Powered by Wetter2.com
January 14, 2025

Kiddo.lt

РУССКИЙ ВОЕННЫЙ КОРАБЛЬ, ИДИ НАХУЙ

“Sony WF-1000XM4” vs “Bose QuietComfort” ausinės: kurios triukšmą slopinančios ausinės jums tinka?

“Sony WF-1000XM4” yra vienos geriausių, kurias galite įsigyti šiandien, tačiau ar jos yra geriausios rinkoje triukšmą slopinančios ausinės?

Jos susiduria su stipria konkurencija, ypač su triukšmo slopinimo eksperte “Bose”. Ši bendrovė turi puikią reputaciją, nes gamina ausines, kurios gali blokuoti aplinkos garsus, ir “Bose QuietComfort Earbuds” nėra išimtis.

Jei vertinate galimybę ramiai klausytis muzikos, galbūt svarstote, ar pirkti “Sony WF-1000XM4”, ar rinktis “Bose QuietComfort Earbuds”. Mes išsamiai išbandėme abu modelius, kad padėtume jums teisingai pasirinkti.

“Sony WF-1000XM4” vs “Bose QuietComfort” ausinės: kaina ir prieinamumas

“Sony” WF-1000XM4 galima įsigyti dabar už 279,99 USD / 250 GBP. Tai šiek tiek brangiau nei jų pirmtakai “Sony WF-1000XM3”, kurie išleidimo metu kainavo 230 USD / 220 GBP, tačiau dabar juos paprastai galima įsigyti su nuolaida.

“Bose QuietComfort Earbuds” ausinės JAV ir Jungtinėje Karalystėje kainuoja maždaug tiek pat, t. y. 279 USD / 249 GBP.

Kadangi “Bose” ausinės yra šiek tiek senesnės nei “Sony WF-1000XM4”, labiau tikėtina, kad jas rasite su nuolaida, tačiau nesitikėkite didelio kainos sumažėjimo.

“Sony WF-1000XM4” vs “Bose QuietComfort” ausinės: dizainas

“Sony WF-1000XM4” ir “Bose QuietComfort” ausinių dizainas labai skiriasi. “Sony” ausinės yra mažesnės už savo pirmtakus, turi suapvalintus korpusus ir ploną įkrovimo dėklą, kurį galite pakrauti naudodami USB-C jungtį arba belaidžio įkrovimo kilimėlį.

Dėžutėje rasite poliuretano ausų antgalių, kurie turėtų būti patogūs ir gerai prigludę prie ausies kanalo, o tai padės pasyviai slopinti triukšmą.

Kiekviena ausinė yra jautri lietimui, todėl galite valdyti muzikos atkūrimą. Naudodami “Sony” ausinių programėlę taip pat galite priskirti skirtingus valdiklius, įskaitant “garsumo didinimas / mažinimas”, “grojimas / pauzė / persukimas pirmyn / persukimas atgal / balso asistento iškvietimas” ir “aktyvaus triukšmo slopinimo įjungimas / išjungimas / adaptyvus”.

“Bose QuietComfort Earbuds” ausinės yra masyvesnės nei “Sony WF-1000XM4”, jų korpusai yra dideli, ovalo formos, o stabilizavimo briaunos skirtos tvirtai laikyti ausines vietoje. Jos tiekiamos su pasirinktais kūgio formos ausų antgaliais (su pritvirtintomis plunksnomis), kurie, mūsų nuomone, buvo labai patogūs atliekant bandymus.

Kaip ir “Sony WF-1000XM4”, išorinis kiekvienos ausinės korpusas yra lietimui jautrus, todėl piršto paspaudimu galima valdyti muziką, slopinti triukšmą ir skambinti telefonu. Taip pat galite paliesti ir palaikyti vieną ausinę, kad atliktumėte “trumpąjį klavišą”, priskirdami šį veiksmą praleisti muziką į priekį arba pranešti, kiek liko akumuliatoriaus veikimo laiko.

