhone 13”.

Dabar ilgesnis paaiškinimas.

Telefonų ekranai atrodo kaip vienas stiklo sluoksnis, tiesa? Klystate! Iš tikrųjų jie sudaryti iš kelių skirtingų komponentų sluoksnių, kurie kartu užtikrina ekrano veikimą. Pavyzdžiui, OLED ekranai turi šešis sluoksnius, kai kurie iš jų turi teigiamus arba neigiamus krūvius, kurie padeda skleisti šviesą.

Tarp šių sluoksnių (dabartiniame telefone) yra įmontuotas plonasluoksnis tranzistorius (TFT), pagamintas iš žematemperatūrinio polikristalinio silicio (LTPS). Telefono ekranas negali veikti be TFT, nes stiklas negali veikti kaip puslaidininkis. Ir daugumoje naujausių telefonų TFT yra pagaminti iš LTPS, todėl ekranas išlieka kuo taupesnis.

Oppo Find X3 Pro

LTPS negali palaikyti VRR. Tam reikia TFT sluoksnio, kuriame derinamas LTPS ir indžio galio cinko oksidas (IGZO). Kartu silicio ir oksido hibridinė medžiaga leidžia telefonui greitai perjungti didelį ir mažą atnaujinimo dažnį (Hz) neeikvojant per daug energijos. Ši hibridinė technologija vadinama LTPO.

Ne kiekviename 120 Hz telefone reikalinga LTPO technologija, tačiau tikimės, kad vis daugiau 120 Hz telefonų ją naudos. Jei telefonas nuolat palaikys tokį aukštą atnaujinimo dažnį, jo akumuliatoriaus baterija išseks neįtikėtinai greitai; LTPO ekranai leidžia telefonams sumažinti atnaujinimo dažnį, kai 120 Hz nereikia dabartinei programėlei ar veiklai, todėl juos lengviau naudoti kasdieniame gyvenime.

LTPO naudojamas ne tik telefonų ekranuose ar 120 Hz dažnį palaikančiuose įrenginiuose. Jį rasite ir “Apple Watch 6” laikrodyje, kuriame maksimalus dažnis yra tik 60 Hz. Jo visada įjungtas ekranas, kai nenaudojamas, sumažėja iki 1 Hz, bet palietus ekraną pakyla iki 60 Hz, taip pailginant akumuliatoriaus veikimo laiką. Jis taip pat pasirodė 2017 m. “iPad Pro” ir vėlesniuose “iPad”, palaikančiuose “ProMotion”.

Galaxy S21 Ultra

Ar verta rinktis LTPO?

Kaip jau minėjome, LTPO ekranus jau išbandėme “Galaxy S21 Ultra”, “OnePlus 9 Pro” ir “Oppo Find X3 Pro”. Taigi pažvelkime, kaip šiems trims telefonams sekėsi ekrano kokybės ir baterijos veikimo laiko atžvilgiu.

Mūsų “Galaxy S21 Ultra” apžvalgininkas nebuvo itin sužavėtas telefono “Quad HD” / 120 Hz atnaujinimo dažnio režimu, nes teigė, kad jis pernelyg greitai išdegino telefono 5000 mAh bateriją. Tačiau jis minėjo, kad 1080p režimu kintamas telefono atnaujinimo dažnis užtikrino, kad akumuliatoriaus užtektų visai dienai, nes tam tikroms programoms reikėjo vos 11 Hz.

Mūsų “OnePlus 9 Pro” apžvalgoje apžvalgininkas teigė, kad prisitaikančiojo atnaujinimo dažnio nustatymas “veikė gerai, sklandžiai reguliuodamas ekraną, ir mes nepastebėjome, kai ekranas veikė mažesniu atnaujinimo dažniu”. Akumuliatoriaus veikimo trukmė nebuvo puiki, tačiau nesitikėjome, kad ji bus tokia, kai 6,7 colio telefone su greitu mikroschemų rinkiniu yra 4500 mAh talpos. Be abejo, be LTPO ji būtų kur kas prastesnė.

“Oppo Find X3 Pro” taip pat palaiko VRR iki 120 Hz, ir mūsų apžvalgininkas dar kartą teigė, kad šis režimas veikė gerai, o bet kokie nukritę kadrai nebuvo pastebimi. Baterijos veikimo laikas buvo gana geras, nors intensyvūs žaidimai ir vaizdo įrašų įrašymas ją iškraudavo daug greičiau.

Apskritai LTPO ekranas nesutaupys jūsų akumuliatoriaus, jei nuolat naudojate programas ir žaidimus, reikalaujančius 120 Hz našumo. Tačiau dėl jo įprastesnė veikla bus taupesnė ir jums nereikės nuolat įjungti arba išjungti 120 Hz režimo įvairioms programoms. Jūsų telefonas ir ekranas gali sklandžiai susidoroti su pokyčiais.

Jei planuojate telefone naudoti 120 Hz dažnį, primygtinai rekomenduojame įsigyti modelį su integruotu LTPO.

iPhone 12 pro max

Kurie būsimi telefonai turės LTPO?

Girdėjome gandą po gando, kad du “iPhone 13” modeliai – “13 Pro” ir “13 Pro Max” – turės LTPO ekranus ir 120 Hz palaikymą. Tačiau “Apple” ir “Samsung” nėra vienintelės bendrovės, rimtai žvelgiančios į šią technologiją.

Patikimas telefonų analitikas Rossas Youngas šių metų pradžioje teigė, kad keli labai laukiami telefonai ir sulankstomi įrenginiai turėtų turėti LTPO ekranus:

Galaxy Z Flip 3
Galaxy Z Fold 3
Huawei Mate 50 Pro
iPhone 12S Pro
iPhone 12S Pro Max
Xiaomi Mi 12


Daugelis analitikų mano, kad 2021 m. “iPhone” bus pažymėtas kaip “iPhone 12S”, o ne “iPhone 13”. Tačiau atmetus pavadinimą, “Pro” ir “Max” versijos beveik neabejotinai turės LTPO komponentus.

Taip pat tikimės, kad “OnePlus 9T”, kaip ir “9 Pro”, turės LTPO ekraną.

Žengiant į ateitį, vis daugiau telefonų turėtų turėti LTPO ekranus, bent jau pagal Youngą. Jis tviteryje rašė, kad “2023 m. LTPO pagrindo plokštumos aplenks LTPS AMOLED išmaniuosiuose telefonuose JAV dolerių pagrindu, o per tą laikotarpį didelį įsisavinimą užtikrins “Apple”…”.

Nežinome, ar pigesni telefonai atsisakys LTPS, ar LTPO artimiausioje ateityje liks skirtas tik prabangesniems modeliams. Tačiau nepaisant to, LTPO čia liks.