Už | Prieš |
Puikus akumuliatoriaus veikimo laikas | Sudėtingas valdymas |
Neįtikėtinas ekranas | Nėra ekrane esančio pirštų atspaudų jutiklio |
3,5 mm ausinių lizdas | Brangus |
Dviejų minučių apžvalga
“Sony Xperia 1 III” yra geriausias išmanusis telefonas, kokį bendrovė yra sukūrusi per daugelį metų, turintis aukščiausio lygio išmaniojo telefono ekraną, puikų akumuliatoriaus veikimo laiką ir universalią kamerą, kuria naudotis lengviau nei ankstesniuose “Sony” telefonuose.
Šis telefonas tinka ne visiems – “Sony” požiūris į telefonus pasižymi tam tikrais unikaliais elementais, todėl jis gali būti ne jums, tačiau jei jums patinka “Sony” išmanieji telefonai arba norite išbandyti kažką šiek tiek kitokio, šis telefonas gali būti skirtas jums.
“Sony” kuria dainą ir šokį apie tai, kad tai yra pirmasis pasaulyje 4K 120 Hz išmanusis telefonas, nors šis teiginys nėra toks įspūdingas, kaip skamba, nes “Sony” šiuo metu yra vienintelis prekės ženklas, gaminantis 4K telefonus. Tačiau šis 120 Hz atnaujinimas daro šį ekraną geresnį nei bet kada anksčiau, o itin sklandus slinkimas yra itin aukštos raiškos torto viršūnė.
21:9 ekrano kraštinių santykis bus ne visiems – jis sukurtas taip, kad žiūrint vaizdo įrašus būtų galima mėgautis “dideliu ekranu”, ir tai turi didelę įtaką telefono dizainui, todėl jį bus sunku laikyti žmonėms, turintiems mažesnes rankas. Vis dėlto tai yra geriausias ekranas, kokį jau kurį laiką matėme iš “Sony”, ir jis yra vienas geriausių iki šiol išleistuose 2021 m. telefonuose.
Fotoaparatas buvo patobulintas, palyginti su “Xperia 1 II” – naujos funkcijos nekeičia žaidimo, tačiau bendrovė įtraukė kintamą teleobjektyvo kamerą ir keletą pagrindinio fotografavimo įrenginio patobulinimų, dėl kurių šis telefonas fotografavimui yra stipresnis nei ankstesni “Sony” telefonai.
Tiesą sakant, mums pasirodė, kad tai yra lengviausiai naudojama “Sony” telefono kamera per kurį laiką. Automatinis režimas veikia gerai, o jei norite pažaisti su nustatymais, pamatysite, kad per išsamią fotografavimo programėlę galima dar daugiau.
Telefono viduje yra “Qualcomm Snapdragon 888” mikroschemų rinkinys ir 12 GB operatyviosios atminties, kuri, mūsų manymu, testavimo metu buvo įspūdingo našumo, be to, galite rinktis 256 GB arba 512 GB talpos atmintį. Tai daug galios ir daugiau nei pakankamai vietos vidutiniam naudotojui.
“Sony” čia taip pat pagerino akumuliatoriaus veikimo trukmę, padidindama elemento dydį, taip pat įgyvendindama keletą naujų optimizavimų, kuriuos įgalina naujasis mikroschemų rinkinys. Nustatėme, kad telefonas net ir intensyviai naudojantis galėjo veikti visą dieną, be to, yra naujų belaidžio įkrovimo funkcijų, pavyzdžiui, atvirkštinis įkrovimas.
Negalima paneigti, kad “Xperia 1 III” kaina yra didelė, o 21:9 kraštinių santykio dizainas kai kuriuos taip pat atbaidys. Tačiau jei jums tai ne problema ir norite labai pajėgaus išmaniojo telefono su puikiu ekranu, “Xperia 1 III” gali būti puikus telefonas jums.
Sony Xperia 1 III išleidimo data ir kaina
“Sony Xperia 1 III” buvo atskleista 2021 m. balandžio 14 d., o oficiali išleidimo data buvo rugpjūčio 19 d. . Tai ilgas laiko tarpas nuo paskelbimo iki pardavimo.