“Bose” įkrovimo dėžutė yra sunkesnė nei “Sony WF-1000XM4”, tačiau jis taip pat siūlo galimybę įkrauti energiją per USB-C arba belaidžio įkrovimo kilimėlį.

“Sony WF-1000XM4” vs “Bose QuietComfort” ausinės: garso kokybė

Tiek “Sony”, tiek “Bose” turi puikią reputaciją kuriant aukštos kokybės, įspūdingai skambančias ausines, o WF-1000XM4 ir “QuietComfort Earbuds” tęsia šį palikimą.

“Sony WF-1000XM4” šiek tiek pranoko “QuietComfort Earbuds” pagal garso kokybę, nes pasižymi sodresniais žemaisiais dažniais, puikiu detalumu ir ritmiškumu.

Jose taip pat įdiegta DSEE Extreme garso didinimo technologija, kuri buvo pristatyta ausinėse “Sony WH-1000XM4” (dar vadinamose geriausiomis ausinėmis, kurias galite nusipirkti 2021 m.). Ši technologija skirta išgauti didelės raiškos garsą iš standartinės raiškos skaitmeninių garso failų – nors niekada nebuvome visiškai įsitikinę, kaip tai pavyksta. Bet kokiu atveju “Sony” ausinės palaiko aukštos raiškos garso failus, nes naudoja firminį LDAC kodeką. Tačiau nėra aptX palaikymo.

Galbūt jos neturi tiek žemų kaip “Sony WF-1000XM4”, tačiau “Bose QuietComfort Earbuds” ausinės vis tiek pasižymi gražiu garsy ir jų klausytis labai malonu.

Be to, “Bose” aktyviojo ekvalaizerio technologija automatiškai sustiprina žemus arba aukštus dažnius, priklausomai nuo garsumo lygio. Todėl muzika skamba dinamiškai bet kokiu garsumu, o aukšti dažniai niekada neskamba aštriai ar griežtai, o žemi – maloniai.

Skirtingai nei “Sony” ausinėse, “Bose Music” programėlėje nėra galimybės keisti ekvalaizerio nustatymų, tačiau nesakytume, kad šis trūkumas yra esminis. Tiek “Sony WF-1000XM4”, tiek “Bose QuietComfort Earbuds” ausinės tam tikra forma palaiko erdvinį garsą; “Sony” gali naudoti “Dolby Atmos” ir “Sony 360 Reality Audio”, o “QuietComfort Earbuds” palaiko “Apple Music” erdvinio garso turinį.

Taip pat verta paminėti, kad “Bose QuietComfort Earbuds” ausinės pasižymi, mūsų nuomone, geriausia skambučių kokybe iš visų bandytų tikrų belaidžių ausinių. WF-1000XM4 taip pat užtikrina aiškius pokalbius, tačiau šiuo požiūriu jos neprilygsta “Bose” ausinėms.

“Sony WF-1000XM4” ir “Bose QuietComfort” ausinės: triukšmo slopinimas

Kalbant apie triukšmo slopinimą, “Bose QuietComfort Earbuds” ausinės yra nugalėtojos. Tiesiog įsidėjus ausines į ausis, pasyvus triukšmo slopinimas yra labai veiksmingas, tačiau padidinus ANC lygį iki 10, ausinės slopina beveik visus garsus, išskyrus aukšto dažnio garsus.

Kelto variklio ūžesys, motociklo variklio ūžesys, vaikų klyksmas – visa tai buvo užgožta, kai ANC buvo nustatytas maksimalus lygis mūsų bandymų metu. Net įpusėjus penktą lygį, bus sunku išgirsti didžiąją dalį to, kas vyksta aplinkui.

Tačiau, jei norite girdėti aplinką, turėsite nusileisti į nulinį lygį, t. y. QC ausinių skaidrumo / aplinkos režimą.

