“Samsung” 2021 m. debiutavo su savo “SmartTag”, siūlančia vietos sekimą per “Bluetooth 5.0 LE” per pasaulinį “Galaxy” išmaniųjų telefonų tinklą. Pritvirtinkite jį prie raktų ar rankinės ir teoriškai kartu su “SmartThings” programėle galėsite sužinoti, kurioje pasaulio vietoje jis yra. Dabar, kaip tik vasaros kelionių sezonui, turime “Galaxy SmartTag+”. Jis beveik identiškas savo pigesniam pirmtakui ir taip pat sukurtas taip, kad padėtų sekti lengvai prarandamus (arba pavagiamus) daiktus. Tačiau naujesnis modelis gali pasigirti tikslesniu sekimu naudojant UWB (ultraplačiajuostę) technologiją ir tvarkingomis papildytosios realybės funkcijomis naujesniuose “Samsung” telefonuose.
10 dolerių priemoka, palyginti su senesniuoju “SmartTag”, yra nedidelė, tačiau ji sudaro didelę dalį naujojo “Tag+” 39,99 dolerių kainos. Be to, kai kurie mažmenininkai dabar siūlo dideles nuolaidas senesnio modelio “SmartTag”, todėl vieno vieneto kaina yra gerokai mažesnė nei trisdešimt dolerių.
“Android” naudotojams “Galaxy SmartTag+” yra geriausias “Apple AirTag” konkurentas, tačiau su nemaža išlyga, kad norėdami gauti maksimalią naudą, turėsite būti laimingi gyvendami “Samsung” ekosistemoje ir turėti naujausią “Samsung” flagmaną.
“Samsung Galaxy SmartTag+”: Kaina ir prieinamumas
JAV “Samsung Galaxy SmartTag+” jau parduodamas, jį galima įsigyti “Amazon” ir kituose mažmeninės prekybos tinkluose už 39,99 JAV dolerio. Už šią kainą gausite patį “SmartTag+” ir iš anksto įdėtą neįkraunamą CR2032 bateriją, kurios pakaks maždaug penkiems mėnesiams. Skirtingai nuo senesnio “SmartTag”, kol kas nepastebėjome jokių “SmartTag+” įrenginių nuolaidų.
“Samsung Galaxy SmartTag+”: Kas gero?
“Galaxy SmartTag+” yra lengvas – jo skersmuo yra 1,8 colio, o svoris – vos 15 gramų. Jis yra pakankamai mažas, kad tilptų ant raktų pakabuko, o įmontuota kilpa padės tai padaryti. Dizaino požiūriu čia nėra daug ką pamatyti – kaip ir jo pirmtakas, “Tag+” yra nedidelis stačiakampis akmenukas su minkšto plastiko apdaila ir veiksmų mygtuku vienoje pusėje. Prietaiso kampe esanti anga pirštų nagais suteikia greitą (nors nebūtinai lengvą) prieigą prie jo vidinių dalių, kai ateina laikas pakeisti vidinę ličio bateriją.
Neįmantrus, utilitarinis dizainas.
Jei naudojate naujausią “Samsung Galaxy” išmanųjį telefoną – bet kurį, kuriame įdiegta “Android 8.0 Oreo” ar naujesnė versija – “Galaxy SmartTag+” nustatyti paprasta. Įjungus žymeklį veiksmų mygtuku, telefone pasirodys iškylantis langas, kuriame galėsite pradėti naudoti “SmartThings” programėlę ir susieti savo “Samsung” paskyrą.
Čia galėsite susipažinti su viskuo, ką gali daryti “SmartTag+”, o daugelis funkcijų sutampa su įprastinės “SmartTag” funkcijomis. Telefonas gali saugiai nustatyti žymeklio buvimo vietą naudodamas informaciją iš šalia esančių “Galaxy” telefonų, kuri per “Samsung” debesį siunčiama jums atgal. Tai yra ta pati pagrindinė sistema, kurią “Apple” naudoja su savo “AirTag”, ir, kaip ir “AirTag”, visa tai atliekama neatskleidžiant žymės buvimo vietos tų telefonų, kurių telefonus ji galėjo aptikti, naudotojams.