Telefono kaina yra 1199 svarai sterlingų (maždaug 1650 JAV dolerių, 2200 Australijos dolerių), t. y. šiek tiek daugiau nei “Xperia 1 II” pradinė kaina.
Sony patvirtino, kad telefoną bus galima įsigyti JAV ir Jungtinėje Karalystėje, tačiau kol kas nežinoma, ar jis pasieks Australiją. Sony tradiciškai neprekiauja savo telefonais Australijoje, todėl nesitikime, kad jis ten bus pristatytas.
Dizainas
“Sony Xperia 1 III” dizainas iš esmės nesiskiria nuo naujausių “Sony” flagmanų, todėl jei matėte ankstesnius bendrovės telefonus, galite tikėtis panašaus dalyko.
Čia sugrįžta tas pats pailgas ir siauras dizainas su 6,5 colio 21:9 kraštinių santykio ekranu. Toks kraštinių santykis reiškia, kad telefonas yra ilgesnis už daugelį konkuruojančių flagmanų, pavyzdžiui, “Samsung Galaxy S21 Ultra” ir “Xiaomi Mi 11”.
Pagrindinis šio telefono skirtumas nuo 2020 m. “Sony Xperia 1 II” yra tas, kad jis yra šiek tiek storesnis – taip yra tam, kad tilptų didesnė baterija, apie kurią rašysime toliau. Tačiau jis nėra per storas ir jaučiasi užtikrintai aukščiausios kokybės.
Telefonas sveria 186 g, o jei pasirinksite “Xperia 1 III” su “mmWave 5G” versija (tokia parduodama JAV), svoris padidės dar keliais gramais.
Telefono galinė dalis yra stiklinė ir padengta šlifuotu paviršiumi, todėl jį lengva laikyti, nors dėl savo dydžio (165 x 71 x 8,2 mm, 21:9 kraštinių santykio) jis yra nepatogus patogiai paimti mažesnes rankas turintiems žmonėms – jei esate vienas iš tokių žmonių, rekomenduotume įsigyti telefono dėklą, nes gali būti, kad jį lengvai numesite.
Garsumo valdiklis ir įjungimo mygtukas yra dešiniajame telefono krašte, o pirštų atspaudų skaitytuvas įmontuotas į įjungimo mygtuką, todėl neturite jutiklio ekrane, kaip daugelyje kitų šios kainos telefonų.
Po įjungimo mygtuku yra “Google Assistant” mygtukas, kuriuo bandymų metu daug nesinaudojome. Jis yra lygiai su telefonu, todėl mažai tikėtina, kad jį paspausite netyčia.
Šios briaunos apačioje taip pat yra specialus fotoaparato užrakto mygtukas, kuris išdėstytas taip, kad jį būtų lengva paspausti laikant telefoną kraštovaizdžio režimu; “Sony” netgi įspaudė jį “Xperia 1 III”, kad būtų lengviau suprasti, kurį mygtuką spaudžiate.
Apatinėje briaunoje yra USB-C jungtis, kairėje pusėje – SIM kortelės dėklas, o viršutinėje briaunoje – 3,5 mm ausinių lizdas.
“Xperia 1 III” taip pat turi priekinius stereo garsiakalbius, kurie visuomet buvo “Sony” aukščiausios klasės telefonų išskirtinumas. Šios kartos garsiakalbiai yra 30 % garsesni ir tai yra pastebimas skirtumas; jei norite telefono su puikiais garsiakalbiais, šis telefonas yra rimtas pretendentas.
Ekranas
“Sony” parduoda “Xperia 1 III” su užrašu, kad tai pirmasis pasaulyje išmanusis telefonas su 4K 120 Hz ekranu. Kaip minėjome, tai nėra didelė staigmena, nes “Sony” šiuo metu yra vienintelė bendrovė, siūlanti 4K ekranus išmaniuosiuose telefonuose, tačiau tai nereiškia, kad patirtis nėra fantastiška.
4K skiriamoji geba išmaniojo telefono ekrane dėl riboto dydžio dažnai būna nenaudinga – ypač 6,5 colio ekrane kartais gali būti sunku pastebėti skirtumą tarp QHD ir 4K skiriamosios gebos, tačiau žiūrint 4K filmus ir vaizdo įrašus jis pastebimas.