Tai nereiškia, kad “Sony WF-1000XM4” blogai slopina išorinį triukšmą – ne veltui jos yra vienos geriausių triukšmą slopinančių ausinių.

Jums leidus, WF-1000XM4 gali sužinoti, kur esate, naudodamos geolokacinę prieigą, ir, priklausomai nuo jūsų buvimo vietos, taikyti pageidaujamą triukšmo slopinimo arba aplinkos garso pralaidumo lygį. Taigi, pavyzdžiui, namie galite visiškai panaikinti triukšmą, o biure vis tiek norėsite girdėti balsus.

Nors prisitaikantis triukšmo slopinimas yra puiki funkcija, jūs neturite tokio valdymo lygio kaip “Bose QuietComfort Earbuds” ausinėse ir galimybės perjungti įvairius ANC nustatymus.

Kaip ir “Bose” ausinėse, “Sony WF-1000XM4” yra skaidrumo režimas, kurį “Sony” vadina aplinkos garso kontrole.

“Sony WF-1000XM4” vs “Bose QuietComfort” ausinės: baterijos veikimo laikas ir jungiamumas

Nei “Sony”, nei “Bose” ausinės nepasižymi geriausiu baterijos veikimo laiku, tačiau “Sony WF-1000XM4” siūlo šiek tiek ilgesnį atkūrimo laiką.

“Sony” ausinės atkuria nuo 8 iki 12 valandų (priklausomai nuo to, ar įjungtas, ar išjungtas aktyvusis triukšmo slopinimas), be to, jas galima dar porą kartų įkrauti naudojant dėklą.

Tuo tarpu “Bose QuietComfort Earbuds” ausinės atkuria šešias valandas, o įkrovimo dėklas įkrauna dar 12 valandų.

Kalbant apie ryšį? “Sony WF-1000XM4” palaiko “Bluetooth 5.2”, LDAC, SBC ir AAC kodekus. Tuo tarpu “Bose” ausinės turi šiek tiek senesnį “Bluetooth 5.1”, nors skirtumo tarp jų tikriausiai nepastebėsite; atliekant bandymus nė vienas modelis nepatyrė jokių erzinančių nutrūkimų.

Apmaudu, kad nei “Bose”, nei “Sony” ausinės neleidžia susieti kelių įrenginių, kaip “Apple AirPods Pro”. Tai, kad nereikia nuolat iš naujo poruoti su skirtingais įrenginiais, yra patogi funkcija, kuri abiejuose šiuose ausinukuose atrodo kaip nedidelis aplaidumas.

Taigi kurias rinktis?

“Sony WF-1000XM4” gali būti geriausios 2021 m. belaidės ausinės, tačiau “Bose QuietComfort Earbuds” neabejotinai yra geriausios triukšmą slopinančios ausinės, kurias galite įsigyti šiandien. Siūlomas ANC yra tiesiog puikus, o galimybė perjungti skirtingus lygius yra itin patogi.

Vis dėlto “Sony WF-1000XM4” taip pat puikiai blokuoja išorinį triukšmą, be to, jos pasižymi geresnėmis garso charakteristikomis ir šiek tiek ilgesniu baterijos veikimo laiku.

Taigi, jei triukšmo slopinimas jums yra svarbiausia savybė, geriau rinktis “Bose” ausines į ausis. Jei esate audiofilas, kuriam svarbiausia – garsas, išbandykite “Sony WF-1000XM4”.

Jei vis dar abejojate, patariame pažvelgti į abiejų modelių dizainus ir apsvarstyti, kuris iš jų jums labiausiai patinka. Jei jums patinka stabilizuojančių pelekų saugumas, rinkitės “Bose QuietComfort Earbuds” ausines. Pirmenybę teikiate aptakesnei išvaizdai ir lengvesniam įkrovimo dėklui? Sony WF-1000XM4 gali būti geriausias pasirinkimas.