Vienas iš “Qualcomm” tyrėjų, atsakingų už 5G, siūlo pažvelgti į pagrindinį naujos kartos belaidžio ryšio technologijos elementą. Tai daugiau nei greitis.
Visame pasaulyje operatoriai pradėjo eksploatuoti 5G tinklus. JAV visos šalies mastu aprėptį gali užtikrinti trys didieji tiekėjai. Suderinami išmanieji telefonai tampa vis pigesni. Naujos kartos belaidžio ryšio technologija sparčiai tobulėja.
Taigi pakalbėkime apie kitos kartos belaidžio ryšio technologiją. Taip, 6G.
Kiekviena belaidžio ryšio karta trunka maždaug dešimtmetį, taigi iki 6G dar labai toli. Galbūt 2029 m. sulauksime užuominų apie diegimą. Vis dėlto verta pagalvoti apie technologiją, kuri bus už kito kampo, ir pasidomėti, ką apie jos galimybes galvoja belaidžio ryšio tyrėjai.
5G nenustos veikti, nes bus kuriama 6G. Šią savaitę, kai belaidžio ryšio vadovai (virtualiai) rinkosi į konferenciją “Mobile World Congress”, atskira grupė tyrėjų iš šimtų bendrovių, atstovaujančių 3GPP standartus nustatančiai institucijai, susitiko pasikalbėti apie 5G Advanced – rinkodaros madingą žodį, kuris netrukus pasirodys netoli jūsų esančioje reklamoje.
Šioje diskusijoje dalyvavo Tingfangas Ji, “Qualcomm” vyresnysis inžinerijos direktorius ir vienas iš pagrindinių 5G tyrėjų bendrovėje. Ji, kuriam priklauso daugiau nei 800 “Qualcomm” patentų, pateikė keletą įžvalgų apie tai, kaip galėtų atrodyti tiek “5G Advanced”, tiek 6G technologija.
6G pajus jūsų aplinką
Prieš žvelgiant į ateitį, verta atsigręžti atgal. Perėjimas prie 4G labai padidino greitį. Dabar 5G siūlo geresnį ryšį keliems įrenginiams ir milžinišką greitį, ypač tokių miestų centruose kaip Times Square ir arenose, pavyzdžiui, futbolo stadionuose. Nors 6G neabejotinai užtikrins dar didesnį greitį, pagrindinė nauda bus šių radijo imtuvų naudojimas aplinkai apčiuopti ir informacijai pervežti.
Tai jau daroma 5G, kai telefono radijo ryšys veikia kaip GPS įrenginys, kad būtų galima nustatyti jūsų buvimo vietą. Naudojant 6G, telefonas galės nustatyti aplink jus esančius prietaisus ir taps tiltu tarp fizinio ir skaitmeninio pasaulių. Šios puikios papildytosios realybės demonstracijos, kai restorane ant akinių ekrano atsiranda skaitmeniniai meniu, gali būti įgyvendintos naudojant 6G.
“Apple” jau naudoja savo prietaisų tinkle integruotą “Bluetooth”, kad žmonės galėtų sekti objektus naudodami “AirTags”. Tačiau Ji sako, kad 6G patirtis bus panašesnė į radarą, todėl bus galima daugiau sąveikos tarp prietaisų.
“Iš tikrųjų galite pajusti aplinką, todėl ji turėtų būti galingesnė”, – sakė Ji.
Naudodama 6G ryšio technologiją, pramonė siekia plėstis į naujas spektro juostas. Belaidžio ryšio operatoriai įsisavino gigahercinius dažnius, kurie užtikrina didžiulę spartą – panašią į spartų šviesolaidinį fiksuotojo ryšio ryšį – bet ribotą veikimo spindulį. Ji teigė, kad jie ieško terahercinio spektro, kuris veikia 1000 kartų greitesniu dažniu nei gigahercinis (kuris pats savaime yra 1000 kartų greitesnis nei megahercinis).
Svarbu pažymėti, kad dažnis tiksliai neatitinka greičio, tačiau tai leidžia suprasti, kiek daugiau pajėgumų būtų galima gauti naudojant 6G.
Naujos kartos technologija taip pat galėtų išspręsti dilemą, su kuria dabar susiduria gigahercinis spektras. Ji potencialiai galėtų pasiūlyti ir didesnį pajėgumą, ir didesnį veikimo spindulį, t. y. geriausią abiejų pasaulių scenarijų.
“Bus tam tikra esminė technologija, kurią norėsime įdiegti, kad tai įveiktume”, – sakė jis. “Tai yra kažkas, prie ko dirbame ir kas yra labai įdomu.”
Kas yra “5G Advanced”?
Darbas prie 6G tik prasideda. Dabar tai tik idėjų ir tikslų rinkinys. Konkretesnė yra “5G Advanced”, patobulintos 5G versijos, kuri gali atsirasti per ateinančius dvejus su puse metų, perspektyva.
Nors niekas tiksliai nežino, iš ko ji bus sudaryta, pramonėje vyksta judėjimas, kuriuo siekiama išsiaiškinti vaizdą. 3GPP grupei priklausantys mokslininkai savo susitikime diskutavo, į kokius patobulinimus pramonė turėtų sutelkti dėmesį.
“5G Advanced” suteikia mums antrą galimybę pažvelgti į esminius kompromisus 5G viduje”, – sakė Ji.
Tyrėjai nagrinėja 50 sričių, tačiau jų skaičius tikriausiai bus susiaurintas iki 20, pridūrė jis.
“Qualcomm” pasiūlė į 5G integruoti mašininį mokymąsi, kad tinklai geriau veiktų su daiktų interneto įrenginiais. Ji taip pat siūlo naudoti visiško duplekso radijo ryšius, kai abi pusės gali bendrauti viena su kita vienu metu. (Paprastai tai yra vienpusis duomenų srautas.)
“Yra plati sritis, kurioje galime gerokai patobulinti technologiją”, – sakė Ji.
3GPP organizacijai priklauso 700 bendrovių, įskaitant “Apple”, “Google” ir “Huawei”, todėl tai, ką siūlo “Qualcomm”, gali būti ne tai, į ką pramonė sutelkia dėmesį.
Vėlgi, tai technologija, kuri kurį laiką nepasirodys jūsų telefone, todėl nereikia atidėti šio atnaujinimo dėl 5G Advanced. O 6G, nepaisant to, kad nujaučiama, kur ji gali nueiti, žemėlapyje beveik nėra.
Daugiau naujienų
„Microsoft“ žaidimų pajamos padidėjo 61 %, nes dėmesio centre atsidūrė debesų kompiuterija ir dirbtinis intelektas.
„Black Ops 6“ pasiekė didžiausią premjerinį savaitgalį ‚Call of Duty‘ istorijoje
Dauguma dabartinių dirbtinio intelekto technologijų yra 90 proc. rinkodaros, sako Linusas Torvaldsas