Tuo tarpu 120 Hz atnaujinimo dažnis keičia situaciją – ankstesniuose 4K “Sony” išmaniuosiuose telefonuose nebuvo siūlomas aukštesnis nei 60 Hz dažnis. 120 Hz reiškia, kad vaizdas ekrane atsinaujina 120 kartų per sekundę, o tai reiškia, kad vaizdas ekrane atrodys sklandžiau, kai žaisite žaidimus, žiūrėsite filmus ar net tiesiog slinkdami “Instagram” kanalu.
“Xperia 1 III” yra du vaizdo kokybės režimai: standartinis režimas (įjungtas pagal numatytuosius nustatymus) arba režimas “Creator”, kuris skirtas ištikimam spalvų atkūrimui ir įvairiems kitiems vaizdo apdorojimo patobulinimams, kad turinys atrodytų kuo panašesnis į tai, kaip norėjo jo kūrėjai.
Pastebėjome, kad šį režimą naudojame dažniau, ir neatrodo, kad jis turėtų neigiamos įtakos telefono akumuliatoriaus veikimo trukmei. Spalvos nebuvo tokios ryškios naršant telefono naudotojo sąsajoje, tačiau vaizdo įrašuose jos atrodė tikroviškesnės.
Jei ieškote telefono, kuriuo galėtumėte žiūrėti filmus, vaizdo įrašus ar televizijos laidas, “Xperia 1 III” yra puikus pasirinkimas. 21:9 kraštinių santykis taip pat suteikia unikalią galimybę žaisti mobiliuosius žaidimus, nes leidžia matyti daugiau žaidimo aplinkos nei kituose telefonuose.
Kamera
“Sony” savo 2021 m. išmaniojo telefono flagmano kameros patirtį patobulino, o ne iš pagrindų pakeitė, ir tai nėra blogai. Automatinio režimo kamera nėra absoliučiai geriausia rinkoje, tačiau pastebėjome, kad ji užfiksavo vaizdus, kurie prilygsta daugumos 2021 m. aukščiausios klasės telefonų vaizdams.
Kamerų masyvo viršuje yra 12 MP f/1,7 diafragmos 24 mm plačiakampė fotokamera, kuri atlieka pagrindinės kameros funkciją. Taip pat yra 12 MP f/2,2 16 mm itin plati kamera, skirta tiems atvejams, kai į kadrą reikia įtraukti daugiau žmonių arba daugiau scenos.
Išskirtinis “Xperia 1 III” kameros sąrankos elementas yra adaptyvioji teleobjektyvo kamera, kurią sudaro 12 MP jutiklis ir du objektyvai – f/2,3 70 mm teleobjektyvas ir f/2,8 105 mm objektyvas, užtikrinantis dar didesnį pasiekiamumą.
Kodėl jums reikėtų adaptyviosios kameros? Sony teigia, kad tai greitesnis būdas nei perjungti du atskirus teleobjektyvo fotoaparatus, o mūsų bandymų metu nustatėme, kad fotoaparato naudojimas yra sklandus ir gali pasiūlyti puikią vaizdo kokybę bei lankstesnį naudojimą nei kituose telefonuose.
70 mm objektyvas skirtas priartinti iki 2,9 karto, o 105 mm objektyvas siūlo 4,4 karto priartinimą; be to, yra skaitmeninis priartinimas iki 12,5 karto. Priartinimas nepasiūlys tokios pat kokybės kaip “Samsung” teleobjektyvo priartinimas tokiuose gaminiuose kaip “Galaxy S21 Ultra”, tačiau kartu su pagrindine kamera jis suteikia gerų galimybių.
Jei ieškote būtent teleobjektyvo, geriau rinkitės pavyzdinį “Samsung” telefoną, tačiau “Xperia 1 III” tai yra malonus privalumas, kuris pravers, kai norėsite užfiksuoti tolimus kadrus. Štai pavyzdys, ką gali “Xperia 1 III” telefotografijos kameros:
Pagrindinė “Xperia 1 III” fotografijos funkcija, apie kurią kalba “Sony”, yra bendrovės spartaus automatinio fokusavimo technologija Dual PDAF. Mūsų bandymų metu ši funkcija veikė fantastiškai – fotoaparatas galėjo sekti objektus, pavyzdžiui, gyvūnus ar žmones, ir užtikrinti, kad paspaudus užrakto mygtuką būtų mažesnė tikimybė, jog jie bus neryškiai užfiksuoti.
