Powered by Wetter2.com
November 2, 2024

Kiddo.lt

РУССКИЙ ВОЕННЫЙ КОРАБЛЬ, ИДИ НАХУЙ

Kodėl milžiniški “E Ink” ekranai, tokie kaip “Boox Note Air”, yra nuvertinta technologija

Dabar jis ypač naudingas, nes po praėjusių metų, praleistų prie ekranų labiau nei bet kada anksčiau, mūsų išvargintiems akių obuoliams reikia pertraukos. Vienas iš būdų pailsėti (be tikros knygos) – skaityti “E Ink” ekrane, kuris gali būti lengvesnis akims, ypač naktį.

Intriguojantis šios technologijos pavyzdys, kuriuo pastaruoju metu naudojuosi, yra “Onyx Boox Note Air” – viena iš keleto didesnio ekrano “E Ink” skaityklių, skirtų ir knygų skaitytojams, ir užrašų mėgėjams.

“E Ink” puikiai tinka ilgam skaitymui ir neblogai tinka užrašams. Labai gaila, kad vienintelis E Ink gaminys, kurį dauguma žmonių yra matę, yra “Amazon Kindle”, kuris yra labai specializuotas prietaisas, puikiai atliekantis vieną dalyką, bet turintis trūkumų. Įprasto “Kindle” 6 colių ekranas yra skausmingai mažas (bent jau mano amžiuje). “Kindle Oasis” yra šiek tiek didesnis, bet net ir 7 colių ekranas yra gana mažas. Anksčiau “Amazon” pardavinėjo 9,7 colių “Kindle” su dideliu ekranu, vadinamą “Kindle DX”, tačiau jis buvo trumpalaikis ir brangus, o 2009 m., kai buvo pradėtas pardavinėti, kainavo 490 JAV dolerių.

“Boox Note Air” nedaug ką pagerina dėl kainos. 480 JAV dolerių, tai vis dar daug daugiau nei paprastas “iPad” ar “Kindle Oasis”. Tačiau jame suderintas 10,3 colio “E Ink” ekranas ir “Android 10” operacinė sistema, įskaitant “Google Play” parduotuvę. Tai suteikia jam pranašumą prieš “ReMarkable 2”, panašios kainos 10,3 colio “E Ink” skaitytuvą.

Pridėkite pagrindines skaitymo programas

Per “Google Play” parduotuvę galite atsisiųsti oficialią “Kindle” programėlę ir pasiekti “Kindle” biblioteką “Boox”. To negalite padaryti “ReMarkable 2”, nebent jums pavyktų įveikti “Amazon” failų šifravimą ir konvertuoti elektronines knygas į PDF. Štai kodėl jis labiau siūlomas kaip užrašų, piešimo ir PDF skaitymo įrenginys.

Be “Kindle” programėlės, “Boox Note Air” galite naudoti “Kobo” ir “Nook” programėles, taip pat daugumą kitų elektroninių knygų programėlių. Taip pat išbandžiau keletą populiarių “Android” programų, įskaitant “TikTok” ir “YouTube”, ir galima sakyti, kad jos techniškai veikė, tačiau dėl “E Ink” ekrano apribojimų, ypač jo atnaujinimo dažnio, dauguma su skaitymu nesusijusių programų yra tik koncepcijos įrodymas. Taip pat verta paminėti, kad jei pirmą kartą bandydami prisijungti prie “Google Play” parduotuvės su “Boox” patirsite klaidą, vadovaukitės čia pateiktais patarimais, man tai pavyko.

Boox Note Air veikia Qualcomm Snapdragon 636 procesorius, taip pat randamas kai kuriuose Amazon Fire HD planšetiniuose kompiuteriuose. Jis pakankamai spartus, jei naudojate vieną iš kelių “E Ink” optimizuotų programų. Dėl kitų “Boox” ekosistemos dalių – meniu, ekrano reakcijos greičio, atnaujinimo dažnio – jis apskritai nėra labai spartus.

