Šiandien “Microsoft” surengė renginį, kuriame pristatė “Windows 11” – naujos kartos “Windows” su nauju dizainu, naujomis įvairiapusiškumo galimybėmis, žaidimų patobulinimais ir kt. Vienas iš svarbių pranešimų buvo tas, kad nuo “Windows 11” kompiuteriuose bus galima paleisti “Android” programas.
Logiška, būtų, kad “Microsoft” bendradarbiautų su “Google Play Store” ir siūlytų “Android” programėles savo platformose. Tačiau bendrovė eina kitu keliu ir bendradarbiauja su “Amazon”, kad atvertų “Windows 11” “Android” programėlėms. Kaip praneša “The Verge”, “Amazon” programėlių prekyvietėje siūlomos “Android” programėlės naudotojai ieškos tiesiai naujai pertvarkytoje “Microsoft App Store” parduotuvėje.
“Android” programėlės platformoje bus paleidžiamos naudojant “Intel” “tilto” technologiją. Kaip ir tradicines “Windows” programėles, “Android” programėles galima pridėti prie naujos centruotos “Windows” užduočių juostos, prisegti ir perkelti į skirtingus daugiaprogramės užduočių atlikimo režimus. Konkrečios detalės, pavyzdžiui, aparatinės įrangos reikalavimai ir kūrėjų poreikis užtikrinti, kad jų “Android” programėlės veiktų “Windows 11” sistemoje, kol kas nežinomos.
Microsoft pranešimas verčia lyginti su Apple pranešimu su MacOS Big Sur praėjusiais metais ir jos perėjimu prie Apple silicio. Dėl “Apple” silicio ir bendros “Mac”, “iPhone”, “iPad” ir “Apple Watch” architektūros “macOS” dabar gali paleisti “iPhone” programėles.
Nepaisant geriausių “Apple” ketinimų, “iOS” programėlių paleidimas “Apple” silicio “Mac” kompiuteriuose buvo sudėtingas dėl to, kad “Mac” įvestis yra visiškai pagrįsta taksofonu ir klaviatūra, o ne tiesioginiu lietimu, kuriam iš pradžių buvo sukurtos programėlės. Šią problemą “Apple” bandė išspręsti pristatydama jutiklines alternatyvas, kurios “Mac” manipuliatorių paverčia “virtualiu jutikliniu ekranu”.
Daugiau naujienų
„Microsoft“ žaidimų pajamos padidėjo 61 %, nes dėmesio centre atsidūrė debesų kompiuterija ir dirbtinis intelektas.
„Black Ops 6“ pasiekė didžiausią premjerinį savaitgalį ‚Call of Duty‘ istorijoje
Dauguma dabartinių dirbtinio intelekto technologijų yra 90 proc. rinkodaros, sako Linusas Torvaldsas