Tai ypač naudinga, kai fotografuojate naminius gyvūnus ar kitus gyvūnus, kurie negali būti ramūs, kol fotografuojate jų portretą, o automatinis fokusavimas reiškė, kad nuolat gaudavome puikų vaizdą.
Vaizdai yra įspūdingo detalumo, o spalvos tikroviškos. Spalvos gali būti ne visai pagal jūsų skonį – pavyzdžiui, “Samsung” ir “iPhone” fotoaparatai sukuria šiek tiek gyvesnį vaizdą – tačiau jei norite spalvų, kurios kuo labiau atitiktų tai, ką matote realiame gyvenime, su “Xperia 1 III” nesuklysite.
Priekinė kamera yra lygiai tokia pati, kaip ir “Xperia 1 II”, kuri, mūsų nuomone, užtikrino geros kokybės asmenukes. Ši kamera įrengta telefono viršuje esančiame rėmelyje ir yra 8 MP f/2,0 kamera, kurios pakanka neįprastoms nuotraukoms socialinei žiniasklaidai ir vaizdo skambučiams.
Specifikacijos ir našumas
“Xperia 1 III” yra įrengtas taip, kad užtikrintų flagmano našumą, nes jame veikia aukščiausios klasės “Qualcomm Snapdragon 888” ir 12 GB operatyviosios atminties.
Telefoną galite įsigyti su 256 arba 512 GB atmintimi, tačiau, kitaip nei ankstesnėse kartose, su abiem atvejais gausite 12 GB RAM, o jei prireiktų daugiau atminties, galite ją išplėsti naudodami microSD lizdą.
Kasdieniame naudojime pastebėjome, kad “Xperia 1 III” pasižymi aukščiausio lygio išmaniojo telefono našumu – juo galima paleisti bet kokį žaidimą, kurį rasite “Google Play” parduotuvėje, o programėlės įkeliamos taip greitai, kaip ir galima tikėtis iš aukščiausios klasės telefono.
Nesusidūrėme su jokiais užstrigimais, o įdiegta “Android 11” programinė įranga veikė sklandžiai. “Sony” ant “Android” uždeda savo vartotojo sąsają – mums patinka jos išvaizda, be to, ji siūlo keletą papildomų funkcijų, kurių negausite naudodami “Android”.
Mūsų “Geekbench 5” testuose “Xperia 1 III” surinko vidutiniškai 3233 taškus, t. y. šiek tiek mažiau, nei tikėjomės iš 2021 m. aukščiausios klasės telefono. Pavyzdžiui, “Samsung Galaxy S21” surinko 3367 taškus (tai versija su “Exynos 2100” mikroschemų rinkiniu), o “OnePlus 9 Pro” jį aplenkė su 3630 taškų.
Ant popieriaus tai gali atrodyti prastai, tačiau naudodami realiame pasaulyje nepastebėjome jokių našumo trūkumų, palyginti su “OnePlus 9 Pro”.
5G yra didelis “Xperia 1 III” dėmesys, ir tai yra pirmas kartas, kai “Sony” pasiūlė naujos kartos interneto technologiją savo JAV pavyzdiniame telefone. JAV parduodamas šio telefono variantas suderinamas su mmWave technologija.
Atlikę ribotus bandymus (pandemijos apribojimai apribojo mūsų kelionių galimybes) nustatėme, kad 5G ryšys veikia gerai, o signalo stiprumas ir patikimumas prilygsta kitiems tokio tipo telefonams.
Baterija
“Sony” čia įdėjo didesnį akumuliatorių nei į “Xperia 1 II”, ir tai pastebimas skirtumas – telefonas veikia bent valandą ilgiau nei bandymų metu su paskutinės kartos telefonu.
Tai 4500 mAh talpos baterija, palyginti su 4000 mAh talpos baterija “Xperia 1 II”. Popieriuje tai neatrodo didelis skirtumas, tačiau kartu su “Snapdragon 888” įgalintais energijos naudojimo optimizavimais pastebėjome, kad tai yra pastebimas skirtumas.