Tačiau manau, kad tai yra gerai. Puiki knygų skaitymo patirtis turi būti pamatuota, o ne skubota.

Skaitymas per “Kindle” programėlę “Boox” HD ekrane su 227 taškais colyje buvo malonumas, ypač palyginti su skaitymu ankštame “Kindle” ar “Kindle Oasis” ekrane. Priekiniame apšvietime yra du ryškumo ir spalvų temperatūros reguliavimo slankikliai, nes be šviesos šaltinio tamsoje “E Ink” ekrano nematysite. Man labiau patinka “Oasis” fiziniai puslapių perkėlimo pirmyn ir atgal mygtukai, tačiau šiame didesniame ekrane puslapius perbraukti pirštu buvo patogu.

Taip pat yra integruota užrašų rašymo programa, kuri man leido stebėtinai laisvai naudotis pridedamu rašikliu. Galėjau atlikti visus tuos pačius paprastus laisvosios rankos eskizus, kuriuos paprastai atlieku bandydamas jutiklinio ekrano įrenginį su rašikliu, pavyzdžiui, “Apple Pencil” arba “Microsoft” “Surface Pen”. Matinė ekrano danga suteikė rašymui ir eskizavimui vilkimo popieriumi pojūtį, kurio trūksta daugeliui blizgių ekranų. Tai pavyko padaryti naudojant pridedamą programėlę “Notes” – su trečiųjų šalių eskizavimo programėlėmis man sekėsi prasčiau.

Tačiau ignoruokite beveik visas kitas programas

“Boox Note Air” sąsajoje yra daug piktogramų, meniu ir subkategorijų. Man patiko šis prietaisas, kai tik įpratau atsisakyti viso vizualinio triukšmo ir susitelkti į tai, ką jis tikrai gerai daro.

Kaip ir aš, tikriausiai norite skaityti knygas (naudodami bet kurią mėgstamą elektroninės skaityklės programą) ir galbūt šiek tiek eskizuoti ar užsirašinėti rašikliu. Tai ir viskas. Visa kita yra triukšmas. Yra skirtukas “Parduotuvė”, kuriame iš esmės suteikiama prieiga prie nemokamų, viešai prieinamų elektroninių knygų pagal “Project-Gutenberg” projektą. Ačiū, spėju. Taip, galite pabandyti apskaičiuoti arbatpinigius naudodami skaičiuotuvo programą arba išsiųsti el. laišką naudodami el. pašto programą. Bet visa tai bus daug mažiau varginantis darbas naudojant tiesiog bet kurį kitą jūsų turimą prietaisą.

Skirtingai nei “Kindle”, pažadinimo iš miego funkcijos veikimas labai skiriasi. Kartais ji veikia beveik akimirksniu. Palikus jį nakčiai ar ilgiau, turėjau paspausti ir palaikyti įjungimo mygtuką, kad jį pažadinčiau, o tai buvo prastas palyginimas su mano “Kindle Oasis” pažadinimu bet kuriuo metu.

Prie mano pavyzdinio įrenginio “Boox” pridėjo gražų austinį dėklą, kuris paprastai atskirai parduodamas už 40 JAV dolerių. Kartu planšetė, rašiklis ir dėklas sveria tik apie 1,5 kg (680 g), o “Boox” teigia, kad baterija turėtų veikti iki keturių savaičių vienu įkrovimu. Tačiau šis rodiklis labai keisis, priklausomai nuo to, kiek naudosite prietaisą ir kokį lygį nustatysite integruotam apšvietimui.

Visada norėjau didelio, paprasto “E Ink” ekrano, skirto skaityti “Kindle” programėlėje ir kituose elektroninių knygų šaltiniuose, ir dabar turiu tokį, kuris veikia tikrai gerai. Be to, jis kainuoja beveik tiek pat, kiek “PlayStation 5” arba dvi “Amazon” 7 colių “Kindle Oasis” skaityklės, todėl turėsite nuspręsti, ar verta rinktis didesnį ekraną ir “Android” priedus.