“Tag’ą” taip pat galima nustatyti taip, kad jis padėtų nustatyti telefono buvimo vietą, o dukart bakstelėjus mygtuką būtų įjungtas telefono skambutis, net jei jis yra išjungtas – tai naudinga, jei “Tag+” pirmiausia naudojate dėl išmaniųjų namų funkcijų.
Be to, “SmartTag+” galima nustatyti taip, kad trumpai arba ilgai paspaudus mygtuką būtų nustatoma telefono buvimo vieta arba aktyvuojami išmaniųjų namų įrenginiai. Jei jūsų namų įtaisai palaiko “SmartThings”, įmontuotą raktą galima naudoti kaip šviesos jungiklį.
Tačiau šis įtaisas visų pirma skirtas daiktų stebėjimui platesniame pasaulyje. O tai, kaip gerai ši pagrindinė funkcija veiks iš tikrųjų, priklausys nuo to, kiek “Galaxy” telefonų yra netoliese žymeklio. Atlikęs keletą bandymų, kai su Tag+ žaidžiau slėpynių, paprastai per maždaug minutę galėdavau nustatyti jos buvimo vietą. Užstatytose vietovėse nustebau, kaip retai mano žyma atsidurdavo už “Galaxy” telefono “Bluetooth” veikimo zonos ribų.
Atokesnėse vietovėse tiksli vieta gali skirtis, pavyzdžiui, jei toje vietovėje nėra “Samsung” telefonų arba žyma buvo tik trumpam užfiksuota praeinančio “Galaxy” įrenginio. Pagrindinė “Tag+” buvimo vietos stebėjimo funkcija taip pat pagrįsta “Bluetooth” ryšiu, todėl jai taikomi įprasti šio standarto elektromagnetiniai apribojimai. Jei esate pastate, kuriame yra storos sienos arba daug metalo ar akmenų, žyma gali sunkiai priimti “Bluetooth” signalus iš netoliese esančių “Galaxy” įrenginių. Arba, jei žyma yra aukščiau, kur “Bluetooth” signalai gali sklisti toliau, gali būti sunkiau nustatyti tikslią jos buvimo vietą.
Per savaitę, kai bandžiau “Tag+”, tik porą kartų teko susidurti su atvejais, kai pranešama vieta buvo gerokai nutolusi nuo tikrosios žymės buvimo vietos: Šiuo atveju “Samsung” manė, kad žyma yra netoliese esančio kelio viduryje. Antrąjį atvejį buvo šiek tiek sunkiau diagnozuoti, tačiau jį galima paaiškinti telefono vietos nustatymo paslaugos trikdžiu, dėl kurio žyma akivaizdžiai teleportavosi už pusantro kvartalo nuo tos vietos, kur ji iš tikrųjų buvo.
Norint pasinaudoti “Tag+” UWB magijos privalumais, jums reikės naujausio “Samsung” flagmano.
Pagrindinis “SmartTag+” privalumas, palyginti su standartine versija, yra tas, kad jame naudojama ultraplačiajuostė (UWB) technologija, leidžianti sekti netoliese esančius asmenis. Naujausiuose “Samsung” flagmanuose, pavyzdžiui, “Galaxy Z Fold 2”, “Note 20 Ultra”, “S21 Plus” ir “S21 Ultra”, galima naudoti šiuos ultraaukštus dažnius, kad būtų galima atsekti žymeklį, kai esate netoliese. (Iš esmės, matomumo zonoje.)
Tai susiję su keliomis išlygomis: Kadangi naudojate “Samsung” telefoną, žyma greičiausiai iš pradžių jus pasieks per “Bluetooth” ryšį ir galėsite nustatyti jos buvimo vietą. Be to, suprantama, kad naudojant UWB, palyginti su senuoju “Bluetooth”, nukenčia baterija.