Dažnai pastebėdavome, kad pasibaigus darbo dienai “Xperia 1 III” įkraunamas pakankamai, o apie 23 val. vakaro visada likdavo apie 10 % įkrovos.
“Sony” taip pat patobulino greitojo įkrovimo funkciją, todėl kartu su telefonu gausite 30 W įkroviklį. Nors daugelis kitų gamintojų atsisakė įkroviklio iš dėžutės, “Sony” nusprendė ir toliau jį įtraukti.
Ką praktiškai reiškia 30 W įkrovimas? Teoriškai tai reiškia, kad jei telefonas įkrautas iki nulio, jis bus įkrautas iki 50 % vos per 30 minučių, ir, panaudoję dėžutėje esantį įkroviklį, įsitikinome, kad tai atitinka tikrovę.
Belaidis įkrovimas čia taip pat yra galimybė, nors dar turime sužinoti tikslius statistinius duomenis.
Pirmą kartą “Sony” čia taip pat įtraukė atvirkštinį belaidį įkrovimą, kuris, mūsų nuomone, veikia gerai – tai leidžia įkrauti tokius įrenginius kaip ausinės, išmanieji laikrodžiai ar kiti telefonai iš telefono baterijos.
Tai ypač naudinga, jei, pavyzdžiui, jūsų ausinės išsikrovė ir norite jas greitai įkrauti. Kaip ir kitų prekių ženklų atvirkštinio įkrovimo technologijų atveju, įkrovimo greitis nėra itin įspūdingas, tačiau stumtelėjus tai naudinga.
Ar verta pirkti?
Tik jei…
Norite geriausio ekrano
Ne visiems reikia 4K ekrano telefone, bet jei norite telefono su fantastišku ekranu, “Sony Xperia 1 III” yra puikus pasirinkimas – 120 Hz atnaujinimas taip pat yra didelis patobulinimas.
Reikia ilgai veikiančios baterijos
“Sony” pagerino “Xperia 1 III” akumuliatoriaus veikimo laiką – pastebėjome, kad jis veikia ilgiau nei ankstesniuose “Sony” telefonuose, o jo akumuliatoriaus veikimas yra vienas geriausių rinkoje. Be to, jis turi keletą papildomų funkcijų, pavyzdžiui, atvirkštinį belaidį įkrovimą.
Norite turėti 3.5mm audio jungtį
Po kelerių metų, kai pripratome prie “Android” telefonų, atsisakiusių 3,5 mm ausinių lizdo, dabar matome, kad “Sony” vėl priėmė šią technologiją. Jei tikrai norite ausinių lizdo ir jums reikia aukščiausios klasės telefono, šis telefonas greičiausiai yra geriausias jums.
Nepirkite jei…
Jums reikia pigaus telefono
“Xperia 1 III” yra aukščiausios klasės “Sony” telefonas, o jo kaina yra atitinkama. Jei ieškote pigesnio “Sony” telefono, galite apsvarstyti senesnės kartos įrenginį arba “Xperia 5 III”.
Jums reikia patogiai rankoje gulinčio telefono
Kai kam “Xperia 1 III” bus šiek tiek nepatogu laikyti rankose, ypač jei esate įpratę prie mažesnio prietaiso. 21:9 kraštinių santykis bus puikus daugeliui žmonių, tačiau jis tinka ne visiems, todėl jei nesate tikri, ar tai jums tinkama forma, rekomenduojame ieškoti telefono parduotuvėje, kad galėtumėte jį išbandyti patys.
Norite ekrane esančio pirštų atspaudų skaitytuvo
“Sony” pirštų atspaudų skaitytuvą išsaugojo išmaniojo telefono dešiniajame krašte esančiame maitinimo mygtuke. Jei esate ekrane esančių pirštų atspaudų jutiklių gerbėjas arba norite jį išbandyti, šis telefonas ne jums.
Daugiau naujienų
„Microsoft“ žaidimų pajamos padidėjo 61 %, nes dėmesio centre atsidūrė debesų kompiuterija ir dirbtinis intelektas.
„Black Ops 6“ pasiekė didžiausią premjerinį savaitgalį ‚Call of Duty‘ istorijoje
Dauguma dabartinių dirbtinio intelekto technologijų yra 90 proc. rinkodaros, sako Linusas Torvaldsas