“Apple” žengia svarbų žingsnį, kuris leis kūrėjams pagerinti savo programų našumą “iPhone” ir “iPad” telefonuose, nes nuo šio rudens programoms bus suteikta galimybė naudotis didesne įrenginio atmintimi arba operatyviąja atmintimi.
Šiuo metu programėlės gali naudoti tik tiek operatyviosios atminties, kiek jos gali naudoti, neatsižvelgiant į tai, kiek jos turima prietaise. Pavyzdžiui, nors aukščiausios klasės “iPad Pro M1” turi 16 GB operatyviosios atminties, “iPadOS 14” programėlės gali naudoti tik 5 GB. 16 GB operatyviosios atminties yra didžiausias kada nors “iPhone” ar “iPad” pasiūlytas operatyviosios atminties kiekis, o 5 GB apribojimas reiškia, kad programėlės negali išnaudoti net pusės to, ką gali pasiūlyti “iPad Pro”.
Vakar kūrėjams išleistoje antrojoje “iOS” ir “iPadOS 15” beta versijoje “Apple” pristato naują teisę, kurios kūrėjai gali prašyti, kad jų programoms būtų suteikta daugiau atminties. “Apple” teigia, kad ši teisė informuos sistemą, jog programa “gali veikti geriau, jei viršys numatytąją programos atminties ribą”. “Apple” kūrėjų dokumentuose nenurodoma, kiek papildomos operatyviosios atminties gali būti skirta programėlei, taip pat teigiama, kad tai taikoma tik “palaikomiems įrenginiams”.
Pridėkite šią teisę prie savo programos, kad informuotumėte sistemą, jog kai kurios pagrindinės jūsų programos funkcijos gali veikti geriau, jei palaikomuose įrenginiuose bus viršyta numatytoji programos atminties riba. Jei naudojate šią teisę, įsitikinkite, kad jūsų programėlė vis tiek veikia teisingai, jei papildomos atminties nėra.
Nors “Apple” nenurodo, kiek papildomos operatyviosios atminties gali prašyti programėlė, iš dokumentų formuluotės, kurioje kūrėjams patariama naudoti funkciją “nustatyti turimos atminties kiekį”, galima spręsti, kad programėlių prašomos atminties riba gali būti gana didelė.
Mažai tikėtina, kad “Apple” leis kūrėjams naudoti visą įrenginyje esančią atmintį. Nors toks scenarijus gali būti naudingas aukštos klasės profesionalioms programoms “iPad Pro”, jis gerokai sulėtintų sistemą ir apsunkintų daugiafunkcinį darbą su įvairiomis programomis. “iPad Pro” naudotojai, o pastaruoju metu – dėl “iPad Pro” M1, skundėsi, kad “iPadOS” riboja tikrąjį “iPad” našumo potencialą.
Nepaisant daugelio naudotojų vilčių, “iPadOS 15” neįdiegė jokių svarbių funkcijų, kurios leistų visapusiškai išnaudoti “iPad”, konkrečiai – “iPad Pro” su “M1” varikliu, aparatinės įrangos privalumus. Tačiau galimybė programoms prašyti prieigos prie daugiau įrenginyje esančios operatyviosios atminties padės programoms išnaudoti dar daugiau įrenginio galimybių.
Naująją teisę kūrėjai gali išbandyti, tačiau programėlėms “App Store” parduotuvėje ji bus prieinama tik šį rudenį, kai pasirodys “iOS” ir “iPadOS 15”, taip pat “watchOS 8”, “tvOS 15” ir “macOS Monterey”.
Daugiau naujienų
„Apple“ pristatė naują ‚MacBook Pro‘ liniją su M4, nano tekstūros ekranu, ‚Center Stage‘ kamera ir kt.
iOS 18.1 su apple intelligence jau čia
„Apple Intelligence“ planuoja startuoti Europos Sąjungoje su „iPhone“ ir „iPad“ kitų metų pradžioje.