Nepaisant to, mano nuomone, UWB sekimas apskritai veikė patikimai ir tiksliai. “SmartThings” paragins jus pajudinti telefoną, kad būtų galima kalibruoti, tada jūsų prietaisas atliks tam tikrą skaičių skaičiavimą ir išsiaiškins, kaip toli ir kuria kryptimi yra jūsų žyma. Net kai žyma buvo paslėpta metaliniuose konteineriuose, pavyzdžiui, lauko pašto dėžutėje, mano “Galaxy S21 Ultra” galėjo užfiksuoti žymą, iškart kai tik tarp telefono ir Tag’o nebuvo pastatų.
Taip pat yra tvarkinga AR (papildytosios realybės) parinktis, kuri gali rodyti apytikslę buvimo vietą – galiausiai neryškus žalias jėgos laukas parodo, iš kur sklinda UWB signalas.
Galiausiai, jei vis dar negalite nustatyti savo žymeklio buvimo vietos, yra galimybė priversti jį skambėti garsiai.
Po kiek daugiau nei savaitės naudojimo sunku spręsti apie akumuliatoriaus veikimo trukmę, ypač dėl to, kad pats akumuliatoriaus rodmuo nesikeičia, kol įkrovos lygis nenukrenta žemiau “pakankamo” 16 % lygio. “Samsung” teigia, kad baterijos turėtų pakakti maždaug penkiems mėnesiams, nors tai gali priklausyti nuo to, kaip dažnai naudojatės pažangesnėmis funkcijomis, pavyzdžiui, UWB sekimu. Bet kokiu atveju CR2032 baterijas lengva rasti ir pigiai nusipirkti, todėl kas pusmetį keičiamos baterijos bus palyginti neskausmingos.
“Samsung Galaxy SmartTag+”: Kas nėra taip gerai?
Dauguma galimų “Galaxy SmartTag+” trūkumų yra susiję su “Samsung” ekosistema. Kaip minimalų įėjimo barjerą reikia naudoti “Samsung” telefoną su “Android 8” ar naujesne versija. Turite “Pixel”, “OnePlus” ar bet kurio kito prekės ženklo telefoną? Jums nepasisekė. Ir tik patys naujausi (ir brangiausi) “Samsung” flagmanai palaiko “Tag+” UWB sekimo funkcijas. Tai reiškia, kad jei turite bazinio modelio “Galaxy S21” – puikų telefoną – jums nebus UWB.
Didelis patekimo į rinką barjeras.
Tie patys apribojimai taikomi ir “Tag’o” išmaniųjų namų funkcijoms. Kad jūsų įtaisai veiktų su “SmartTag+”, jie turi būti suderinami su “SmartThings”. Jei ne, žymeklis gali atlikti tik buvimo vietos sekimo funkcijas.
“Bluetooth” sekimo efektyvumas taip pat priklausys nuo “Samsung” telefonų tankumo jūsų vietovėje. Tai reiškia, kad jei esate užstatytoje JAV ar Vakarų Europos vietovėje, tikriausiai viskas bus gerai. Tačiau kaimo vietovėse arba šalyse, kuriose “Samsung” užima mažesnę rinkos dalį, naudotojams gali būti sunku naudoti “Tag+” dėl to, kad šalia nėra “Galaxy” telefonų.
Taip pat kyla klausimas, kaip užkirsti kelią netinkamam mažų buvimo vietos sekimo įrenginių, tokių kaip “SmartTag+”, naudojimui – su šia problema “Apple” jau susidūrė po neseniai pristatyto “AirTag”. Tokie įrenginiai gali būti lengvai naudojami neteisėtai sekti asmenų buvimo vietą be jų žinios, o šiuo metu “Samsung” siūlo tik menkus įrankius, kurie padėtų užkirsti tam kelią. “Samsung” telefone parinktis nuskaityti, ar netoliese nėra nežinomų tag’ų, yra paslėpta po keliais “SmartThings” programėlės meniu sluoksniais. O ne “Samsung” įrenginiuose “SmartThings” šiuo metu šios funkcijos, atrodo, apskritai neturi – mano “Pixel 5” įrenginyje ši parinktis nepasirodė net prisijungus su “Samsung” paskyra. Kaip neseniai išsiaiškino “Apple”, užkirsti kelią netinkamam tokių produktų naudojimui yra taip pat svarbu, kaip ir užtikrinti, kad jie veiktų taip, kaip skelbiama, todėl apmaudu, kad “Samsung” šioje srityje daro minimumą.
