Powered by Wetter2.com
January 13, 2025

Kiddo.lt

РУССКИЙ ВОЕННЫЙ КОРАБЛЬ, ИДИ НАХУЙ

“Apple” užblokavus atnaujinimus, “China App Tracking Transparency” apėjimas prarado palaikymą

Kinijos pastangos apeiti “App Tracking Transparency” taisykles iš esmės žlugo po to, kai “Apple” ėmėsi atsakomųjų veiksmų ir neleido paveiktų programų atnaujinimams patekti į “App Store”.

Įvedus “App Tracking Transparency”, kūrėjai buvo priversti prašyti leidimo sekti unikalų iPhone įrenginio identifikatorių, vadinamą IDFA (angl. Identifier for Advertisers), kuriuo buvo siekiama padidinti naudotojų privatumą. Tačiau panašu, kad vienas Kinijos bandymas apeiti “Apple” apribojimą prarado palankumą.

Kovo mėn. iš pradžių pranešta, kad sistema, žinoma kaip CAID, teigė, jog suteikia galimybę sekti naudotojus “Apple” įrenginiuose, net jei naudotojas atsisakė leisti programoms naudoti IDFA. Buvo manoma, kad Kinijoje palaikoma sistema kelia riziką, kad ATT funkcionaliai veiks, ypač todėl, kad regioninės technologijų milžinės, tokios kaip “TikTok” patronuojančioji bendrovė “ByteDance” ir “Tencent”, naudojo šias spragas.

Nepaisant galimybės apeiti “Apple” sistemą ir susijusią politiką, kuri veiksmingai uždraudė bet kam atlikti kiekvieno įrenginio sekimą alternatyviais būdais, panašu, kad CAID kelia mažesnę grėsmę nei buvo tikėta. Pasak “Financial Times”, taip yra dėl “Apple” sprendimo reaguoti į grėsmę privatumui.

Netrukus po to, kai pasirodė pranešimų apie CAID, “Apple”, regis, ėmėsi atsakomųjų veiksmų ir užblokavo programas, kurios, kaip ji nustatė, į programinės įrangos atnaujinimus įtraukdavo CAID palaikymą, neleisdama jų platinti “App Store”. Po šių atsakomųjų veiksmų CAID neteko paramos ir buvo veiksmingai sustabdyta.

Panašu, kad šias pastangas, kurias remia valstybės remiama Kinijos reklamos asociacija ir Kinijos informacinių ir ryšių technologijų akademija, labai remia didžiosios regiono technologijų bendrovės. Neaišku, ar CAID iš tikrųjų rėmė Kinijos vyriausybė ir ar CAID dalyvaujančios įmonės žinojo, kad ji prieštarauja “Apple” politikai.

Kai kurių CAID dalyvavusių įmonių atstovai spaudai tikino, kad “Apple” ją patvirtino, nors taip nebuvo. CAA ataskaitoje teigė, kad šiuo klausimu “aktyviai bendravo” su “Apple”.

“Tai akivaizdi “Apple”, taip pat vartotojų privatumo pergalė, nes Kinijos technologijų milžinai buvo priversti atsitraukti ir laikytis “Apple” taisyklių”, – sakė “AppInChina” vadovas Richas Bishopas.