Galiausiai, nors prietaiso akumuliatoriaus reguliariai nekeisite, verta paminėti, kad žymą labai sunku atidaryti nenaudojant pernelyg didelės jėgos. Tai darant neįtikėtinai lengva subraižyti minkštą plastikinę etiketės dangą. Man pasirodė, kad patikimiausias būdas atidaryti prietaisą buvo naudoti buką SIM kortelės išėmimo įrankio galą, tačiau net ir tada dėl reikiamos jėgos atrodė, kad ką nors sugadinsiu.
“Samsung Galaxy SmartTag+”: Konkurencija
Pagrindinis “Galaxy SmartTag+” konkurentas yra jo tiesioginis pirmtakas – “SmartTag”. Jei neturite naujausio “Samsung” flagmano, kuris palaiko UWB, “SmartTag+” pirkti nereikia. Jūsų patirtis naudojant įprastą “SmartTag” bus identiška, o kišenėje liks papildomi 10 dolerių.
Kitas svarbus konkurentas yra “Tile Pro”, kuris taip pat parduodamas už 30 USD ir pasižymi platesniu suderinamumu su išmaniaisiais telefonais. Tačiau “Tile” taip pat apsiriboja tik “Bluetooth” sekimu, o veikimas gali skirtis priklausomai nuo “Tile” tinklo aprėpties jūsų vietovėje.
Ir dar yra “Apple” “AirTag”, kuris, žinoma, skirtas “iPhone” savininkams, o ne “Galaxy”. Jis yra pigesnis už “Galaxy SmartTag+” ir turi privalumą, nes gali panaudoti beveik kiekvieną pasaulyje esantį “iPhone” jo buvimo vietai sekti.
“Samsung Galaxy SmartTag+”: ar turėtumėte jį įsigyti?
Turėtumėte tai nusipirkti, jei …
- Turite naujausią “Samsung” flagmaną
- Jau esate visiškai įsitraukę į “Samsung” ekosistemą
- Norite sekti daiktus iš toli ir iš arti
Neturėtumėte jo pirkti, jei…
- Neturite “Samsung” telefono, kuris palaiko UWB
- Jums reikia, kad akumuliatorius tarnautų ilgiau nei kelis mėnesius.
Kaip ir įprastas “Galaxy SmartTag”, “SmartTag+” užtikrina patikimą buvimo vietos stebėjimą pasaulyje, nes “Samsung” išmaniųjų telefonų rinkoje yra labai daug. Jei turite “Galaxy Note 20 Ultra”, “S21+”, “S21 Ultra” arba “Z Fold 2”, tikriausiai manote, kad 10 dolerių yra protinga priemoka už tai, kad galėtumėte naudotis naujomis “Tag+” artimos vietos nuskaitymo galimybėmis.
Tačiau “Tag+” vertės pasiūlymas taip pat priklauso nuo jūsų įsipareigojimo “Samsung” ekosistemai. Jei ateityje pereisite prie ne “Samsung” išmaniojo telefono, naujasis įrenginys negalės sekti jūsų tag’o. O jei savo išmaniesiems namams pasirinksite kitą bendrovę, pavyzdžiui, “Google” ar “Amazon”, neteksite dalies šio žymeklio funkcijų.
Tačiau nepaisant šių trūkumų, “Galaxy SmartTag+” yra geriausia su “Android” suderinama “Apple AirTag” alternatyva. Tikėtina, kad jis toks ir liks, kol “Google”, galinti pasinaudoti visa “Android” diegimo baze, nepagamins savo įrenginio.
Daugiau naujienų
„Microsoft“ žaidimų pajamos padidėjo 61 %, nes dėmesio centre atsidūrė debesų kompiuterija ir dirbtinis intelektas.
„Black Ops 6“ pasiekė didžiausią premjerinį savaitgalį ‚Call of Duty‘ istorijoje
Dauguma dabartinių dirbtinio intelekto technologijų yra 90 proc. rinkodaros, sako Linusas Torvaldsas